Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Örményország nagyon berágott...

Örményország nagyon berágott Magyarországra. Lehet ennek valami következménye?

Figyelt kérdés

[link]


Ezzel a cikk állítása szerint Magyarország belekeveredett az örmény-azeri konfliktusba.

Ugye ki tudunk belőle mászni?


Mert Örményország és Azerbajdzsán viszonya a háború szélén áll.....


2012. aug. 31. 23:14
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:

A törökökkel azért szívóznak mert a törökök kiirtottak egy csomó örményt. (Örmény Holokauszt)


Egyébként szerintem is erősen túlreagálta Örményország.

2012. aug. 31. 23:44
 12/45 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű. Egyébként Magyarország valamikor a '60-as évek végén 20 évre megszakította a kapcsolatot Izraellel, abból sem lett háború.


Egyébként Magyarország NATO-tag, Örményország nem, nem hiszem, hogy ilyen kockázatot felvállalnának.

2012. aug. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
89%
Az meg a másik hogy mi ez a civilizálatlan reakció? Mondjuk tőlük ezt szokta meg a világ.De azért egy bűnözőjük kapcsán diplomáciai szakítást eszközölni az gyerekesen nevetséges dolog.Ennyi erővel mi is megszakíthatnánk minden kapcsolatot Írországgal amiért azt az Ír gázolót elengedték aki nálunk 2 gyereket halálra gázolt.Ráadásul mi az Írekkel egy Unióban vagyunk elvileg.
2012. aug. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:

Hát érdekes lenne, révén, hogy Örményország nagyon messze van innen.


De nagy hülyeségnek tartom, hogy bele akarnak keverni más országokat ebbe (hogy ki, ki mellé álljon ha esetleg háború lesz) , mert ez a 2 ország belügye.

2012. aug. 31. 23:49
 15/45 anonim ***** válasza:

Így van. B_szottul messze vannak, nem úgy megy, hogy csak úgy átlőnek.

Tudtommal még az se megy simán, hogy beülnek a vadászgépbe és eljönnek ide, mert azért van pár ország közöttünk és tudtommal csak úgy nem jöhetnek ide repülőkkel sem.

2012. aug. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:

Egyébként valami kimaradt:

Nagyon sok múlik majd azon, hogy mi lesz a kormány hivatalos reakciója.

Ha olyan stílusú lesz, mint ahogy néha az EU felé kommunikálnak, akkor akár még gáz is lehet. Nem feltétlenül háborúra gondolok.

Ha kitalálnak valamit és kulturáltak lesznek, az egész elfelejtődik pár éven belül.

2012. aug. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
100%
Örményországnak azonnal vége, amint hadat üzen egy NATO és EU tagállamnak. Orbánék viszont jól pofára estek már megint, látható, hogy fogalmuk sincs a világpolitikáról és halvány gőzük sincs arról, hogy kikkel is próbálkoznak barátkozni (mondhatni benyalni).
2012. szept. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
58%

Az én adómat ne egy külföldi rab fogvatartási költségeire fordítsák (mondjuk senkiére sem, a börtönök legyenek inkább önfenntartók).

Ettől függetlenül nem kellett volna kegyelmet adni egy baltás gyilkosnak - szerintem az hibázott, aki ezt tette.

A kérdés számomra az, hogy tudtak-e a magyar hatóságok arról, hogy ha kiadják, akkor kegyelmet fog kapni?

2012. szept. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
35%

Hogy milyen következménye lenne ránk nézve ?

Örményországnak kisebb a hadereje mint nekünk .

( [link]

A mienké : [link]


Mi se állunk valami fényesen katonailag de azért lekörözzük őket . Emeltet elég messze is vannak és ha megtámadnának addigra a talán NATO is itt lenne . De szerintem ellenük nélkülük is elbírnánk . De ha nagyon erőszakoskodnak én átküldeném a grippeieket ,hogy szórják meg őket . Egyébként én nem tartom fontosnak velük a kapcsolatot mert a két országot szinte semmi se köti össze . Ezért nem is erőltetném a velük lévő diplomáciai kapcsolatot .

2012. szept. 1. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:

Utolsó, szerintem részben tévedsz:

Örményország: Aktív: 44 610 fő (melyből 33 100 fő sorozott)

Magyarország: 29 780 fő (2008. január 1-jétől, teljes személyi állomány a Honvédelmi Minisztérium és annak háttérintézményeivel együtt)

2012. szept. 1. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!