Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Romániában hogy hogy nincs...

Romániában hogy hogy nincs ekkora probléma a cigányokkal?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ott él Európa legnagyobb cigány közössége (kb 2 millió fő), mellette 16 millió román.


És sosem hallok vagy olvasok olyat, hogy akkora probléma lenne velük. Bár igaz, hogy a romániai cigányok kb 80%-a Erdélyben él.


Miért van ez?


Miért nem hallani ott semmit?


2012. szept. 29. 15:10
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
100%
XD Ááá, kedves 15-ös válaszoló, én erdélyi vagyok, komolyan mondom, ha csak a tizede igaz lenne annak, amit írtál, meztelenül táncolnék a háztetőn örömömben.
2012. szept. 30. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
82%

Na, csak leírom, kedves 15-ös, ha esetleg érdekel az igazság. (Amúgy meg honnan szeded te azokat az ostobaságokat amiket írsz?)

román minimálbér: 161 EURO

magyar minimálbér: 320 EURO

(forrás: EUROSTAT 2012 februári állapotok)

román átlagjövedelem: 5891 EURO

magyar átlagjövedelem: 10100 EURO

(forrás: EUROSTAT 2010-es adatok, a tavalyi adatok még nincsenek fönn valamiért, de mivel tavaly csökkentették nálunk Romániában 20 százalékkal a közszférában dolgozók bérét, a román adat a 2010-esnél is rosszabb.)


A cigányok aránya a népszámlálások szerint:

Románia - 2,5% ( 535.140 fő)

Magyarország - 2% (190.046 fő)


Cigányok száma a becslések szerint:

Románia - 1,5-2,5 millió fő

Magyarország - 500 ezer - 1 millió fő

(forrás: Britannica Hungarica 2010.)


És lehet, hogy a google maps-ben szép képek vannak, mert a kultúrházat felújítják, de a valóságban a legtöbb kis faluban még csatornázás sincs, és a gáz sincs bevezetve. De, ha nem hiszel nekem költözz ide, próbáld ki. Szeretettel várunk :D

2012. szept. 30. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
42%
En nem az atlagkeresetekrol beszeltem mert annak semmi ertelme hanem a realjovedelemrol. Ami a kereseteket az arakhoz veti. Es mi visz el legtibb penzt ? A rezsi. Na es Romaniaban negyed annyi rezsi van mint Magyarorszagon.. Tehat ugyanannyi penzt tud kolteni egy magyar mint egy roman. Es nem a kulturhazakrol beszeltem hanem a hazakrol.. Romaniaban vannak uj hazak a falukban. Ikyet magyarirszagon nem latsz. Raadasul munkanelkuli is sokkal kevesebb Romaniaban. Meg valami... En Bp. Melleti faluban lakok. Itt sincs csatornazas, akkor gondolhatod hogy videken megugyabb sincs. Voltam Romaniaban is Magyarorszagon is.. Es szerintem Romania fejlodik Magyarorszag meg visszafejlodik. Es azt tudtatok hogy tobb tizezer magyar koltozott Romaniaba az elmult 2 ev alatt, mert ott az ottani fizetesekhez meg arakhoz kepest konnyebb megelni mint itt. Hiaba tobb itt a fizetes az arak meg magasabbak. Raadasul Romaniaban nagyon jok a foutak. Magyarorszagon nem egy olyan falu van ahol folduton kell bemenni.
2012. szept. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
61%
Es kb.mindket orszag 10-12%-a cigany. Romaniaban kb. 1,8 millio Magyarorszagon meg kb. 1,2millio. De Magyarorszagon 10millioan elnek Romaniaban meg 19millioan.. Akkor aranyaiban Magyarorszagon tobb a roma.
2012. szept. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
78%
Én 30 km-re lakom a legközelebbi városhoz és 50 km-re Budapesttől és van csatorna, gáz.
2012. szept. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
44%

a realbér meg az átlagbér más. Hiába van papíron bruttó 220 ezer forint bér, adók után a nettó 130 ezer forint! A rezsi meg sokszorosa a románnak.

A cigányok száma meg több, mint Romániában. A kis falvakban meg már elképesztő állapotok uralkodnak. Ha meg megvéded magad, akkor rasszizmus vádjával lecsuknak. Romániában meg a cigányokat verik a rendőrök. Szóval Erdélyiek: menjetek el nyaralni borsodba vagy somogyba, és többet nem hiszitek, hogy magyarország jó. A közbiztonság siralmas, a pénz kevés, az árak nagyon magasak az egészségügyről meg ne is beszéljünk. Románia sokkal jobb, nem véletlenül járnak oda már sokan dolgozni.

2012. szept. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
61%

Utolsó. Ez így van.. A magyar rezsi a román sokszorosa, ás az viszi el a legtöbb pénzt. Érden, ami egy 50ezres város Budapest mellett, a felében nincs csatorna meg gáz. Heves megye, Borsod, Szabolcs, Somogy, Békés, Hajdú-Bhar, Zala, Tolna, stb legtöbb falujában nincs csatorna. És hogy a magyarországi romák hogy élnek.. hát nagyon szegények, de ők Romániában is szegények, viszont!!! Romániában van egy csomó milliomos roma, Magyarországon nem jellemző, sőt én nem láttam még gazdag cigányt, amikor meg Romániában voltam olyan palotái vannak némelyik cigánynak hogy csak na..


idézek egy újságból: ,,Magyar vendégmunkások ezrei Romániában

a keleti magyar megyék munkanélkülijeinek is vonzó lehet Romániában dolgozni. És mennek is, sokan. Erdélyben már jobban bérek, több tízezer magyar is dolgozhat ott.Mindezek ellenére több tízezerre tehető a magyarországi vendégmunkások száma Románia nyugati megyéiben."

2012. szept. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
53%
Tehát nagyvonalakban ugyanolyan szintű a két ország.. Van ami itt jobb, van ami ott, de ettől még mindkét ország az EU három legszegényebbje közt szerepel, tehát szegény országok, viszont Romániában látható a fejlődés nálunk meg nem..
2012. szept. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
43%

http://www.youtube.com/watch?v=8MrljHFLTqk


Ezt a falut, Tarnaleleszt személyesen ismerem. Ez egy átlagos Észak-Magyarországi kisfalu, romákkal, munkanélküliséggel. És itt nem utálják egymást romák-magyarok. Mivel egyiküknek sincs munkája, együtt élnek. Nem gyűlölködnek. Próbálják egymást támogatni az amúgy is nehéz helyzetben.

2012. szept. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
61%

http://www.youtube.com/watch?v=NvVZ7jwgP84&feature=related


Romániában is megvan a szegény réteg a romáknál, DE ott a gazdag réteg is megvan.. Ennyivel jobb ott a cigányoknak, hogy ott nem mind nyomorog, Magyarországon viszont...

2012. szept. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!