Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ti elhiszitek amit 9/11-ről...

Ti elhiszitek amit 9/11-ről mondott az amerikai kormány?

Figyelt kérdés
vagy szerintetek is sántít a dolog?
2012. máj. 14. 20:20
1 2
 11/18 asmosys ***** válasza:
100%

Nem csak egy videó készült. Többször beismerte, illetve visszavonta, majd ismét vállalta.

Nem mintha csak ez bizonyítaná a tetteit.

Persze kételkedni, mindig lehet.

2012. máj. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
39%

11:30


"Ha Te vagy az amcsi kormány és fel akarsz építeni 2 toronyházat, minek a pusztítás? 1 Akad telek bőven. Egy ilyen projekt nem fog egy akkora országot az egekbe emelni, észre se vennéd a munkaerő foglalkoztatásának változását."

Telek akad, de az amerikai gazdaság már messze nem csillog úgy, mint régen. ( pl csak nézd meg az amcsi államadósságot, 2001-ben még csak a GDP~58%-a volt, tavaly már átlépte a 100%-ot, és még sorolhatnánk ).


Ha pedig csapatokat küldesz egy másik országba és eltapsolsz a költségvetésből 1200 Mrd dollárt azért hogy /a Te számaid szerint/ 225.000 embernek adj munkát. Olyat amire ezek szerint nincs szükség. Az majdnem 5.5 millió dollár / fő a semmiért."


A számokat csak példának hoztam,közben rákerestem. Csak az USA 98 000 katonát küldött Afganisztánba, erre simán rászámolhatsz még 3-400 000 embert a logisztikai láncban és a hadianyag előállító rendszerben. A háború eddig ~4000 Mrd $-ba fájt. Ezt gyakorlatilag mind(vagyis legnagyobbrészt) a saját gazdaságukba forgatják vissza.

Tehát akkor a háborús fél millió "munkahelyhez" hozzáadod a WTC eltakarításával és újjáépítésével hozzáadott pár ezer munkahelyét ( és a közel 3,8Mrd $-os építési költségét), akkor lehet mégis csak dob valamit a gazdaságon - legalábbis látszatra. Lehet nem fogja egekbe emelni a gazdaságot, de azért egy 14 526 Mrd $-os GDPnél már észrevehető egy óvatos becslések szerint is 4 000 Mrd $-os project.


"Szerintem ne legyél kormány, mert nem vagy nagy penge a témában. :D"

Nem kell félned, nem leszek kormány és penge sem vagyok. de azért akkora hülyeségeket sem hordok itt össze, hogy ennyire magabiztosan kellene vigyorognod ;)

2012. máj. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 asmosys ***** válasza:
91%

Pontosan mi volt részemről az „akkora hülyeség”? Lusta vagyok ahhoz, hogy oltogassalak a számok mögötti tartalommal. Nem véletlenül írtam azt, amit. Csak tudni kell mi az, ami hadi és mi az, ami logisztikai kiadás, illetve álladó költség. De gyakorlatilag ez is mindegy. Ha a Te számaid vesszük alapul. az egész felhajtás összehoz kb 0.03% torzulást a GDP-n. Amit a kincstár fedez, és minden kézzelfogható eredménye egy távoli országban valósul meg. Ezzel az egyébként nem kevés pénzel, határon belül nagyságrendekkel jobb eredményt lehetett volna elérni, ha nincs cirkusz és mindenki otthon marad. Ez az amcsiknak /is/ az egyik legrosszabb beruházása lett volna a történelemben, ha így lenne. De nincs így.

Még egy kicsit vigyoroghatok magabiztosan.

2012. máj. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
93%

# 9/13


sokkal fontosabb, hogy így okot adunk egy távolkeleti ország lerohanására a terror veszély bizonyos intézkedések jogosságára és egyéb nyalánkságokra.


bőven megérte nekik az afgán kiruccanás mert így oda is kiterjeszthették az érdekeiket.

2012. máj. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 asmosys ***** válasza:
100%
A kiterjesztett jogok már egy érdekesebb felvetés, de az ottani / odavitt érdekek alig érnek valamit. Ha kivesszük a célok közül, hogy lekötik a tálibok erejét és forrásait egy távoli ponton, szinte semmi sem marad.
2012. máj. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"lvileg Bin Laden sok-sok évvel ezelőtt még valami C.I.A-s vagy vagy valami másmilyen ügynök volt..."


Nem ügynök volt, csak a CIA képezte ki gerillának. Tudod még mielőtt megszülettél volt egy Szovjetunió, ami Afganisztán ellen háborúzott, és ez nem tetszett Amerikának /jogosan/, de nyíltan nem szólhattak bele a háborúba.

2012. máj. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
39%

"asmosys"

Sehol, nem írtam, hogy hülyeséget írnál, oldasd el újra a végét.


"Csak tudni kell mi az, ami hadi és mi az, ami logisztikai kiadás, illetve álladó költség. De gyakorlatilag ez is mindegy." Pont szerintem nem mindegy, mert ha nem vágnak bele Afganisztánba, akkor már 2002-ben elkezdhették volna a hadsereg létszámának csökkentését ( amit az éven jelentettek be ), továbbá nem kezdődik meg a felhalmozott raktárkészletek elhasználása, amit nem kell pótolni. Ha akkor a feleslegesé vált katonákat elküldik,akkor pár százezerrel nőtt volna a munkanélküliek száma ( 2002 környékén ez kb 7 millió volt odaát).


" Ha a Te számaid vesszük alapul. az egész felhajtás összehoz kb 0.03% torzulást a GDP-n"

Ha az én számaimat vesszük, akkor az össz kiadás az ez évi GDP 27%, igaz ez ~10 év alatt, ha ebből levonjuk X %-ot ami nem forog vissza a gazdaságba bla bla , lényeg tényleg nem sok marad, maradjon 1% (itthon már annak is örülnénk), de ha már azt elérték, hogy a fentebb kimatekozott ~3-400 000 embernek maradt munkája, az állam pénzén, azért már az sem rossz.


"Ezzel az egyébként nem kevés pénzel, határon belül nagyságrendekkel jobb eredményt lehetett volna elérni, ha nincs cirkusz és mindenki otthon marad."

Nyugodtan mondhatsz példát az elmúlt 10 évből.


Vigyorogj nyugodtan, de ez eddig nem volt túl meggyőző cáfolat számomra.

2012. máj. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 asmosys ***** válasza:
91%

17



Az 1%-os bővülés sehogy sem jön ki. Saját számításod alapján is optimista, másrészt, ha úgy lenne, akkor is pazarló. Gondolj bele, ha kormány vagy és elköltesz ennyi pénzt, mert itt nem arról van szó hogy a bevételeket növeled, hanem annak egy részét elköltöd, majd annak egy nagyon kis része visszacsorog. Az általad mutatott szám nem pozitív számként jelenik meg hanem csak a kiadások csökkenek vele. Ráadásul ez az összeg az általad említett 7 millió munkanélkülinek is bőven elég lett volna 10 évig egy nagyon izmos fizura. Ha csak annyi a lényeg hogy bérért dolgozzanak, nem csak 3-400.000 embernek.

Az igaz hogy bizonyos készleteket pótolni kell, de ennek is ára volt és van. Gyakorlatilag minden nagyobb fejlesztés, és eszköz felszerelés modernizálása leállt, mert a forrásokat erre kellett átirányítani.

Ami itt munkát hozott, az máshol munkát vett el. Ráadásul fontosabbat, értékesebbet. Még két új toronyház sem épült.


Ha példa kell jobb befektetésre, osszuk el a 4000 Mrd-t Pl autógyár. Mentőcsomag 0,7% 200.000 közvetlen munkahely + a kapcsolódó vállalkozások. 4 év után ismét a világ legnagyobbja, igaz ehhez kellett a japán katasztrófa is.

6.5%-áért vásárolta be magát a kormány a 9 legnagyobb bankba.

Most járunk 7,2%-nál és bőven megvan az elvárt 400e munkahely hosszútávon fenntarthatóan és remélhető hogy hosszútávon pozitív egyenleggel zár az államkincstár, hisz ezek termelő befektetések.

Egyébként nincsenek illúzióim a meggyőzéssel kapcsolatban. Ha nem megy, akkor nem megy. Nem is az a cél hogy nekem kell hinned.

2012. máj. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!