Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról, hogy azt...

Mit gondoltok arról, hogy azt mondták, hogy a Paksi Atomerőmű kibírna egy hasonló szintű földrengést, olyan magas szintű biztonsági óvintézkedésekkel védik? Igaz lehet, vagy csak népnyugtatás?

Figyelt kérdés
2011. márc. 25. 21:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Mihez hasonló?
2011. márc. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Utóbbi.
2011. márc. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Persze hogy csak népnyugtatás mégsem mondhatja azt hogy nem birna ki még csak egy fele akkorát sem mint japánban hogy működhetnének tovább?

Egyébként senki sem hiszi el hogy ez a ős öreg orosz atomreaktor kibirna annyit mint a japán reaktor hiába építenekrá mindenféle gumielnyelő meg acélhíd gépezeteket szanaszét hulana az egész ha itt is ilyen földrengés lenne.

2011. márc. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én ott dolgozom, és mondjuk az én sem hiszem, hogy egy 9-es erősségű földrengést kibírna, de az építésekor tesztelve lett, 6,5-öset bír ki. De elhiheted, hogy a paksi atomerőmű ABSZOLÚT biztonságos. Annyi figyelmet szentelünk a biztonságnak, hogy az már szinte idegesítő. Minden hónapban van gyakorlat, próbariadó, meg ilyenek.


Persze, hogy népnyugtatás, de gondolj bele: egy egyszerű ember nem biztos, hogy felfogja, hogy Magyarországon lehetetlen ekkora erejű földrengés. Szóval ki kellett valamit találni.

2011. márc. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a Japánéhoz hasonló, 8.9-es magnitúdójú földrengést nem bírna ki, csak egy 6-ost. Ellenben a térségben nem várható 6-osnál nagyobb rengés, mivel a litoszféra-lemezhatároktól elég távol esünk. A földrengések 95%-a pedig a lemezhatárokon pattan ki. A mi rengéseinket az adriai kislemez észak felé nyomulása okozza, de ez össze sem hasonlítható azzal, ha egy Csendes-óceán méretű lemez ütközik neki Ázsiának.
2011. márc. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
18%

El se hiszem, hogy valaki, aki ennyire tudatlan, mint az előttem válaszolók, van merszük hangoztatni a véleményüket.


Először is. Japánban azért vannak ekkora földrengések (évente több száz is), mert két hatalmas tektonikus lemez találkozási pontján fekszik, ráadásul ez utóbbi azért volt ilyen hatalmas erejű, mert nem csak vízszintes, hanem függőleges irányba is elmozdultak a lemezek. Csodás dolog a földrajz, nem? Kár, hogy ellógtatok róla. Különben tudnátok, hogy Mo.-on sose lesz akkora földrengés. A Paksi atomerőmű többszörösen túl van biztosítva az itt tapasztalt földmozgásokhoz képest, főképp olyan acélszerkezetekkel, mint ami Japánban óvja meg az épületeket az összeomlástól.

2011. márc. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi, a 20:08-as előtt válaszolók tudatlanok :)
2011. márc. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Természetesen mindenki tudja,hogy Mo.-on nem volt és nem is lesz ilyen méretű földrengés,az említett földrajzi sajátosságok miatt.Én azt hittem,ez nem kérdés,és nem is erre vonatkozott a kérdésem.
2011. márc. 25. 22:18
 9/12 anonim ***** válasza:

"Japánban azért vannak ekkora földrengések (évente több száz is)"


Valójában az ekkora erejű rengések (8.9-es) ott is nagyon ritkák, ellenben a nálunk már extrém nagynak számító 6-os vagy 7-es erősségűek ott átlagban tényleg minden másnap előfordulhatnak.

2011. márc. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
De azt se tessék elfelejteni hogy japánban a szökőár végezte a legnagyobb pusztítást.
2011. márc. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!