Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ti is hallodtátok hogy a...

Ti is hallodtátok hogy a világ megsemmisitésére is alkalmas mennyiségű tömegpusztító fegyvert találtak Irakban?

Figyelt kérdés
Ugye hogy nem? Mert én sem . Hogy nem sül le a bőr arról a sápadt hamburgeren szocializálódott zsíros fejükről? Egyszerüen undorító, talán a holokauszt után az emberiség második legundorítóbb dolga Amerika és az országok kizsákmányolása mondvacsinált indokokkal amiket az emberek 90% feltétel nélkül elhisz...
2012. ápr. 8. 15:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
69%
Nahát, nem szereted azt a csúnya Amerikát? Irán rokonszenvesebb a begőzölt fanatikusokkal?
2012. ápr. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
46%

Irán nem folytat háborút a bolygó másik oldalán lévő országokkal, vagy igen?



Amúgy az USA-nak csak az atomtengeralattjáróin van annyi fegyver, hogy leradírozzák az egész bolygót.

2012. ápr. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
78%
Tudod, Amerika nagyhatalom, és a nagyhatalmak nem feltétlenül erkölcsös dolgokat csinálnak. Ha Magyarország akkora hatalom lenne, mint az USA, talán mi is lerohannánk egy-két nem tetsző államot. A régi közmondás szerint: "az erősebb kutya b*szik." Nehogy azt hidd, hogy a Szovjetunió különb volt.
2012. ápr. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
52%

Na komolyan, hallottál róla? Nem mondod. Te nem jártál iskolába? Ezt már az alsós kisgyerekek tudják. Ismerős fogalom a fegyverkezési verseny? Ehhez két fél kellett, a SZU és az USA. Oroszországnak és a jenkiknek a sok leszerelés ellenére még mindig rengeteg atomfegyvere van, ezen kívül atomhatalom Kína, India, Pakisztán, Franciaország, Anglia, Észak-Korea és nem hivatalosan Irán és Izrael is. Az a marha nagy helyzet, hogy az atombomba készítés nem egy bonyolult technológia, már több mint fél évszázados. A nagy feladat hordozórakétát csinálni ami célba viszi. (Ahol van atomerőmű ott könnyen le tudnak bombát is gyártani. Ezért ellenőrzik nemzetközi szervezetek az atomerőműveket, nem engedik az urándúsítást.)


Hidd el, addig nagyobb biztonság volt amíg csak két országnak volt atomja. Ellenőrizték egymást, ha az egyik bombát kapott volna akkor egyből tudta kire kell visszalőni, így viszont egyik sem merte bevetni. Ma mi van? Lassan már egy tucat országnak van atomja, mi lesz akkor, ha valahol felrobban egy? Nem fogja senki sem tudni kire kell lőni, könnyen káosz lehet belőle, aztán utána lő mindenki mindenkire.

2012. ápr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
58%
Ledobták Irakra az atomot az amcsik? Mert Iraknak csak úgy lesz atombombája, ha ledobják rá...
2012. ápr. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

#16:17

Pedig jogos az észrevétel: Ez a tény már igen régóta, évek óta köztudott. Te még csak most ébredtél fel? :-D


Igen, van ez így... Ha Szaddam beengedte volna az ENSZ fegyerzet ellenőreit Irakba, akkor talán elkerülhette volna a háborút. De ő inkább úgy döntött, hogy neki ne dumáljon egy alig 170 országot tömörítő szövetség... Hát, mint azt már fentebb is írták, mindig az erősebb kutya b@szik. Ezt Szaddam elég későn vette észre.


Pedro

2012. ápr. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a 4-esnek igaza van. Ha Iránnak is lesz atombombája, akkor az iszlám világban megindul a fegzverkezési hajsza, Szaud Arábia, Egyiptom, Törökország is akar majd, még rosszabb lesz a helyzet.
2012. ápr. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

"Szaud Arábia, Egyiptom, Törökország"


Ezek mind nyugat barát országok. Én inkább attól tartanék, hogy terroristák kezébe kerül bomba. Nem tudom mennyi valóságalapja van, de úgy tudom, hogy a SZU felbomlásakor a nukleáris arzenál egy része eltűnt. Na ez szinte tuti a feketepiacra került. (Nem olyan embertől hallottam ezt aki összeesküvés mániás lenne, de azért nem tenném tűzbe a kezem érte, hogy biztos eltűnt e atomfegyver. Ha valaki ügyes utánanézhetne, mert engem is érdekel.)

2012. ápr. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Ja, bocsi a négyes vagyok. Nem vettem észre egy aprócska szót a kérdésben, nevezetesen pedig az Irakot. Na ott aztán tuti, hogy nem találtak ennyi tömegpusztító fegyvert. Nagy pofára esés is volt e téren a jenkiknek. Vegyi meg biológiai fegyverek voltak, amik igaz, hogy tömegpusztítóak, de annyi nem volt ami egy egész bolygóra elég lenne.
2012. ápr. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
6%
Ugyan már mindenki tudja hogy csak az olajmezők kelletek Amerikának.Iraknak max akkor lettek volna tömegpusztító fegyverei ha az usa ad nekik.Bizony, jó pajtások voltak régen, fel is fegyverezték Szaddam bácsit majd Iránra uszították mert ott elüldözték az amerikai báb sahh-ot.Mindenképp megtámadták volna, kellett egy indok és kész, megvannak az olajmezők, igen ma amerikai cégeké a kitermelési jog.Nem engedte be Irak az ENSZ ellenőreit? Ki az az ország aki ezt teszi de mégsem érik retorziók? Igen Izrael.Iránnak nincs atombombája, nem is lesz.Ha lenne se vetnék be, főleg nem Izrael ellen, azok a városok a muzulmánoknak is szentek, sose pusztítanák el.Most is kell majd indok a támadásra mert Iránban megint van sok gáz és kőolaj.
2012. ápr. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!