Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az emberiség megnyerhetne egy...

Az emberiség megnyerhetne egy háborút az öntudatra ébredt gépek ellen? (amennyiben persze nem pottyantják ránk a saját nukleáris bombáinkat). Katonailag legyőzhetnénk őket?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 25. 17:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha tudjuk, hol a hiba a programkódban, bármikor. :) Ha nem... akkor kellemetlen lesz. De ha öntudatra ébredhetnek a gépek, akkor már annyi mindent gépek fognak irányítani (most is!), hogy feltehetően a fegyverek javarésze is az ő oldalukon lesz. Marad a gerillaháború, ha ugyan túléljük. Kérdéses, hogy az "öntudatra ébredés" mit jelent. MI technológia? Milyen fejlett? Mert a sima algoritmusok ellen lehet védekezni (valami új stratégia vagy technika), csak arra kell vigyázni, hogy gyorsan tanulnak.


De őszintén... miért ne bombáznának hülyére minket?

2012. ápr. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Arra az esetre aspektáltam, hogy az ilyen kontinentális és közepes távú ballisztikus rakéták nem gépi irányítás alatt vannak. De, amilyen háborúra én gondoltam (rosszul is tettem fel a kérdést), hogy x számú okos gép épít egy saját várost, országot és saját sereget gyártanak.
2012. ápr. 25. 18:00
 3/10 Vree ***** válasza:

Lehetetlen értelmes választ adni olyan kérdésre ami csak sci-fi írók agyában létezik. Most monthatnám hogy nem mert ledobunk egy EMP bombát vagy nem mert lesz egy önmegsemmisítő gombunk de mekkora marhaság már ilyeneket mondani amikor fogalmunk sincs hogy milyenek lesznek az értelmes gépek (ha lesznek) vagy hogy miből, milyen célra hozzák létre őket?


Ha mondjuk azt mondod hogy az X könyvben leírt forgatókönyv szerinti helyzetben mit lehetne tenni arra esetleg lehet válaszolni próbálni, de elég kicsi az esélye hogy pont az fog megvalósulni.

2012. ápr. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Milyen gépek? Mikrohullámú sütők meg okostelefonok ellen, vagy mire gondolsz?
2012. ápr. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Persze, csak ki kell húzni a konnektorból a dugót, oszt kész.
2012. ápr. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%

A gépek nem ébrednek öntudatra, csak baromi okosak lehetnek. Ugyanis nem az evolúció hozta létre őket. Az evolúciós úton keletkezett lények, mint mi is, akarnak élni, túlélni, hatalommal rendelkezni, szaporodni. A gép viszont egykedvűen veszi tudomásul, ha kikapcsolják, és nem érez szolidaritást a többi gép iránt, és nem gerjed be, ha lát egy formás fedetlen golyóscsapágyat vagy processzort.

Tehát még ha lennének is evolúciósra programozott gépek (mint ahogy számítógépes vírusok is vannak), még mindig csinálhatunk olyan gépeket, amiknek előbbiek kiirtása a célja.

2012. ápr. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bill Gates a barátod. A gépek lázadását gyorsan derékba törné egy kék halál. :)
2012. máj. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdést az dönti el,hogy ki fejlődik gyorsabban?Az ember evolúciója szerintem lassabb mint a gépé,mely öntudatra ébred és rájön arra,hogy gyorsan kell fejlesztenie és új és újabb megoldásokat találnia.De miért akarnak egy gép életben maradni?Ha csak bele nem programozzák a túlésért való küzdelmet,az élet élvezetét és értelmét,nem sok értelme van neki élnie.
2012. júl. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Rozsda~RUST válasza:
2016. ápr. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!