Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha kiírnak egy kérdést arra...

Ha kiírnak egy kérdést arra vonatkozólag, hogy mely országban szebb vagy jobb az élet, miért mindenki anyagi szempontok alapján mérlegel?

Figyelt kérdés
Szerintem ezen múlik legkevésbé, én pl nem költöznék Németországba, vagy Ausztriába csak azért mert ott többet keresek.

2012. márc. 12. 19:45
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
0%

Még ez is vicces:


"Egy esküvő egy kisebb vagyon, a közös lakást meg sem említem"


Kötelező 500 fős esküvőt tartani? Nem. Azt képzeled, hogy igen? Nem az állam a hibás érte.


Közös lakás? Még 20-30 éve is a legtöbb fiatal pár valamelyik szülőjük házában kezdte a közös életet.


Azért, hogy az igényeid nincsenek köszönő viszonyban sem a valós lehetőségekkel, szintén nem az ország a hibás.

2012. márc. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
86%

"Nem, megmutatjuk egymásnak az oldtimer autó gyűjteményünket."


Nagyon humoros, magyarul elismerted, hogy pénz nélkül bizony a barátaiddal sem tudsz csinálni semmit. Ez van.


"Amúgy szerinted a pénz az valami egybites dolog?"


Nem, de Magyarországon nem is az a lényeg, hogy sok van, vagy kevés, hanem hogy egyáltalán van-e. Persze mindjárt megjelenik egy gyártulajdonos, aki szerint minden rendben van, de ettől még hét-nyolc millió embernél nagyon nincs rendben minden.


"A cigányoknak sikerül, neked nem. "


Akkor pont olyan családod legyen neked is, mint a cigányoknak, én rendeset szeretnék.


"Kötelező 500 fős esküvőt tartani?"


Egyáltalán esküvőt nem kötelező tartani, az már más kérdés, hogy van, aki szeretne. És ha 500 főset, akkor olyat. Amúgy egy 50 fős se olcsó.


"Közös lakás? Még 20-30 éve is a legtöbb fiatal pár valamelyik szülőjük házában kezdte a közös életet. "


Akkor te kezdjed édesanyáddal a közös életet, én a feleségemmel szeretném.


"Azért, hogy az igényeid nincsenek köszönő viszonyban sem a valós lehetőségekkel, szintén nem az ország a hibás."


Teljesen reálisak az igényeim, egyetlen irreális dolgot nem soroltam fel, se úszómedencét, se sportautót, se egyéb hülyeséget. Csak azt, ami alapvetőnek számít. Neked a létminimum az alapvető meg reális, akkor élj úgy. Én nem akarok.

2012. márc. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
0%

"elismerted, hogy pénz nélkül bizony a barátaiddal sem tudsz csinálni semmit."


Nem, bocs, én nem vagyok olyan, mint te. Téged parodizáltam. Ha ennyire nem érted az iróniát, akkor tulajdonképpen milyenek az értelmi képességeid, amik alapján jól fizető állást vársz el magadnak?


"Nem, de Magyarországon nem is az a lényeg, hogy sok van, vagy kevés, hanem hogy egyáltalán van-e."


Szerintem meg fontos kérdés az is, hogy mennyi van. Ha ezt tagadod, az szimpla őrület.


"Akkor pont olyan családod legyen neked is, mint a cigányoknak, én rendeset szeretnék."


Milyen családjuk van? Ismered mindet?


Amúgy meg érdekes. Az előbb azt mondtad, nem lehet pénz nélkül családot alapítani. Most kiderült, hogy lehet, csak nem "olyat".


Milyet olyat?


Ja értem, gazdag családot. Hát, gazdag családot nem lehet pénz nélkül alapítani, ez egy nagy igazság :)))))


"Egyáltalán esküvőt nem kötelező tartani"


Akkor hatalmas problémád megoldva. Jó dolog a gondolkodás, mi?


"Akkor te kezdjed édesanyáddal a közös életet, én a feleségemmel szeretném."


Mondom a szülői házban. Te tényleg azt hiszed, hogy a világot tegnap teremtették és régen nem éltek emberek? Ha nem hiszel ilyen őrültségben, akkor nézz utána, hogy éltek az emberek a 70-80-as évekig.


"Teljesen reálisak az igényeim"


Ha reálisak lennének, könnyen kielégíthetők lennének. Ezt jelenti a szó. De mivel nem könnyen kielégíthetők, ezért irreális igények.


Mondom, arról, hogy csekély értelmű medvebocs vagy, nem az ország tehet :))))

2012. márc. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
82%

"Ha ennyire nem érted az iróniát"


Azzal kezdtem a mondatot, hogy nagyon humoros. Ha az első két szót sem értetted meg, akkor nem tudom, milyen nyelven írjak.


"Szerintem meg fontos kérdés az is, hogy mennyi van"


És ezt egy szóval se tagadtam. Annyit írtam, hogy az is kérdéses, hogy egyáltalán van-e.


"Milyen családjuk van? Ismered mindet? "


Nem tudom milyen van, de olyat kívántam neked.


"Milyet olyat?"


Ahol a gyerekeknek (igen, akár többnek is) van mit enni adni, van miből ruháztatni, van miből iskolába járatni, és van miből minden egyéb költséget fedezni. Az átlagfizetésből ezt jelen pillanatban nem lehet megoldani, de ha neked sikerül, akkor hajrá.


"Akkor hatalmas problémád megoldva. Jó dolog a gondolkodás, mi?"


Nincs megoldva a probléma, mert én szeretnék. De neked nem kötelező.


"Mondom a szülői házban. Te tényleg azt hiszed, hogy a világot tegnap teremtették és régen nem éltek emberek? Ha nem hiszel ilyen őrültségben, akkor nézz utána, hogy éltek az emberek a 70-80-as évekig. "


Nem akarok úgy élni. Pont. Természetesen a lehetőség számodra továbbra is adott.


"Ha reálisak lennének, könnyen kielégíthetők lennének. Ezt jelenti a szó. De mivel nem könnyen kielégíthetők, ezért irreális igények. "


Dehogynem, könnyen kielégíthetők azok, csak át kellett költöznöm a szomszédos országba, és azóta boldog az életem.


"Mondom, arról, hogy csekély értelmű medvebocs vagy, nem az ország tehet :))))"


Semmi gond. Meghagyom neked. Élj a szüleiddel, ne házasodj meg soha, és hozz össze pár purdét úgy, ahogy ahogy azt a cigányos példáddal próbáltad érzékeltetni.

2012. márc. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
76%

Lehet, az 54%-os egy kormos.

Akkor én is beszállok az idézet özönbe.


"Barátság? Szex? Család? Művelődés? Alkotás?"


Nekem mindegyikből jut szakmámból adódóan. Az első hármat kivestézük, lássuk az uccsó ketőtt.


Művelődés: Ha tanulni akarsz, akkor laknod kell albiba, koleszba, fennt kell tartani magad. Venned kell sok könyvet, múzeumba, színházba járni nem olcsó. Főleg színházba. Pedig oda szeretek járni.


Alkotás: ha egy klasszikus művész vagy, akkor nagyon sok zsé kell oda. Műterembe járás, tandíj fizetések, kurzusok, egyetem. Nagyon sok anyagköltség van. Iszonyat drága a festék, vászon, hogy csak egy példát hozzak.

Esetleg digitális vagy mérnöki világban alkotsz? Szintúgy drága képzések, drága szápítógép, kiegészítő eszközök, szakkönyvek.


Ha nincs pénzed, hátrányban vagy. A pénz nem boldogít. Egy frászt nem. Ha épp nincsenek anyagi problémáid, tudsz másra figyelni.

Ha a szerelemben, barátságban, meg a többi szirupos szrságban akarsz sikeres lenni, legyél tapra esett, stb...

2012. márc. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
0%

22:09


Szerinted is csak sok pénz és nulla pénz létezik, középút nincs, ugye?


Könyvet vásárolni vagy színházba menni magyar fizetésből is lehet, ehhez nem kell Londonig futni.


Amúgy meg a barátság és szerelem "szаrság"? És hogyan kell bennük "sikeresnek lenni"? :))))


Neked is nagyon érdekes elképzeléseid vannak.

2012. márc. 14. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%

21:45


"Azzal kezdtem a mondatot, hogy nagyon humoros."


Aztán folytattad úgy, mint aki nem érti, mit olvasott.


"Nem tudom milyen van, de olyat kívántam neked."


Olyasmit kívánsz, ami nem tudod, milyen? :)))


"Ahol a gyerekeknek ... van mit enni adni, van miből ruháztatni, van miből iskolába járatni, és van miből minden egyéb költséget fedezni."


Az iskola ingyenes. Ha annyira nincs pénzed, hogy ruházd a gyereked, segélyszervezetektől kaphatsz ruhát.


"Az átlagfizetésből ezt jelen pillanatban nem lehet megoldani, de ha neked sikerül, akkor hajrá."


Nem lehet? Szóval akkor az átlagfizetéstől lefelé nem léteznek gyermekes családok? Forrás van ehhez az érdekes információhoz, vagy csak hazudsz?


"Nincs megoldva a probléma, mert én szeretnék."


Szóval SZERETNÉL. Tehát ez az igényed. Nem a körülmények rosszak, hanem az igényeid túlzottak a lehetőségeidhez képest.


"Nem akarok úgy élni. Pont."


Ezt magyarázom folyamatosan, okoska. Az igényeid magasak. De nem az ország hibás a magas igényeidért.


"Dehogynem, könnyen kielégíthetők azok, csak át kellett költöznöm a szomszédos országba"


Továbbra sem érted, hogy az igényeidért nem az ország felel, hanem te.


Kíváncsi vagyok, Németországban mire tudnak majd használni téged. Gondolom, nem szellemi munkára.

2012. márc. 14. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy meg a barátság és szerelem "szаrság"?"


Nem. De mikor a pénz nem számít kérdés jön elő, sokan ezen szoktak csámcsogni, hogy csak ez a fontos. Én azt mondom isis.

2012. márc. 14. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

"Olyasmit kívánsz, ami nem tudod, milyen? :))) "


Igen, pont olyasmit.


"Az iskola ingyenes. Ha annyira nincs pénzed, hogy ruházd a gyereked, segélyszervezetektől kaphatsz ruhát. "


Persze, de a tanszerek és az étkeztetés nem az. Segélyből meg öltöztesd te a kölyködet, én addig is veszek neki rendeset.


"Nem lehet? Szóval akkor az átlagfizetéstől lefelé nem léteznek gyermekes családok? Forrás van ehhez az érdekes információhoz, vagy csak hazudsz? "


A népesség exponenciálisan csökken, erről mindenki tud, de úgy látszik, te nem.


"Szóval SZERETNÉL. Tehát ez az igényed. Nem a körülmények rosszak, hanem az igényeid túlzottak a lehetőségeidhez képest. "


De, pontosan a körülmények rosszak, ezért teremtettem magam körül olyan körülményeket, ahol megvalósíthatók. Nem Magyarországon.


"Ezt magyarázom folyamatosan, okoska. Az igényeid magasak. De nem az ország hibás a magas igényeidért. "


Mi, hogy nem segélyből ruháztatnám a kölyköt, mint ahogy javasoltad, meg nem akarok anyámmal lakni harmincévesen? Ez neked magas? Egy vicc vagy.

2012. márc. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Miért, szerinted hol szebb az élet, kérdező? Úgy jól sejtem, hogy Oroszországot, Iránt vagy Belorussziát mondanád Németország és Ausztria helyett?
2012. márc. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!