Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Németországban még mindig...

Németországban még mindig bent lehet az a bizonyos NÁCI eszme, amit a Hitleri időszakban lehetett látni rajtuk?

Figyelt kérdés
Hétvégén néztünk egy II.Világháborús filmet,és elborzadtunk,hogy milyen kegyetlenséggel lőttek le a németek tucatnyi vagy akár több száz foglyot,civilt holott már megadták magukat.Szóval ez a fajta brutalitás még mindig ott lappanghat a Német társadalomba?Vagy ez teljesen ki van törölve náluk? Mit gondoltok?

2012. júl. 25. 07:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

10-es.

Tudod egyáltalán miről beszéltem és milyen példákat hoztam fel vagy csak rámondtad és kész?

2012. júl. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

ma 09:10


Nem is a hozzászólásodra reagáltam! A kérdezőnek írtam egy választ, majd ő eldönti, hogy hasznos-e vagy sem. Amúgy meg a tanulmány igaz. Itt van, ha nem hiszed:

[link]


A "Our people are not perfect but our culture is superior to others" címszó, illetve grafikonnál találod. Ott látni fogod, hogy rögtön a jenkik után a németek értenek ezzel egyet a "legtöbben" (47%).

2012. júl. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Nem kell ahhoz senkinek náci eszmékben hinni,hogy kegyetlenkedjen.Elég egy szikra és újra elindul az ember elnyomott ragadozó természete.A katonákat meg csak akkor ítéld meg,ha már voltál éles bevetésen,aminek 0%-ék az esélye.De esetleg indulj el azon a vonalon,hogy katonaként egy idegen országföldjén harcolsz,a barátodat meg agyonlövi egy civil ruhás partizán,ellenálló.Gondolom utána egy kicsit másként állnál a civil kérdéshez.Agyon lövöd majd meggyőződsz,hogy kit lőttél le.De ha brutalitást akarsz elemezni,akkor itt van mindjárt a délszláv háború.Még a németek is elbújhatnak a szerb vérengzések mögött.De lassan meggyőződhettek róla személyesen is,hiszen ahogy a dolgok állnak a mostani válságra ismét a jól bevált módszer fog megoldást hozni.Maximum két év és elszabadulnak az indulatok,ott majd meglátjátok milyen is az ember igazi arca.
2012. júl. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

A nácikat minden szövetséges államban a szadista, beteg lelkű állatok szolgálták ki teljes örömmel, egyének miatt pedig nem lehet megítélni egy-egy nemzetet, országot.

[link]

Az igaz, hogy a fejlettebb, produktívabb országok polgárai hajlamosak magukat fensőbbrendűeknek kikiáltani (például ég és föld a különbség Németország és Spanyolország között is), bár ez sem feltétlen igaz, ugyanis a nyugati államoknak elég könnyű volt 50 év diktatúra nélkül, demokráciában fejlődni, meg általában úgy, hogy keleti államok mindig elvégezték a piszkos munkát (tatárjárás, törökök) amíg ott hizlalták a dagadt p*csájukat. Bár abban van valami, hogy a germán mentalitás sokkal szorgalmasabb és fegyelmezettebb, mint a latin, igaz, én a német kultúrát azért nem mondanám olyan menőnek, vagy példaértékűnek és etalonnnak világviszonylatban.

A belinkelt felmérés különösen vicces, főleg az amerikaiak és kultúra egy mondatban emlegetése.

2012. júl. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=LpSnvbARbR4

Ez a film egy pszichológiai kísérletről szól.

Az emberi agresszivitást vizsgálják.

Német film, de bármelyik ország fiaira igaz lenne.

Nem válasz a kérdésedre, de az emberi természetre talán igen.

2012. júl. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"Német film, de bármelyik ország fiaira igaz lenne. "


A fílm az amerikai börtönkisérlet alapján készült amit említettem.

Ami durva hogy a valóságban kicsit más de még ennél is durvább dolgok történtek!!!

2012. júl. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"Gondolom utána egy kicsit másként állnál a civil kérdéshez"


Szerintem hagyjuk a példálózást a külföldi bevetésekkel mert ha te nem voltál akkor te se példálózz vele...


És ha egy katona akinek a katonatársát lelövi egy civil ruhás, nekiáll gyerekeket, öregeket gyilkolni passzióból és összegyüjti a helyi lakosságot egy ároknál amibe belelövi stb... és mindezt élvezettel teszi akkor ne beszélj már nekem itt megérthető jogosságról!!!


És ne degradáld le a katonákat egyszerű brutalitást élvező, embertelen lényekké!

És ezt úgy mondom mint akinek van több katona barátja és tudom hogy bár előhozható belőlük az állat, mint mindenkiből (belőled is kedves válaszoló!!!) de ez nem jelenti azt hogy egy háborúban a nagy többségből, felső utasítás(állami eszme) hatása nélkül is ez előjönne!!!


Szóval a katonák mentalitásáról szerintem óvatosan beszélj! Ha meg valamiről NULLA tapasztalatod van akkor azt ne hozd fel mint legfőbb érv...

2012. júl. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Kedves 17.Sajnos 1968-óta a magyar honvédségnek nem nagyon volt alkalma harci cselekménybe részt venni,hiszen amit most a fizetett állomány csinál az minden csak nem harci feladat.Én ugyan még sorköteles voltam,szemben semmire sem jó korosztályokkal.Ezért pusztán írásos illetve nagyon megbízható külföldi,főként arab,barátaim lévén ismerem a témát.De egy kicsit zavar,hogy talán a német haderőre próbálsz összpontosítani a válaszod által.Ami betudható annak,hogy ebben a témában a média által terjesztett baromságok befolyásolnak.De azt jó ha tudod,hogy a Wehrmahct-ot mindennel lehet jellemezni,mondjuk népirtással nem.A valaha létezett legjobb és ütőképesebb haderő nem ölt meg semmivel sem több civilt,mint bármelyik azóta harcoló alakulat.Persze van most is kirívó eset,mondjuk ott az izraeli hadsereg amelyik önállóan csak és kizárólag civilek ellen ténykedik.De őket meg nem nevezhetjük haderőnek.Olvass a témában és ráfogsz jönni,hogy a háborúban,harccal töltött idő minden perce egyre jobban kiöli az "emberi értékrendet".Azért idézőjelben mert még százéves sincs ez az értékrend,szemben azzal a fajta emberi viselkedéssel,ami jellemző a ragadozó fajunkra,amióta létezünk.Háborúk mindig voltak,és mindig is lesznek.Most,hogy ismét a küszöbén állunk személyes tapasztalataid is lesznek a témában,hidd el másként fogod látni.Amit sajnálok lévén,hogy nem ismerlek az az,hogy nem lesz mód ezt újra megvitatni.
2012. júl. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

# 6/18


Ma pont hogy sokkal könnyebb manipulálni az embereket....

2012. júl. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

18-as:



Engem meg kicsit zavar hogy láthatóan el sem olvastad a hsz-eimet és olyanokat magyarozol bele amiket nem mondtam vagy akár pont azzal ellentétes dolgokat!!

Mert mindenkinek lehet saját nézete de ha EL SEM OLVASSA amit írtam és úgy kritizál az felháborító és nagyon sokat elmond az érveiről az illetőnek!!


Rólad ez állapítható meg:

Én direkt egy általános pszichológiai dolgot írtam le és az amerikai börtönkisérlettel is ezt igazoltam! Végig direkt kiemeltem hogy mindenkiből kihozható bizonyos viselkedés!

Erre te kiemeled hogy én direkt a német hadseregre hegyezem ki a dolgot!


És az is érdekes hogy katonai mészárlásokról írok a fenti általánosítás keretében és te csak a német hadsereget gondolod ilyennek és ez ellen tiltakozol!

Bár itt ugye nehéz megmondani hogy ez abból fakad hogy el sem olvastad ami a fentiek miatt szinte tuti...


Ja és én megtiszteltelek azzal hogy elolvastam az írásod! És szerintem némi túlzás hogy az izraeli hadsereg csak a civilek ellen "ténykedik"! Még ha sok civilt is ől meg. De tudom melyik eszme hívei ferdítik az igazságot!!


Nézd! Nem akarlak semmiről meggyőzni mert érzékelem hogy milyen nézeteid lehetnek...

Csak azt kérem hogy ha valakinek válaszolnál akinek el sem olvastad a kommentjét... inkább ne tedd!!

Így is van elég gond azzal hogy kimazsolázva probálják félremagyarázni vagy szitkozódnak.

Én direkt a témáról írtam és jobb lett volna ha annál maradunk... pláne ha elolvassák a válasz előtt...

2012. aug. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!