Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A XXI. századi Európa vezetője...

A XXI. századi Európa vezetője (legbefolyásosabb országa) egyértelműen Németország?

Figyelt kérdés

Szóval nem sikerült Franciaországnak és Nagy-Britanniának legyőznie a "német túlerőt"?

Hiszen még 1989-ben is a német újraegyesítés ellen voltak, mert tartottak az egységes Németország túlerejétől.

Nem voltak alaptalanok a félelmeik?


2012. jún. 21. 14:03
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

15:04!


Valóban, egy példát hoztam fel, ami nagyon látványos volt. De ajánlani tudom pl. a La Haine – A gyűlölet című filmet is a témában. De a lényeg, hogy rengeteg olyan beur és beurette van Franciaországban, akik túlságosan arabok a franciáknak, az araboknak túlságosan franciák, csóró közegben élnek, és nem tudnak mit kezdeni magukkal.


És igen, Angliában szintén vannak bajok (ellenkezőjét nem állítottam), pl. ott a tavalyi (vagy van az már két éves is?) Camden Townban történt incidens. Angol munkatársam szerint egyre nagyobb a feszültség Angliában, mert a bevándorlókra rengeteg szociális ellátás megy el (bevándorlóként automatikusan megelőzöd a helyieket a szociális bérlakások várólistáján; ingyenes egészségügyi ellátást kapsz, stb…), és csak mennek, és mennek, de közben meg nem képzettek, így nem tudják előteremteni az állam által rájuk költött összeget. Nem véletlen, hogy az angolok mindenféle szankciókat terveznek életbe léptetni arra az esetre, ha Görögország euró-zónából való kilépése következtében fellépő gazdasági folyamatok miatt elindulnak a görögök az Egyesül Királyság felé.


Németországban ilyenre nem tudok példát, pedig a németeket elég komolyan szoktam figyelni – ha te tudsz, kérlek oszd meg velem!

2012. jún. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
74%
14:28 A franciák hihetetlen módon integrálják a bevándorlókat? És amikor Sárközy kitoloncolta a romákat nem is túl rég, az mi volt? Ja tényleg, erről nem szabad beszélni.
2012. jún. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
74%

"És amikor Sárközy kitoloncolta a romákat nem is túl rég, az mi volt? Ja tényleg, erről nem szabad beszélni."

A már ott élő romákat tiltotta ki? Nem, na ugye! Akkor miről beszélsz?! Sárközy csak egy populista marha volt!

2012. jún. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

15:01


Már megint jósolsz.

2012. jún. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Persze, hogy ott éltek. Több, mint 300 illegális tábor felépítésére is volt idejük.
2012. jún. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
74%

"Valóban, egy példát hoztam fel, ami nagyon látványos volt."

Én erről azt hallottam, hogy az égvilágon semmi köze nem volt a valláshoz és voltak a randalírozók között őslakosok is. Ezeken kívül csak a toulouse-i esetről tudok. Ott is az elkövető egy teljesen szekuláris, nyugatias fiatal volt. Pechjére egy piti kis bűncselekmény miatt börtönbe került és ott átmosták az agyát a fanatikus barmok...


"De ajánlani tudom pl. a La Haine – A gyűlölet című filmet is a témában."

Nem filmek alapján alkotok véleményt, de köszönöm az ajánlást, meg fogom nézni.


"De a lényeg, hogy rengeteg olyan beur és beurette van Franciaországban, akik túlságosan arabok a franciáknak, az araboknak túlságosan franciák, csóró közegben élnek, és nem tudnak mit kezdeni magukkal."

Mennyi az a rengeteg? Van róla statisztika is esetleg?


"És igen, Angliában szintén vannak bajok (ellenkezőjét nem állítottam), pl. ott a tavalyi (vagy van az már két éves is?) Camden Townban történt incidens."

Angliában, Hollandiában és Belgiumban nem bajok vannak, hanem konkrétan katasztrófa előtt állnak. Ahhoz képest Franciaország maga az integráció példaképe.


"Németországban ilyenre nem tudok példát, pedig a németeket elég komolyan szoktam figyelni – ha te tudsz, kérlek oszd meg velem!"

Igen. És arra alapoztam az állításomat, miszerint a franciák integrálnak a legjobban. Az egyik 9/11-es fő elkövető, a terv kiagyalója, éppen Németországból származott. Másrészt nem egyszer lehetett hallani hírekben, hogy a német titkosrendőrségnek sokszor meggyűlik a baja az Afganisztánba "zarándokolt" németekkel, konkrétan terrorgyanúsak (volt már ebből éles helyzet is). Németországban fordulhat elő az is, hogy az ottani mecsetekben, arabul prédikálva természetesen, terrorizmusra hívják fel a híveket.

2012. jún. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"Már megint jósolsz."

Ki jósol te szerencsétlen? Nézd már meg: [link] !!!!

2012. jún. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
31%
Értem már, az 57%-os személyében egy elfogult baloldalival van dolgunk.Akkor vitának nincs helye, neki van igaza.
2012. jún. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
74%

"Persze, hogy ott éltek. Több, mint 300 illegális tábor felépítésére is volt idejük."

Bevándorlók voltak... A már évtizede az országban élőkkel semmit nem csináltak az ég világon.

2012. jún. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
53%

ma 15:54


Hamar vonsz le következtetéseket... Akkor ezek szerint te jobboldali vagy; a romák meg beilleszkedni képtelen állatok, akiket irtani kell, ez a jobboldal. Ugye milyen jó is az általánosítás?

2012. jún. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!