Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Európai uniós tagállamban...

Európai uniós tagállamban bevándorlókat kötelesek kiszolgálni angol nyelven?

Figyelt kérdés
Ausztriában dolgozom de a németet még csak alapszinten beszélem. Úgy gondolom sértették az emberi jogaimat így a rendőrséghez szeretnék fordulni de ez csak angolul menne. Ilyenkor mi a teendő?

2012. júl. 18. 21:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
mit követtek el ellened?
2012. júl. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Miben sértették az emberi jogaidat? Mi történt?
2012. júl. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

SENKIT nem kötelesek sehol kiszolgálni, föleg, ha nem megfelelö módon viselkedik, illetve nem megfelelen van felöltözve, ezen kivül ha nem értik meg, hogy mit akar.

Angolul Ausztriában gyakorlatilag mindenki ért, a rendörök is.

Viszont könnyen lehet, hogy kiröhögnek, ha hülyeség miatt kezdesz hözöngeni.

2012. júl. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Vezetés közben telefonáltam és megállítottak a rendőrök. 50 eurót kértek amire én azt válaszoltam , hogy nincs nálam pénz adjanak számlát de nem voltak hajlandóak. Átkutatták az autómat. Elvették a magyar bankkártyámat amit egy itteni bankba bevittek. Az autómban volt egy Canon fényképezőgép ami a lányomé. A fényképezőt elvitték majd haza kísértek a lányomhoz, hogy kifizetessék vele az 50 eurót. Felmerül bennem a kérdés, hogy elveheti-e akár a bankkártyámat, akár a fényképezőt. (Mellesleg nem igazolták magukat, pedig a lányom kérte is, hogy mutassák be az igazolványukat.)
2012. júl. 18. 21:57
 5/23 anonim ***** válasza:

HA vezetés közben telefonálsz, akkor Európában mindenhol büntetendö vagy. HA nem akarsz fizetni, akkor jogosan foglalnak le vagyontárgyat töled, amig nem fizeted ki a birságot. (Azt azért egyetlen rendör sem hiszi el, hogy valaki, aki nem odavalósi állampolgár (föként ha magyar), be is fizetné a csekket. Egész biztos vagyok benne, hogy te sem tetted volna)

Szóval mehetsz panaszkodni, de mivel TE követtél csak el törvénysértést, semmire sem fogsz menni.

2012. júl. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Az állították, hogy a fényképezőgép lopott. Mellesleg a fényképező nem az én tulajdonom hanem a lányomé. Rágalmazás? A stílusukkal, viselkedésükkel megaláztak emberi méltóságomban .
2012. júl. 18. 22:04
 7/23 anonim ***** válasza:
Te pedig törvényt sértettél, és még neked áll feljebb... Fizesd ki a bírságot és kész. Sosem értettem az ilyet.
2012. júl. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Miért telefonáltál?
2012. júl. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Most nagyon meg lehetsz sértve! Ki kellett volna fizetni az 50 Eurót,és nem lenne ez az egész cirkusz, amit művelsz.
2012. júl. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Amúgy pedig, nem kötelesek kiszolgálni angolul. Miért is lennének... Itthon sem szolgálnak ki angolul minden jött mentet. Bemenne egy pakisztáni a postára kiskunlacházán mondjuk, és angolul kéne neki beszélni, csak mert bevándorló és uniós ország vagyunk. Felejtsd el... lehet, hogy szereznek egy tolmácsot, amit neked kell fizetni. Nem tudom.
2012. júl. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!