Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Arabok miért Igen, ha cigányok...

Arabok miért Igen, ha cigányok Nem? (Nyugati tapasztalat)

Figyelt kérdés

Példának egy fordítás egy (dél)nyugati szájából, ahogy emlékszem rá:

"Tíz évig dolgoztam az önkormányzatnál, és mondom ez így van. Jönnek ezek a marokkóiak a köténykéjükben meg a rokonsággal, a hivatalnál 70 ember, közöttük 3 fehér. Megy az arab, hapalapalallalala segély, oké nesze 250€ szupermarket utalvány, utána a másik: hapapallala nézd gyerek. Nesze másik 200€ ruhára.

Én egyszer kértem segélyt, amikor megfelezték a béremet és a nyakamon a lakáshitel, itt a két kisgyerek, az államnak dolgoztam egész életemben, de hogy nekem adjanak valamit, hogy munka mellett ne kerüjek utcára a SAJÁTT országomban?! Áh, hát akkor már tudo ilyen probléma meg olyan... és semmit nem kapok. Bezzeg, ha ezeknek nem akarnak adni, akkor: HAPALLAALLAH RASSZIZMUS, erre meg jójó, nesze itt a pénz csak ne legyen baj belőle.

Én mondom, hogy ez még kibszott nagyot fog csattanni, fél év múlva amikor elfogynak a munkanélküli pótlékok, öszeállunk vagy ezren és kifosztjuk a szupermarketet, hogy legyen mit ennünk, külömben éhen halunk. Aztán vissza küldjük az összes szutykos arabot oda ahonnan jött."



2012. febr. 19. 22:54
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem ott(itt) a magas munkanélküliség égető probléma.
2012. febr. 19. 22:56
 2/14 anonim ***** válasza:
57%
Az arab nyelvben nincs p hang. Amúgy meg mi van?
2012. febr. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Miért istenítik itthon ugyanazok az arabokat akik a cigányokat a legjobban utálják?
2012. febr. 19. 22:58
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Egyszerű a válasz. Nálunk még nincs olyan sok arab, hogy problémát okozzanak. Ha olyan sokan lennének, mint Spanyolországban, akkor itt is utálnák őket.
2012. febr. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%
Itthon meg az arab nem, cigány igen van. Ez sem jobb.
2012. febr. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%

Ez nem tudom melyik európai ország volt. Persze nem kizárt, hogy van ilyen.


De elmondom én, mint cserediák mit tapasztaltam Franciaországban. Két fehér és egy néger srác hangosan röhögtek valami telefonos videón a szünetben. Egy fehér és egy néger lány tanultak együtt a könyvtárban. Egy frissen diplomázott fekete angoltanárnő jött velem szembe a folyosón és két arabhoz is volt szerencsém-egy marokkói és egy algériai lányhoz. Az egyikük kitűnő volt, a másik se tanult rosszul.


Még egyszer mondom, nem tudom ez melyik ország, de nem kérdőjelezem meg, hogy így történt. Megmondanád hol megy ez így?

2012. febr. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

6odik

Az ha cserediákként kimész Franciaországba, nem mutat semmiféle átfogó képet a helyzetről. Persze, az egyetemi körökben találkozol a bevándorlók "elitjével", vagyis szelektáltan látod a legjobb példákat. Azt viszont gondolom már nem vetted észre, hogy mi folyik arabok által sűrűn lakot negyedekben, nem mentél le bárokba beszélgetni dolgozó franciákkal stb.

Amúgy Spanyolországról van szó, ahogy azt már kitalálta az egyik válaszoló. Jó, itt persze forróvérűbb is a lakosság, meg a történelem se tett jót a kapcsolatuknak.. De tény, hogy az arabok elutasítanak mindent ami az európai életformához kapcsolódik(higiénia, egyenlőség, humanizmus stb), és ezzel meg a munkakerüléssel nagyon kihúzták a gyufát.

2012. febr. 20. 17:08
 8/14 anonim ***** válasza:
37%
Középsulis cserediák voltam, nem egyetemista, de lementem McDonalds-ba, bárba, étterembe is. Egyébként tény, hogy a dolgozó bevándorlók (takarítók, tanárok, rendőrök, stb.) 90%-a fekete volt és nem arab.
2012. febr. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
35%

Ha hazaküldenék a bevándorlókat ezek a derék nyugatiak, akkor nagy lenne a meglepetés, hogy másnap se a taxi nem jön, se az ágytálat nem cserélik a nagymama alatt a kórházban, se a szupermarket polcait nem töltik fel áruval, se a gyümölcsöket nem szedi le senki a földeken.


Lehet okoskodni, hogy fehér európa így, meg nyugati civilizáció úgy. De ezeket a munkákat valakinek el kell végezni, és ha a felsőbbrendű árjáknak derogál, akkor bizony bevándorlókat kell hívni.


Kismértékben igaz ez a magyarországi cigányokra is. Ha valaki megszervezné, hogy az összes cigót elvigyék Indiába, leállna a fél élelmiszer- és építőipar, mert az ország legpocsékabb munkahelyei tele vannak cigányokkal. Megnézném, melyik magasan fejlett szőke kékszemű hazaffy ingázna napi 6 hórában, hogy aztán 10 órát dolgozhasson 400 Ft-os órabérért valami építkezésen (természetesen feketén).

2012. febr. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
45%

17:08


"Az ha cserediákként kimész Franciaországba, nem mutat semmiféle átfogó képet a helyzetről."


Ellenben egy helyi rasszista hőbörgései, na azok aztán átfogó képet nyújtanak a helyzetről :)))


Hogy lehet ilyen elképesztően naivnak lenni a 21. században, az ún. "információs társadalom" korában?

2012. febr. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!