Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egy nagy háborútül vajon...

Egy nagy háborútül vajon meggyógyulna ez a beteg világ?

Figyelt kérdés

Lehet igen lehet nem, mindenesetre szerintem ismét azok járnának jól, akik a legvagyonosabbak, legnagyobb hatalmúak a világban.

De vajon mi a megoldás? Mivel tudnánk élhetőbbé tenni a világot?



2012. szept. 1. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Eddig egy háborútól se lett jobb a világ.
2012. szept. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem a világ érvről-évre, évtizedről-évtizedre élhetőbb. Tény, hogy '90 óta egyre kevesebb a háború és tendenciózusan csökken a számuk. Egyre jobb - szerintem - a világ. Igaz, hogy most egy válság nagyon belerondított a képbe és sok európai országban egekben a munkanélküliség, de ennek a válságnak is egyszer csak vége lesz (ahogy a 1929-33-as válságnak is vége lett). Egyébként a gazdaságban periodikusan ismétlődnek az ilyen válságok. Szóval reménykedem, és szerintem valami gond van az olyanokkal, akik állandóan csak a világ rossz oldalát látják és valami világmegváltó háború (amelyben a családjuk is elpusztulhat) reménykednek.
2012. szept. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

"Egyébként a gazdaságban periodikusan ismétlődnek az ilyen válságok"


Elvileg a kapitalizmusban az ellensúlyok miatt lehetetlenek a gazdasági válságok.

Gyakorlatilag a globalizmus elbaszta a kapitalizmust.

2012. szept. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

ma 11:41


Hülyeségeket beszélsz! Elég régóta kapitalizmus van a világ egyes részein, és ezzel együtt válságok is. Míg a globalizmus egy elég új jelenség kb. a 20. eleje óta beszélhetünk róla. De kérdem én, hol volt a globalizmus amikor a 17. században kirobbant a tulipán lufi? Legalább ne írj hülyeségeket!

2012. szept. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A háború semmit nem old meg, az emberiségnek kell felnőnie.
2012. szept. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!