Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Külföldön mit gondolnak a...

Külföldön mit gondolnak a magyar-roma ellentétről?

Figyelt kérdés

Mennyire látják a helyzetet, mi jön le nekik?

Az,hogy a magyarok a szemét rasszisták vagy ,hogy igazunk van?

Csak mert a tv-ben mindig csak az megy,hogy a gárda kivonult,rettegnek a romák, meg,hogy voltak a romák elleni gyilkosságok is.

De ez egy átlagos mondjuk németnek lejön,hogy ennek van oka is?

Mert azért egy román vagy egy szlovák jobban átlátja miről van szó hisz ők is küzdenek hasonló problémákkal,de úgy összességében a külföldiek mit gondolnak?



2012. szept. 11. 15:03
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
84%

Magyarországon a médiák igyekeznek nem tudomást venni a problémáról, úgy értem, ha gyilkosságokról, bűnözésről tudósítanak, nem beszélnek arról, hogy roma követte volna el.

Illetve a liberálisok is így vélekednek.


A probléma csak az, hogy ez külföldön visszájára sül el, mert minket, magyarokat azonosítanak a romákkal (pl. kanadai ismerőstől is hallottam ezt), illetve akik meg tudják különböztetni a romákat és a magyarokat, azok meg rasszistának tartanak minket, hála egyes külföldre szakadt ballibsi értelmiségeinknek.

2012. szept. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
88%

[link]


Volt például ez a cikk a Guardianban.. Na most ezek után hogy magyarázod meg a külföldinek, hogy te nem bántod a kisebbséget, nem vagy rasszista, csak ha túl sok bűncselekményt követnek el, elkezdesz félni tőlük, hogy nem mi kezdtük , hanem velük vannak beilleszkedési problémák...stb.


Szegény magyar családokról meg nem ír ugye cikket senki..

2012. szept. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
75%

Svedben nagyon jol tudjak, es megertenek minket. Az atlagember nem tart minket rasszistanak, hanem egyutt erez, hiszen nekik is hasonlo problemajuk van.

Franciaval is beszeltem mar errol amikor Budapesten a Bazilikanal setaltunk es megjelentek. Ramnezett, osszerancolta a szemoldoket, es megkerdezte: Ez meg mi? Hat mondom... egyre tobben vannak. Erre o egyutterzoen nagyot sohajtott: ahh, nalunk is sokan vannak...


Tehat amit az ujsagban olvasol az nem mindig egyezik az emberek velemenyevel! Ugy ahogy a magyar politika sem tukrozi hogy mit szeretnel te, es masok. Szerintem sokszor uszitjak az orszagok lakoit egymas ellena mediaval.

2012. szept. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
75%
Ja es meg annyi, hogy Magyarorszagon sok ember (foleg aki nyelvet sem beszel) egy buborekban el. Azt hiszik otthon a legrosszabb a helyzet, es hogy oket minden orszag utalja. Ezek nagy tevedesek. Magyarorszagot a nyugati orszagokban tobbnyire erdekesnek, es szep helynek talaljak. Akik turistakent voltak ott, csak aradoznak rola. Sok orszagban szeretik a magyar bevandorlokat. Nekem ez a tapasztalatom!
2012. szept. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
47%

Miért, amit te hallasz egy francia turistától vagy egy svédtől, akkor az meg biztosan a valóságot tükrözi ?


Azt gondolom, akik kíváncsiak is az országunkra, illetve egyáltalán tudnak bármit is Magyarországról, szeretnek utazni, jobban benne vannak a politikában, történelemben...stb., azok kell, hogy tudják az igazságot.


De az átlagember, aki a saját hazája dolgaival is csak félig-meddig van tisztában , nemhogy egy pici kelet-európai ország dolgaival, azoknak a többsége nincs jó véleménnyel.

2012. szept. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
0%

Így van. Pontosítsunk a kérdésen!


Külföldön tudják egyáltalán hol van Magyarország és ismerik a magyar népet???


Az értelmiség is a "tsikós, gulás, puszta" szinten mozog.

Francot érdekli őket.


Hány magyar tudja, hogy a SZOMSZÉDOS ORSZÁGOKBAN mi zajlik?

Ki szlovákia miniszterelnöke? Mi történik Romániában?

Miért beszél néhány százezer "jugó" magyarul a szerbeknél (sokaknál még mindig jugoszlávia...)?


Sőt! Magyarok döntő többsége még az őt közvetlenül érintő magyarországi történésekről se értesül, csak elszenvedője annak és az okát se tudja!

2012. szept. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
Nem mozognak a "gulas" kérdésen, ugyanis azt hiszik, a gulyás német.
2012. szept. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell annyira messzire menni. Még itt Magyarországon is vannak olyan biztonságos helyen lakó magyarok, akik nem értik, hogy miért utálja bárki is a romákat. Egyébként ahol van cigány, ott nem hiszem, hogy az átlagember ne értene egyet az utálatunkkal. A külföldi politikusok és jogvédők meg kapják be.
2012. szept. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

- Mi a különbség a Magyarországra látogató turista és a rasszista között?

- 1 nap (Magyarországon tartózkodás)

2012. szept. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
62%
15- osnek: Kulfoldon elek, s tobb orszagban eltem mar. A francia turistaval valoban otthon talalkoztam, az regen volt. En ezt latom a kornyezetemben, hogy szeretnek minket. Erdekli oket a kulturank, es imadjak Budapestet. Es itt sok fele orszagbol ismerek embereket. Es a ciganyokrol is ez a velemenyuk altalaban, hiszen kb ugyanez a gondjuk van itt mas nepekkel (+megjelentek a ciganyok is az otthoni kunyeralos formaban, az utcan keregetnek a jol bevalt trukkokkel, az uzletekben lopnak). Meg mielott megkerdezned hogy honnan tudom hogy lopnak, a baratom egy nagy uzletben dolgozik, es sok a gond veluk.
2012. szept. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!