Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Japán miért nem készít saját...

Japán miért nem készít saját nukleáris fegyvert?

Figyelt kérdés

Kínának és Észak-Koreának már van nukleáris fegyvere.

Tudom, hogy elvileg az USA garantálja Japán biztonságát, de egy Kínával szembeni háború esetén kétlem, hogy Amerikai be merne avatkozni.

Ha japán lennék, én fontosnak tartanám, hogy Japánnak is meglegyen az elrettentő ereje.


2012. szept. 28. 00:18
1 2
 1/13 tomala ***** válasza:
90%

Nincsenek jó tapasztalatik az atommal kapcsolatban, nem csoda, hogy kevesen szorgalmazzák a dúsítást.

A többség mostmár az erőműveket is ellenzi.

2012. szept. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Pont azért nincs, amiért Németországnak sincs. A II. világháború vesztesei még ma is szopóágon vannak. Az ENSZ Biztonsági Tanácsában sincs állandó helyük se a németeknek, se a japánoknak, miközben a franciák vagy angolok ott vannak. A haderejük is kisebb, mint a náluk gazdaságilag és lakosságszámban is jelentéktelenebb Franciaországé vagy Angliáé. A II. világháború után megrendszabályozták őket elég rendesen, és valahogy konzerválódott ez a helyzet. Amúgy Nagasaki és Hirosima (meg most Fukusima) után szerintem nem lenne népszerű az atombomba kifejlesztésének tervével senki Japánban.
2012. szept. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 tavol elo ***** válasza:
100%
Mert Hirosima es Nagasaki utan kijelentette, hogy soha sem fog atomfegyver megszerezesere, gyartasara torekedni es mindig is ezen fegyverek birtoklasa ellen fog kardoskodni fuggetlenul attol mely orszagnak van ilyen fegyvere! Kina meg Japan egymas legnagyobb kereskedelmi partnerei, szoval lehet, hogy megy a szocsata meg tuntetesek egymas ellen de egy esetleges haborura iszonyuan kicsi az esely!
2012. szept. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A nagyhatalmak kormányai már rég rájöttek, hogy egy nyílt háború egyik félnek sem válik előnyére, ezért csak szép lassan igyekeznek elnyomni egymást. Ha már zuhan a bomba, vége mindennek, tökmindegy hogy nekik is van-e. Szerintem érett döntés a japánoktól, hogy nem erőltetik ezt, és inkább a gazdaságukra, valamint a kutatás-fejlesztésre koncentrálnak.


Észak-Korea pedig csak paranoiás.


Egyébként Japán a technológiai fejlettségével rövid időn belül olyan atombombát gyárthatna, amilyet csak akar.

2012. szept. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Tudjátok mi lenne a totál irónikus?


Ha Japán elkészítene két atombombát, az egyiket Hirosimában, a másikat meg Nagasakiban és véletlenül mindkettő felrobbanna még ott a városban XDDD

2012. szept. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó :

Ha viccnek is szántad, durva volt. E két város elpusztítása a történelem legtragikusabb eseménye.

2012. szept. 28. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Alaque ***** válasza:
78%

Előttem elmondták már az választ.


Egyébként hadd tegyek fel két egyszerű kérdést!


1. Gondoljátok, ha a japánok fejlesztenének egy atombombát, akkor az orrotokra kötnék?


2. Az első válaszolót miért pontoztátok le, az utána következőket, akik meg pont ugyanazt írták le, csak épp fölöslegesen hosszú mondatokkal, azokat miért pontoztátok fel?

2012. szept. 28. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Japánnak nagyon fejlett atomtechnológiája van, így ha megszületne a döntés néhány hónap alatt elkészíthetnék a bombát. A többi nagyhatalom is ráhagyná, mint pl. India esetében.

Én nem egy nukleáris háborút vizionálok, csak arra gondoltam, hogy Japán így növelhetné a tekintélyét a térségben.

2012. szept. 28. 08:28
 9/13 A kérdező kommentje:
Amit az előbb írtam, az igaz Dél-Koreára is.
2012. szept. 28. 08:33
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Japán nem akar nukleáris cuccokkal foglalkozni. Hiába akarták fejleszteni az erőműveiket is, a szökőár okozta atomkatasztrófa miatt úgy döntöttek, lassanként leredukálják az erőműveiket, és természeti energiákból fognak villamosságot előállítani. Teszik mindezt azért, mert nem barmok: félnek a következményektől, és gondolnak a jövőjükre.
2012. szept. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!