Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a tapasztalat egy nyugati...

Mi a tapasztalat egy nyugati autóból átülve, egy Trabant 601 volánja mögé?

Figyelt kérdés
2009. aug. 25. 23:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Kifejezetten másabb érzés. A Megane-nál könnyű volt a váltás, nehezebben fulladt le, és bármikor indult, bár én csak nyáron vezettem.

A Trabit magasabb fordulaton kell járatni, vigyázni kell a kuplunggal és szokni kell a kormányváltót, ha valaki nem vezetett Trabit a nyugati előtt. A szívatót minden indításnál ki kell húzni, és melegíteni a motort. A szél van, akkor csörög a motor, és kell bele ólompótló illetve egy Spuri nevű adalék, amivel gördülékenyebben pörög a motor. Én jobb napján tudok kihozni belőle 80at csörgés nélkül, de a 70-75 állandóbb.

Én imádom a Trabantot, ha ápolod meghálálja, a miénk szombaton volt 22 éves, és eddig semmi nagyobb baja nem volt, egyedül akkumulátort kellett cserélni benne, és néhány kisebb, fogyó alkatrészt.

2009. aug. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
mégvalaki esetleg? írjatok!
2009. aug. 25. 23:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, ha buliból ül bele, szétröhögi az agyát, ha muszájból akkor meg szívja a fogát rendesen!
2009. aug. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha jó érzék van hozzá akkor talán, de ha nem akkor borzasztó lehet. Én ellenkező irányból tudom. 2 trabi után ültem mindig jobba. Egy Samara is teljesen más volt, de mikor hozzájutottam egy óra szerint 280 ezret futott Vectrához mintha álmodtam volna először. De a trabi mikor kuplungtárcsás volt, kétkézzel megfogtam, kivettem a motor, kicseréletem és visszarakásnál kértem egy pici segítséget. Sose felejtem el, a hó amit a cipőmmel vittem be egy hónapig ott volt a lábam alatt olyan jó fűtése volt, nem tudott elolvadni, de beindult a legnagyobb hidegben is. Nagy hóban akadtak el, én vettem előre két nagy mintázatú gumit futózottat és 40cm-es hóból úgy kiálltam mintha sík uton indultam volna el.
2009. aug. 26. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja télen úgy felöltöztünk hogy a haverral téli kabátban lökdöstük egymást, és a kesztű az hozzá tartozott az alapfelszereltséghez.
2009. aug. 26. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hátöcsém... ez nem leányálom :D Golf2-ből is könnyek között ültem át. Külön életérzés, túráztatás meg fokozat nélküli kuplung ... nagyon nem igényes... sztem hülyeségből érdemes muszályból öngyilkosság
2009. aug. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Eleinte mosolyt csal az arcodra később megszereted végén pedig már nem is akarsz mást.Olyasmi ez mint a "kacsa" a "bogár" a "kispók" megaz 500as "luigi".
2016. máj. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"""Eleinte mosolyt csal az arcodra később megszereted végén pedig már nem is akarsz mást.Olyasmi ez mint a "kacsa" a "bogár" a "kispók" megaz 500as "luigi"."""""


Bár azt is hozzá kelle tennem hogy ezek az én szememben csak dízelesítve érik a pénzt ;-) Ezeket a régi tipusokat úgy lehet igazán megízhatóvá tenni ha dízelesítjük őket.

A régi benzin motort kikapni belőlük és helyettük valami, 1 esetleg 2 hengeres léghűtéses dízel motort beléjük építeni .

Ilyesmiket:

pl:bogárba

[link]


pl: kacsába

[link]


pl: fiat 500ba v polszkiba

[link]

2016. máj. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!