Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van arra esély hogy Erdély...

Van arra esély hogy Erdély valaha függetlenedik?

Figyelt kérdés
Olvastam valahol ,hogy Erdély Románia legfejlettebb része, és hogy már az ottani románoknak is elegük van abból hogy ők tartják el az ország elmaradott putris részeit.Szerintem ez a megoldás kedvező lenne a határon túli magyaroknak is,hiszen arányuk jóval magasabb lenne,mint most Romániában, így például a magyar is hivatalos nyelv lehetne etc
2012. nov. 11. 09:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
90%

Én gyakran járok Erdélybe, és szeretem is az ott élőket, DE

- az erdélyi magyarok többsége a szavazásokon otthon marad, "úgyis mindegy" alapon - Marosvásárhely ezért került román kézbe

- az erdélyiek többsége a román kollaboráns RMDSZ-re szavaz, aki már többször adott ilyen-olyan minisztert Romániának, de mindig csak ígérgette az autonómiát

- az erdélyi magyarok 1-2 gyereket vállalnak, míg a románok 3-4-et is


Az a helyzet, hogy az erdélyi magyarok mondtak már le a függetlenedésről, és nem is sokat tesznek érte, még ha lehetőségük van sem.

2012. nov. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Erdély románia legfejlettebb része ez igy (nem tudom hogy ki mondta hogy nem ay de az nagyon téved)igaz és igen a Transilvania live nevű tvén egyfolytában azt nyomatják hogy

erdély váljon külön romániától , ismétlem váljon külön romániától nem csatlakozzon magyarországhoz . és ezt nem csak magyarok hanem románok is akarják hisz jó lenne gazdaságilag. ui kolozsvári vagyok , moldva szegény és fejletlen , dobrudzsában meg egyedül konstanca hoz profitot , havasalföldön meg egyedül bukarest aki gazdag

2012. dec. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!