Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi oka lehet az átlag magyarna...

Mi oka lehet az átlag magyarnak az optimizmusra? Melyek azok az apró jelek, ami miatt jobbat sejthet és nem rosszabbat?

Figyelt kérdés
2011. nov. 23. 10:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az optimizmus egy hozzáállás. Vagy megvan, vagy megtanulod, vagy egyiket sem. Ha kórosan pesszimista vagy, akkor minden jó dologban megtalálod a rosszat és csak azt látod. Ebből az állapotból a pszichoterápia segíthet kikecmeregni. Tudom ajánlani a kognitív terápiát. Mindez persze nem politikai kérdés.
2011. nov. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Advocatus Diaboli ***** válasza:
Sejthetsz jót, rosszat is. Te döntöd el, hogy milyen kedved van. Ha nem tudsz változtatni a dolgokon, akkor minek legyen rossz kedved?:D Nem te vagy a hibás, szóval inkább törődj azzal amiket/akiket szeretsz és örülj nekik:P
2011. nov. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

"Az optimizmus egy hozzáállás. Vagy megvan, vagy megtanulod, vagy egyiket sem


Persze.

Csak hogy az optimizmust csak induktív hatások válthatják ki, ahogy a pesszimizmust is. A mai magyar valóság az optimizmust tekintve igen ingerszegény közeg.


Ha a jövőbe tekintek, pedig még csúfosabb.

2011. nov. 23. 11:11
 4/13 anonim ***** válasza:

Én nagyon optimista vagyok, azóta jobb dolgok is történnek velem.

Amúgy, ha azt vesszük, akkor egy optimista ember könnyeben vág bele egy vállalkozásba.

2011. nov. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az hogy itt öröm az élet.
2011. nov. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Csak hogy az optimizmust csak induktív hatások válthatják ki, ahogy a pesszimizmust is. A mai magyar valóság az optimizmust tekintve igen ingerszegény közeg.


Ha a jövőbe tekintek, pedig még csúfosabb."



Akkor bizony te egy rendkívül pesszimista ember vagy. Mindenki más boldog és örül, hogy ilyen szép helyen élhet, békében, bőségben és jólétben. A hiba benned van.

2011. nov. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

""Én nagyon optimista vagyok, azóta jobb dolgok is történnek velem.

Amúgy, ha azt vesszük, akkor egy optimista ember könnyeben vág bele egy vállalkozásba.



Mitől vagy optimista? Csak úgy?


Milyen vállalkozásba érdemes kezdeni, hiszen minden csődöl befelé! Aztán meg a nagy optimizmusnak hatalmas bukás meg koppanás a vége, mert senkinek nincs semmire pénze, csak a legszükségesebbekre. Amiből meg akkora konkurencia van, hogy mint újhús, halálra vagy ítélve.

2011. nov. 23. 11:44
 8/13 A kérdező kommentje:

""Akkor bizony te egy rendkívül pesszimista ember vagy.


Mert nincs okom hogy ne az legyek.


""Mindenki más boldog és örül, hogy ilyen szép helyen élhet, békében, bőségben és jólétben. A hiba benned van.



Ki az a mindenki, mikor a mély szegénységi határ alatt élők 24% ban vannak, és ahogy a jövő kinéz ez hamar megduplázódik.


Bőség, jólét?

Persze biztosan vannakolyan szerencsések is, de egyre kevesebben. Ez csak nagyon kevesek kiváltsága manapság.

2011. nov. 23. 11:48
 9/13 anonim ***** válasza:

"Mitől vagy optimista? Csak úgy? "


Attól, hogy jól élek, a saját erőmből. És még fel tudnék sorolni n+1 ember csak a közvetlen közelemből, aki nemhogy becsületesen, de másokat segítve gazdagodott meg.


A kapitalizmushoz egyszerűen NÉLKÜLÖZHETETLEN az optimizmus.

A pesszimisták ideológiája vmelyik szélsőség, társadalmi problémától függ, hogy éppen melyik.

Aki viszont érvényesülni akar a kapitalizmusban, annak ez az egyetlen opciója.

Nekem mindegy, hogy te melyik vagy, mert rám nem hat ki, de ha változtatni akarsz a helyzeteden, akkor siránkozás helyett csinálj valamit.

Én ezért is követem Joe Vitale életstílusát, aki anno csöves volt, most meg milliomos.

2011. nov. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hogy optimista, vagy pesszimista valaki, kétségtelenül alkat kérdése. De ezen túl, hogy melyik erősödik, attól jelentősen függ, hogy valaki a környezet történéseit mennyire képes átlátni, mennyire tudja helyesen megítélni.

Aki csak a káoszt látja ki belőle, mert nem ismeri fel a mozgásokat, természetes, hogy pesszimista. Aki nem tudja összevetni a múltat a jelennel, a közvetlen környezetét távolabbiakkal, vagy aki a folyamatok okát, másokkal való kapcsolatát nem ismeri fel, csak pesszimista tud lenni.


Az átlag magyar lehet, hogy ilyen. Sok jel mutat erre.Az egyik a választások eredménye. Egy másik, hogy a problémafelvetés mindig olyan, mint a kívülállóké. Szenved tőle, de azt képzeli, valaki másnak a feladata az ő szenvedésének mérséklése. Egy harmadik, hogy szinte keresi a megkülönböztető jegyeket, hogy gyűlölhessen, de legalább okot találjon a távoltartásra. Együttműködés alig.


Optimizmusra okot a természettudományos ismeret ad. Hogy a természet (és így az ember is, mint annak része) mindig egyensúlyra törekszik. Ahol nagy a diktatúra, ott kitermelődik a demokráciaigény. Aki elolvas pár évvel ezelőtti cikkeket és mostaniakat, látja a trendet. Ahol sok az igazságtalanság, ott nő ezzel szemben az ellenállás. És még ott az optimizmus, ha valaki tudja, hogy nagy rendszerek lassan változnak. Egy egész társadalom az elég nagy rendszer. De még a hitleri fasizmus is véget ért, pedig hol vagyunk még attól.

2011. nov. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!