Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Magyarországon miért hódíthat...

Magyarországon miért hódíthat ekkora teret a szcientológia, miközben más európai országokban szektának van minősítve és titkosszolgálati megfigyelés alatt van tartva?

Figyelt kérdés

2012. júl. 27. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Miből gondolod, hogy Magyarországon akkora terük lenne a többi ország szcientológusaival szemben?
2012. júl. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Ez az "ekkora teret" megfogalmazás elég relatív. Mihez képest hodított ilyen nagy teret? Én a szcientológiáról mégcsak amerikai rajzfilmekből hallottam, meg az MTV1-en leadtak valami német drámát a dologgal kapcsolatban, de Magyarországon, az utcán, vagy ismerőseimtől még egyszersem hallottam róla, csak ezeket a külföldi forrásokból szedett dolgokat visszaismételve. A múltkor pont kíváncsiságból rákerestem google maps-on, hogy hol van Magyarországon dianetika központ és meglepett, hogy csak 4 szcientológiával kapcsolatos épület van az országban, abból is 3 Budapest belvárosában, 1 meg Dunaújvároson. Ahhoz képest, hogy mindenki erről beszél, megismétlem a South Park-ból és a német filmdrámából származó események visszamondásából szedett információkat, meglepően kicsi a jelenléte az országban a Szcientológiának.
2012. júl. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A kérdésben benne van a válasz: "miközben más európai országokban szektának van minősítve és titkosszolgálati megfigyelés alatt van tartva"


Vagy szerinted ugyanakkora teret hódít valami amit titkosszolgálattal megfigyeltetnek és betiltanak (pl. Görögo. Franciao. Németo.) mintha szabadon (Magyaro.) azt tesz amit akar?

2012. júl. 27. 14:19
 4/9 anonim ***** válasza:
Görögországban nehezen hodíthatott "ekkora" teret, amikor ott az emberek nagy része vallásos ortodox keresztény, ráadásul nem épp arról híresek, hogy van felesleges párezer eurójuk arra, hogy képezzék magukat a központban.
2012. júl. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Németh Zsolt: A Szcientológiai Egyház nemzetbiztonsági kockázatot jelent

http://www.youtube.com/watch?v=kKVHnNlbR-M


Illetve, Wikipédia:

"Az egyház tanításait és módszereit gyakran bírálják. A világ több országában, így Németországban , Franciaországban, Görögországban állami szinten lépnek fel a szcientológia ellen, Magyarországon nem korlátozzák tevékenységüket."

2012. júl. 27. 14:23
 6/9 A kérdező kommentje:

"Görögországban nehezen hodíthatott "ekkora" teret, amikor ott az emberek nagy része vallásos ortodox keresztény, ráadásul nem épp arról híresek, hogy van felesleges párezer eurójuk arra, hogy képezzék magukat a központban."


A németeknél és a franciáknál a fenti érv nem állja meg a helyét.

2012. júl. 27. 14:27
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Magyarországon miért hódíthat ekkora teret a szcientológia"


Magyarország pontosan az az ország, ahol jól hangzó szöveggel mocskosul át lehet verni az embereket, legyen szó akármiről.

2012. júl. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon is nemzetbiztonsági kockázatnak minősítették és megfigyelés alatt áll. Pár éve volt ez, rákeresel hírek között biztos megtalálod. Hivatalosan a Szcientológiai Egyház és a Jehova Tanúi vannak idesorolva, de valószínűsíthető, hogy több egyházat is megfigyel az Alkotmányvédelmi Hivatal/Nemzetbiztonsági Szakszolgálat.
2012. júl. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, miért nem tiltják be ezeket az örült egyházakat? Be lehetne tiltani!!!!! Miért nem teszik?
2012. júl. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!