Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Japán miért nem készít saját...

Japán miért nem készít saját nukleáris fegyvert?

Figyelt kérdés

Kínának és Észak-Koreának már van nukleáris fegyvere.

Tudom, hogy elvileg az USA garantálja Japán biztonságát, de egy Kínával szembeni háború esetén kétlem, hogy Amerikai be merne avatkozni.

Ha japán lennék, én fontosnak tartanám, hogy Japánnak is meglegyen az elrettentő ereje.


2012. szept. 28. 00:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
50%

A japánoknak sok rossz húzásuk volt, van, de ennyire nem kell hülyének nézni őket. Van annyi józan eszük, hogy tudják egy nukleáris fegyver értékét.

Nyílt háború ilyen fejlett hatalmak között akkor is nukleáris háborúvá fajulna, ha nem azzal kezdenék. Ezt tudja minden épeszű ember. Szerencsére a radioaktív sugárzásnak elég nagy a hatalma és eléggé igazságos ahhoz, hogy kivétel nélkül mindenkit tönkretegyen.


A gazdasági háborút egyelőre - úgy hiszi - képes az ember még kontrollálni. Ezért ez zajlik. A biztonság meg nem a fegyvereken múlik, ezt is mindenki tudja. De a fegyvergyárak tulajdonosai továbbra is szeretnének kivételezettek, hatalmasok és irányítók maradni. Öntik hát a maszlagot.

2012. szept. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
84%

Japánnak olyan technikai erőforrásai vannak, hogy képes lenne leállítani az összes atomerőművét. Ezt meg is tették nem rég egy kis időre. Csak ugye pénz van benne.

Én biztosra veszem, hogy pár éven belül Japán teljesen megszabadul az atomtól és belép a felnőtt korszakba (ahol még egyik ország sem tart).

2012. szept. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Az kéne még, hogy nekik is legyen.
2013. febr. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!