Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Külföldön mit gondolnak a...

Külföldön mit gondolnak a magyar-roma ellentétről?

Figyelt kérdés

Mennyire látják a helyzetet, mi jön le nekik?

Az,hogy a magyarok a szemét rasszisták vagy ,hogy igazunk van?

Csak mert a tv-ben mindig csak az megy,hogy a gárda kivonult,rettegnek a romák, meg,hogy voltak a romák elleni gyilkosságok is.

De ez egy átlagos mondjuk németnek lejön,hogy ennek van oka is?

Mert azért egy román vagy egy szlovák jobban átlátja miről van szó hisz ők is küzdenek hasonló problémákkal,de úgy összességében a külföldiek mit gondolnak?



2012. szept. 11. 15:03
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
91%

"De ez egy átlagos mondjuk németnek lejön,hogy ennek van oka is? "


Nem mert a médiák azt a részt mindig elfelejtik közölni. Mondjuk más országokban is vannak cigányok és aki ismeri őket az nem hiszem, hogy bárkit is rasszistának fog tartani.

2012. szept. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem tudják ők is mi újság.

Azért mostanában a romák elég nagy hírt szereztek maguknak a francia meg egyéb ügyekkel.

Ott a Blöff című film, abban elég valósághűen van példázva milyenek a cigányok Angliában, szerintem ez elmond mindent.

2012. szept. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem a többség azt gondolja, hogy ezek is ugyanolyan kisebbség, mint a sváb, kazah, ukrán, vagy sorolhatnám. Nem értik, hogy miért kezeljük teljesen másként őket. Annyit látnak, hogy néha a TV-ben siránkoznak egy bádogputri előtt, és bánatos képet vágnak. A többi nem jut el hozzájuk.


Bár mostanában kaptak némi ízelítőt a franciák és a kanadaiak, szerintem ők már kapisgálják. :)

2012. szept. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
65%
Nagyobbrészt elítélik a magyarokat rasszizmus miatt, a külföldön garázdálkodó cigányokat pedig magyar illetve román bevándorlóknak tartják. Így bármily szomorú is a magyar szinte minden külföldi szemében rasszista tolvaj gyilkosnak tűnik.
2012. szept. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
85%
De ezt nehéz is kívülről tisztán látni. Például (állítólag) Új-Zélandon a maori őslakosokat is megvetik, ugyanúgy néznek rájuk, mint nálunk a cigányokra. Aztán hogy mi az oka, nehéz lenne innen átlátni.
2012. szept. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom miért a magyarok a rasszisták, mikor a franciák meg az olaszok gettókba tömörítik őket (és ők csinálják jól). Kanadában már jól tudják, mi miért rühelljük őket, mert a többség bizony élősködik és tesznek a törvényekre (lásd csicskás és uzsorás rendszer).

Ha azt mondod gypsy azt kinn is tudják, hogy csak igen kis részük jó ember, a többi meg lecsúszott és fel sem akar kapaszkodni.

2012. szept. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
58%
Nyugat-Európában is tudják hogy milyenek a cigányok, németországi törököknél sokkal rosszabb, franciaországi afrikai négerekhez képest pedig mintakisebbség.
2012. szept. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem külföldön az átlagembert nem érdekli mi történik itt. Megvan nekik is a saját gondjuk.
2012. szept. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
90%

"Szerintem külföldön az átlagembert nem érdekli mi történik itt. Megvan nekik is a saját gondjuk."


Ez igaz, csak akkor ők miért ítélkeznek felettünk? :(

2012. szept. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem válasszuk szét a véleményeket!


A franciáknak, olaszoknak, svédeknek stb ugyan úgy meg van a problémájuk a romákkal. A németeknek is a törökökkel és arabokkal és sorolhatnánk!


De az hogy megértik a problémát még nem jelenti azt hogy nem háborodnak fel ha mondjuk a roma-gyilkosságok kiderülnek! Ami valljuk be valóban egy brutális és fölösleges dolog volt! Pláne hogy szánt szándékkal nem a bűnöző romákat hanem a dolgosakat lőtték le!! Előbbinél még talán némileg szimpatizáltam is volna velük de így remélem hogy a börtönben roh.dnak meg!!!!!


És azért nem sok leszurást kaptunk amíg szigorítottuk a törvényeinket vagy keményebben lecsaptunk a roma bűnözőkre!

Olvasom a francia és angol, részben a német sajtót és még nem olvastam a romák miatt komolyabb szintű elítélést ilyen ügyben!(nagyon ritka persze volt hisz akkora pénzlenyúlások voltak amikben a kormányok is benne voltak és a szegényebb romákhoz el se jutott mert a szervezet mindent lenyúlt! Emlékszünk még ugye a "gyereknyaraltatásokra" ahol szinte csak felnőtt volt!)


A felvonulósdinál meg keményen megjelenik a zsidók, liberálisok, baloldaliak, jogvédők, melegek, nem jobboldaliak stb elleni harc(lásd azt a gárdistát aki kamerába mondta hogy tizesével kell a libsiket "lerendezni")! A beszédeikben ezek mind ott vannak! vagyis már magyarokat is fenyegetnek!!


Én nem bánom ha rendet tesznek de a felvonulgatás nem ér semmit!

ha érne akkor az elmúlt 4 évben drasztikusan kellett volna a rendnek javulnia! De nem történt pedig már sok-sok tucat felvonulást csináltak!


A helyi polgárőrök meg sokszor/nagyrészt az országban nem is a gárdisták közül kerül ki!

Nagyanyáméknál is felvonultak aztán elhúzták onnan a csíkot és most egyetlen gárdista sincs a járőröző polgárőrök között...


Szóval nekem a gárdisták egy nagy vándortábor akik ide oda mászkálnak de semmi hasznosat nem csinálnak...

2012. szept. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!