Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Atomerőmű kérdéskörben,...

Atomerőmű kérdéskörben, összezavartak, segítene valaki?

Figyelt kérdés

Úgy tudtam eddig több forrásból, hogy Szlovákiában van kétszer kettő VVER 440/213 blokk, és a mohi atomerőmű félbemaradt építését befejezik, így ezen blokkok száma hatra fog növekedni. A bővítést az olaszok támogatják.


A paksi üzemlátogatáson mondta a kísérő, hogy az ilyen típusú blokkokat tervezi Szlovákia leállítani, és az olaszok építenek újakat helyettük.


Én úgy tudtam, hogy régebben állítottak le blokkokat, de azok ennél is régebbiek, és az EU-csatlakozás feltétele volt.


Igazából nem akarom az illetőt cáfolni, de a Greenpeace hisztijei és egyéb más források alapján szedem az én ellentétes információmat.


2012. aug. 6. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen az olaszok csinálnak újakat nekik.

És a Greenpeace-t felejtsd el...Mindenbe beleszólnak....

Atomenergia mindent megöl.....fosszilis energia szennyez.....szélerőműbe belerepül a madár....vízerőmű kiírtja a halakat.....napkollektorok csökkentik az állatok élőhelyét......geotermikus energia felhasználása pedig megváltoztatja a bolygónk oxigénháztartását és nagyobb mértékű üvegházhatást okoz....

Ők álommal és reménnyel állítanak elő energiát....


Személy szerint a Bátaapátiban épülő atomtemetőben dolgozom és mindig jönnek tüntetni...

Főnököm mondta nekik, hogy akkor a nukleáris hulladékot az ő kertjükben ássák el az nem tetszett nekik...nekik soha nem jó semmi......ezek nem is zöldek hanem rohadt "sötétzöldek".....:D:D:D:D:D



(Meg nagyon védik a világot....7-en jöttek 3 autóval HETEN!!! Egy Ford Galaxy-ba beférnének 7-en.......erre 2 mercedes 1 lexus......erre megy el az emberek adománya...)

2012. aug. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És akkor leállítják a most működő kétszer kettő régi típusút?
2012. aug. 7. 18:48
 3/8 anonim válasza:
Mivel az ország energiaellátását biztosító létesítmények nagy része olasz kézben van (Enel), ők építik az új blokkokat is. Jaslovské Bohunicén (fogalmam sincs van -e magyar neve) már csak 2 blokk van, a többit le kellett állítani az EU miatt (emlékeim szerint 3-mat, de ha kell, utánanézek). Mohiban épül a 3-mas és a 4-es blokk, nem terveznek a továbbiakban leállítgatni semmit. Nem rég voltam exkurzión az egyikben, szóval biztos forrásból tudom az információkat. Ha tudsz szlovákul, a honlapjukon minden fent van, ha nem, írd ide a további kérdéseidet és igyekszem válaszolni.
2012. aug. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szóval akkor VVER-440/213 lesz a két új? Ha igen, ezt hogy-hogy engedi az EU?

Ha igen, akkor rosszul tudta a kísérőnk, de mondjuk ez lehet azért, mert többszáz atomerőműtípust vagy reaktortípust vagy mit neki se kell fejből tudnia...

2012. aug. 9. 20:53
 5/8 anonim válasza:
Igen, a két új VVER 440/213 lesz, a régiek, amiket az EU miatt leállítottak VVER 440/230-asok voltak. A jelen pillanatban működőek is VVER 440/213-masok.
2012. aug. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Akkor az én infóm volt a helyes.


Hogy-hogy az EU engedi indítani? Ilyen típusút elvileg csak üzemeltetni lehet és engedélyezett az üzemidő-hosszabbítást, de újat indítani nem lehet. Ez meg Wikipedia-s infó...

2012. aug. 10. 14:45
 7/8 anonim válasza:
Erről nincs információm. Tudsz adni linket a wiki-s forrásról?
2012. aug. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
2012. aug. 10. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!