Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A XXI. századi Európa vezetője...

A XXI. századi Európa vezetője (legbefolyásosabb országa) egyértelműen Németország?

Figyelt kérdés

Szóval nem sikerült Franciaországnak és Nagy-Britanniának legyőznie a "német túlerőt"?

Hiszen még 1989-ben is a német újraegyesítés ellen voltak, mert tartottak az egységes Németország túlerejétől.

Nem voltak alaptalanok a félelmeik?


2012. jún. 21. 14:03
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

15:56 Hát nem bevándorlókról volt szó?

Ezt írtad: "a bevándorlók nagy többségét hihetetlen módon tudták integrálni"

De legyen neked igazad, engem annyira nem érdekel Franciaország, hogy ezen vitázzak.

2012. jún. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

„Én erről azt hallottam, hogy az égvilágon semmi köze nem volt a valláshoz és voltak a randalírozók között őslakosok is. Ezeken kívül csak a toulouse-i esetről tudok. Ott is az elkövető egy teljesen szekuláris, nyugatias fiatal volt. Pechjére egy piti kis bűncselekmény miatt börtönbe került és ott átmosták az agyát a fanatikus barmok...”


Én nem mondtam, hogy a vallás miatt tört ki. És igen, voltak köztük őslakosok is. Az adott zavargás a párizsi külvárosokban fellelhető rossz helyzet miatt alakult ki. Itt általában az alacsonyabb jövedelműek laknak, van egy-két külváros, ami gyakorlatilag egy gettóhoz hasonlít, és fehérek nem is nagyon laknak ott (ajánlom az RER-rel való utazást a Charles de Gaulle reptérről Párizs belvárosába, valamelyik meg sem áll a peremvárosokban, de az fix, hogy a közvetlen városhatárig kisebbségben leszel a fehér bőrszíneddel). A bevándorlók (most tipikusan a korábbi gyarmatokról származókról beszélek) alacsony jövedelemmel, szaktudás nélkül csak itt tudnak lakást találni, és a szociális lakásokat itt szokták kiosztani. Munkájuk nincsen, vagy csak alkalmi, környékük lepukkant, gyökerüket vesztették… ez volt minden feszültség forrása, ami egy totál független okból tört ki (két srácot megcsapott az áram, és meghalt, amikor a rendőrök elől egy trafóházban akartak elbújni).


Kicsit olyan a helyzetük, mint a magyarországi cigányoknak: sok magyarnak nem elég magyarok, ők is magyarnak és cigánynak tartják magukat, nem kapnak munkát, alulképzettek, nem tudnak kitörni a körülményeik közül, stb…


Nekem az integrálásról nem csak marad meg, hogy világi életet folytathat, hanem hogy valóban a társadalom része lesz, és nem csak a társadalom szokásait felvéve nézi azt kívülről.


„Mennyi az a rengeteg? Van róla statisztika is esetleg?”

A franciáknál ez elég gyakori téma, így sok műsort, tanulmányt készítettek a banlieue-k helyzetéről. A wikin is találsz megfelelő dokumentumokat:

[link]


„Angliában, Hollandiában és Belgiumban nem bajok vannak, hanem konkrétan katasztrófa előtt állnak. Ahhoz képest Franciaország maga az integráció példaképe.”

Hollandiát és Belgiumot nem ismerem annyira, csak Németországban húztam le huzamosabb időt, és francia, illetve angol barátaim vannak, így csak az ő leírásukra tudok támaszkodni. De, ahogy a te szavaidból kiveszem, attól, hogy valami a nagyon-nagyon-nagyon pocsékhoz képest jó, az nem egy szint – szóval szerintem ugyanarról beszélünk, csak volt egy rossz szóhasználatod :)


Igen. És arra alapoztam az állításomat, miszerint a franciák integrálnak a legjobban. Az egyik 9/11-es fő elkövető, a terv kiagyalója, éppen Németországból származott. Másrészt nem egyszer lehetett hallani hírekben, hogy a német titkosrendőrségnek sokszor meggyűlik a baja az Afganisztánba "zarándokolt" németekkel, konkrétan terrorgyanúsak (volt már ebből éles helyzet is). Németországban fordulhat elő az is, hogy az ottani mecsetekben, arabul prédikálva természetesen, terrorizmusra hívják fel a híveket.

Ilyenről mindenhol lehet hallani, ahol arabok laknak. Ráadásul mindenhol fogsz találni agymosottakat – az internet korszakában nem lehet ezt elkerülni. Ami viszont érdekes, hogy mennyire gyakoriak a bevándorlókból álló gettók/negyedek, mennyire tudnak beilleszkedni a bevándorlók a társadalom felsőbb rétegeibe is, illetve hogy hol milyen formában törnek a felszínre az ellentétek. És ilyen téren szerinte Németország még mindig sokkal jobb helyzetben van, mint a többiek.

Az már más kérdés, hogy ez a bevándorlási politikájuk miatt van, vagy azért, mert a gazdaságuk szárnyal, és általában akkor merülnek fel integrációs problémák, amikor kezd nőni a munkanélküliség („azok miatt nincs munkánk”), az általános szegénység („mi tartjuk el őket”), stb…

2012. jún. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Te jó ég. Elolvastam az összes kommentet, és azoktól akik nagyon istenítik franciaországot, megkérdezném, hogy miért kell isteníteni? Jó lenne ha az üres szavak helyett néznétek néhány statisztikát és kopp. Máris nagyon fejre estetek. A kérdés úgy szól Európában vezetőek-e. Mit mondjak? Nem körítek. Most egyértelműen. És a jóslás is baromság. Nagyon sokan fognak a jövőben is kivándorolni Németországba. És nem akarok sokat írni, hogy miért stb. A lényeg hogy az mondja el a véleményét, aki ért hozzá, nem csak dobállózik a szavakkal. A németek a Führer-ek Európában , EGYÉRTELMŰEN (pont). Vita lezárva
2012. jún. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!