Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Romániában hogy hogy nincs...

Romániában hogy hogy nincs ekkora probléma a cigányokkal?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ott él Európa legnagyobb cigány közössége (kb 2 millió fő), mellette 16 millió román.


És sosem hallok vagy olvasok olyat, hogy akkora probléma lenne velük. Bár igaz, hogy a romániai cigányok kb 80%-a Erdélyben él.


Miért van ez?


Miért nem hallani ott semmit?


2012. szept. 29. 15:10
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim válasza:
Az édesapám most 70 éves lesz, 36 évesen jött el Marosvásárhelyről, azóta is visszajárunk. Ő azt mesélte, hogy Romániában nagyon szigorúak a rendőrök, bárki, bármilyen rendszegést követ el, ha megérdemli, mert botrányosan viselkedik, jól elverik, nem kicsit. Nincsen olyan, hogy valakit rasszistának neveznének azért, mert fölmert szólalni, mert esetleg visszaütött. Szóval Erdélyben megy a megrettentés, az, hogyha valaki bekerül a börtönbe, akkor nem az van, hogy szétgyúrja magát az illető szabadidejében, hanem jól megdolgoztatják. És a végére egy kis off-téma: Romániában vannak a hegyi cigányok, akik árulják a gombát, erdei gyümölcsöt, iskolába ritkán járnak a fiatalok, de egyébként viccesek, és általában egész kedvesek.
2012. dec. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:
Azért mert a román cigány mentalitás rokon egymással ja és a románok 95%-a cigány.
2014. jan. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim válasza:

En Erdelyben szulettem ,de kikoltoztunk, ott a ciganyok nem ilyen vadak mint itt...nem szokasuk keselni,bandaba tamadni/rabolni...de lopni azt lopnak ott is. A rendorok valoban nem felnek toluk es nincsenek extra jogaik csak mert cigok,nincs enyhites mert cigok. Stb. Valahogy tudnak normaliyan viselkedni a simlis/lehuzos szemelyiseg persze megvab es ott vernek at ahol tudnak de nem eroszakosak! Ott ha egy ciganybandat lebuktat egy rendor vagy elkapja azert dicseret jar (persze a nem bubozo ciganyokat nem bantjak se ok se senki) A romanok osszetarto nep es nem hagyjak magukat elnyomni es nem vegyulnek a ciganyokkal....aki azt irja h a romanok ciganyok mint az elottem szolo az egy balfek idiota...kerdezzen meg barki egy romant is,hogy mi a velemenye a ciganyokrol!

Gazdasag...jelenleg valoban rengetegen az idejovo munkasok kozul visszamentek , romaniaban egy feltoltokartyara 3-4euros kapsz 8giga netet 250 nagional es 500belfoldi percet a diginel kb 2000ft a net tv-vel gaz olcsobb viz olcsobb az aram ami dragabb ,elelmiszerek afaja 3-5% minden kaja olcsobb chio chips atszamitva 160ft...en is vissza koltozok nehany even belul de nem a gazdasag hanem a szuleim miatt...

2018. jún. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim válasza:

Bocsi a helyesirasi hibakert ,telefonrol gyorsan gepeltem ejszakas vagyok .

Meg annyit ,hogy amilyen arakon itt adjak az internetet/percdijakat foleg a tremobil az valami botranyos lehuzas ,mikor kikoltoztem a pofam leszakadt ,hogy nem korlatlan a net es ilyen 500megas csomagokkal ciganykodnak a szolgaltatok,rendszeresen "orange" szolgaltato kartyajat hasznaltam 1600ft feltoltesbol akkor meg korlatlan netem volt+national percek :)

2018. jún. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!