Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Romániában hogy hogy nincs...

Romániában hogy hogy nincs ekkora probléma a cigányokkal?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ott él Európa legnagyobb cigány közössége (kb 2 millió fő), mellette 16 millió román.


És sosem hallok vagy olvasok olyat, hogy akkora probléma lenne velük. Bár igaz, hogy a romániai cigányok kb 80%-a Erdélyben él.


Miért van ez?


Miért nem hallani ott semmit?


2012. szept. 29. 15:10
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
66%

Látom nem vagytok azok a típusok akiket tények korlátoznának véleményük megformálásában. Ezzel nem tudok mit kezdeni.


"hanem a realjovedelemrol"

Nevezd meg a forrást, ahogy én is megtettem. Mely hivatalos forrásból tudod ezt megerősíteni.


"ott az ottani fizetesekhez meg arakhoz kepest konnyebb megelni mint itt"

Ezt honnan veszed, nevezd már meg a forrást, ember!!!! A benzinen és néhány élelmiszeren kívül semmi sem olcsóbb nálunk, mint nálatok.


"Magyarorszagon nem egy olyan falu van ahol folduton kell bemenni."

Romániában is rengeteg olyan falu van ahova földúton kell bemenni. Az elmúlt tíz évben a nemzetközi főutakat szépen felújították, de a mellékutak állapota kritikán aluli, azt hinnéd háborús bombázásban mentek így tönkre.


"Es kb.mindket orszag 10-12%-a cigany. Romaniaban kb. 1,8 millio Magyarorszagon meg kb. 1,2millio. De Magyarorszagon 10millioan elnek Romaniaban meg 19millioan.."

Mégis ki szerint? Honnan veszed ezt az adatot, jóember? Magyarországon miért pont 1,2 millió, ki becsüli ennyire? Ez saját becslés? És az 1,8 milliós román adatot melyik ujjadból szoptad?


"keleti magyar megyék munkanélkülijeinek is vonzó lehet Romániában dolgozni"

Nem tudom melyik bulvárlapból idézed, mert a nevét elhallgatod. De azért azt szögezzük le Nyugat-Románia, a legfejletteb román régió, Bukarest után, míg Északkelet-Magyarország meg a legfejletlenebb magyar régió, szóval akár lehetséges, hogy vannak akik jönnek ide dolgozni, de, hogy több tízezres nagyságrendben, na az már fantazmagória.


"Romániában van egy csomó milliomos roma"

Na ez igaz, tényleg vannak. Emberkereskedelemből gazdagodtak meg ugyan, prostikat és kisgyerekeket visznek koldulni Olaszországba, de igazad van, tényleg fényűző palotákat építenek. Nem tudom, én valahogy nem tartom ezt a román fejlődés csalhatatlan bizonyítékának.

2012. szept. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
83%

"munkanelkuli is sokkal kevesebb Romaniaban"

Na, a munkanélküliségi mutatókban tényleg jobb Románia, ami igaz az igaz. Apró különbség, hogy több millió román munkavállaló dolgozik külföldön, mig Magyarországon néhány százezres sincs ez a szám. Nekünk itthoniaknak marad munka, mert mert minden harmadik, negyedik ember külföldön dolgozik, jó mi?


"Szóval Erdélyiek: menjetek el nyaralni borsodba vagy somogyba, és többet nem hiszitek, hogy magyarország jó"

Szatmár romániai része pont olyan, mint a magyarországi, a teljesen elcigányosodott egykori Petrozsényi bányavidék, rosszabb, mint Borsod, persze nincsenek etnikai konfliktusok, mert egyáltalán nem él fehér ember azon a vidéken, és még Erdély messze nem a legrosszabb. Azt elismerem, hogy nálunk nem olyan kötözködősek, késelősek éppenséggel a cigányok, de lopni ugyanúgy lopnak, ha nem jobban. Mikor nagyapámnál voltak Magyarból, Szekszárdról vendégek, akkor csodálkoztak, hogy miért nem épít nagyapám présházat a szőlőbe. Mikor megmondta, hogy itt senki sem épít, mert a cigányok nem csak feltörnék, hanem téglánként elhordanák az egészet, akkor meg voltak lepődve.


Komolyan mondom költözzetek ide, ha ennyire szeretitek a derék román népet, és ilyen sokra tartjátok az ország páratlan fejlődését. Szerintem komoly mentális problémáitok vannak, egyszerűen elvesztettétek a valóságérzékeléseteket, és a saját tévképzeteitek rabjaivá váltatok. Hihetetlen, de a politika így retardálja az embert. Szörnyű....

2012. szept. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
19%
Oh, ne parázd túl, erdélyi testvérem, tudod ez már csak ilyen. Az igazi komenyista szerint Magyarország rosszabb, mint Banglades, mondhatsz neki akármit, ő gyűlölni fogja a hazáját. Meg most vannak ezek a jobbikosok, ők is nagyon gyűlölik ezt az országot, pluszban szerintük legalább 5-6 millió cigány él Magyarországon, szóval erősen rá vannak görcsölve a dologra. Olyan se lát, se hall típus. Hidd el én szívesen elcserélném őket Romániával értetek.
2012. szept. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
40%

Ez az. Te is azt erősíted meg, amit én, hogy a két ország ugyanolyan színvonalú. Basszus. Mit nem lehet ezen érteni?


-De van ami olcsóbb nálatok, sokkal de sokkal. Hangsúlyozom 100 adjárA. a REZSI!. És nem kamu a több 10ezer munkavállaló. Ezek KSH-s adatok. A cigány kb ugyanannyi itt, mint ott, az életszínvonal is ugyanolyan.

2012. szept. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
42%

És nem a politika befolyásol, hanem egész egyszerűen jól ismerem Magyarországot is és Romániát is. És azt tudom elmondani, hogy 5-10 évvel ezelőtt komoly különbségek voltak a két ország között. Akkor Románia Magyarországhoz képest elmaradott volt... De az utóbbi években Magyarország elkezdett lecsúszni a lépcsőn (egyre több munkanélküli, elszegényedő emberek, cigánytelepek megnövekedése, árak növekedése, bérek csökkenése, csökkenő turizmus, romániai vendégmunkások hazaözönlése stb.) Eközben Romániával szemmel látható a javulás. (Főutak felújítása, munkahelyteremtések /plázák, szállodák, aquaparkok, turisztikai létesítmények, építkezések/, magyar munkavállalók érkezése, és ami nagyon meglepett, hogy minden nagyváros környéki kisfaluban milliomosnegyedek jöttek létre. Brassó körül: Sanpetru, Harman, Poiana Brasov, Stupini, Bunloc, Ghimbav... Kolozsvár környékén: Floresti, Feleacu, Buna Ziua, Luna de sus.... Marosvásárhely környékén: Livezeni, Corunca, Sancraiu de mUres, Cartierul Rasaritului, Sangeorgiu de Mures, Santana de Mures... Bukarest környékén vagy 100 falu, nem sorolom föl, Constanta környéke, Temesvár, Arad nagy kiterjedésű vonzáskörzete, Nagyvárad és környéke, Craiova környéke, Targu Jiu környéke, Sibiu környéke, Tengerparti régió, sípályák környéke... Ezek mind gazdag régiók, tele milliomosnegyedekkel. Magyarországon egyedül a Balatonnál, Budapest szűk környékén és Győr környékén találsz gazdag helyeket.



Az átlagos (nem gazdag, nem szegény emberek) ugyanúgy élnek mindkét országban, csak Romániában sokkal több a gazdag.

2012. szept. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
42%
Most tényleg. Nagyvonalakban ugyanolyan a két ország. Ugyanannyira fejlett/fejletlen. DE mégegyszer mondom. Míg Románia fejlődiki, nőnek a bérek, Magyarországon minden áll.
2012. szept. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 Válasz25 ***** válasza:
28%
mert a románok cigányok
2012. szept. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
21%
Mit nem lehet felfogni azon, hogy Románia már Mo. szintjén van, ha nem feljebb?
2012. szept. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
De ti nem támasztottatok semmit alá tényekkel, míg az erdélyi srác tényleg leírt mindent, hogy honnan szerezte az adatokat. Meg nem azt mondta, hogy egy szinten vagyunk, hanem hogy a románok előtt járunk, és ezt bizonyítja is számokkal, ti meg mende-mondákkal jöttök. Mindig csak azt mondjátok, hogy ez így van, te is mered romániát aztán kalap, kabát, aztán ez nagyon hihető így. Most keresgéltem a neten hogy mennyi cigány van romániában és itt, és olyat amit ti írtok nem találtam. Megszámoltátok őket szabadidőtökben?
2012. szept. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
Nekem vannak Erdélyi ismerőseim, sőt én is gyakran járok arra. Nem most találom ki amiket mondok.
2012. szept. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!