Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van arra esély hogy Erdély...

Van arra esély hogy Erdély valaha függetlenedik?

Figyelt kérdés
Olvastam valahol ,hogy Erdély Románia legfejlettebb része, és hogy már az ottani románoknak is elegük van abból hogy ők tartják el az ország elmaradott putris részeit.Szerintem ez a megoldás kedvező lenne a határon túli magyaroknak is,hiszen arányuk jóval magasabb lenne,mint most Romániában, így például a magyar is hivatalos nyelv lehetne etc
2012. nov. 11. 09:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%
Ezeregyedszer is a válasz: nincs rá esély!
2012. nov. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
12%
Nem olvasni kéne, hanem elmenni. Olyan mint egy skanzen, 50%os munkanélküliséggel. Bukarest meg kb mint Budapest.
2012. nov. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Nincs veszett ügy,míg akad csak egy bolond ki küzd érte.


Rólunk sem gondolták volna sokan,hogy idáig süllyedünk még mi magunk sem.A történelemben nincs biztos pont.

2012. nov. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%

Ha nem tartozna hozzánk, akkor lenne inkább független.Nem volna baj, ha 2 Magyarország létezne. pl. mint Németország és Ausztria.


De nincs rá reális esély.A székelyek meg sírnak, hogy nincs autonómia stb.Tetszettek volna kiszülni a románokat erdélyből. Mint a szerbeket az albánok.

2012. nov. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
10%

Nincs.


" Erdély Románia legfejlettebb része"


Ezt a hülyeséget honnan veszed? Pont ellenkezőleg van.

2012. nov. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
utolsó, pedig tényleg a legfejletteb része.
2012. nov. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%
Én azt mondom, hogy adják vissza a 70%-os magyar többségű Székelyföldet, a többivel meg már csináljanak amit akarnak ha már ennyit nyaltak azért hogy megszerezzék.
2012. nov. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
Erdély magyar föld, és az is marad!!!
2012. nov. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
25%

Ez mind a kormányon múlik.

A 2. VH után, egyik sem akart határt módosítani.

Ha a médiában beszélnek róla, az csak egyszerű térítés, semmi több.

Ja és igen, kismilliószor le kell írni, hogy megértsék az emberek: előbb az országon belül kell rendet rakni! Jövőre több adó lesz nálunk, ezért nem csoda, hogy Erdély nem akar hozzánk csatlakozni. Nekem is fáj ez, ezzel nem vagyok egyedül, de előbb legyen versenyképes az ország.

Ma a legsz@rabb melókért is ölik egymást az emberek, mert kell a munka, akkor mit kezdenénk még ennyi emberrel? A környezetszennyező Ausztriával sem tudunk mit tenni, akik csak játsszák a zöldet, közben a határ mentén betegszenek az emberek, de a magyar kormány kezd valamit ezzel? Valamit elérnek és nem csak beszéd szintjén?

Magyarországot, tökösebb embereknek kell védeniük, most meg úgy érzem, hogy csicska szerepet játszanak.

2012. nov. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

A törökök 150 évig éltek itt, azalatt több generáció megszületett - felnőtt - meghalt, és akkor is csak mesélték egymásnak, hogy ez valaha magyar föld volt - több leírás is van erről.


És 150 év múlva újra magyar föld lett. Szerintem az a hülye, aki feladja a reményt, bármiben is!

2012. nov. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!