Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha úgy áll a dolog, hogy a...

Ha úgy áll a dolog, hogy a bűnügyi költséget nem tudtuk kifizetni, és jön levél, hogy ha x napon belül nem fizetünk végrehajtók jönnek, akkor köteles vagyok beengedni a végrehajtókat, ha a Párom nincs itthon?

Figyelt kérdés

Elvihetnek bármit is,ha a "vétkes" nem tartózkodik itthon?

Élettársi kapcsolatban élünk,és nem a környéken dolgozik,két hetente van itthon, 2-3 napig. Nem tudom,nekem milyen jogaim vannak ebben az esetben.


/A büntetést megkaptuk részletre,az fizetjük,de a bűnügyi költséget nem tudjuk egybe kifizetni,gyűjteni sem tudunk rá... tudom,nem kellett volna meggondolatlanságot csinálnia-amiért mi(a Párom is,a gyerekeink is,és én is)szenvedtünk eleget már,szóval kérek Mindenkit,az ilyen rizsát hanyagolja!/


Előre is köszönöm a válaszokat!!



2012. jún. 21. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem más lehetöség nagyon incs mint elvelezni és kérelmeznia költség törlesztéi lehetöségét anyagi okokra hivatkozva! plusz egy törlesztö de inkább mint hogy lefoglaljanak!
2012. jún. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Na,igen,a bűnügyinek van egy olyan hátul ütője,hogy nem adható részletfizetés! Anno erre felhívta a Bíró figyelmét a Párom,de a Bírónak semmi köze a bűnügyi költség megítéléséhez. A poén az egészben,hogy ez a költség kevesebb lenne,ha az ügyeletes doki nem szúrja el a dátumot,mert akkor nem kellett volna szakértői véleményt kérni,ami megugrasztotta a költséget. de mindegy már. Vétkezett a Párom,most (már több mint 1,5 éve) bűnhődünk ezért mindannyian...


Én köteles vagyok beengedni a végrehajtókat? Elvihetnek bármit is,ha nincs itthon a Párom? Mondhatom azt,hogy itt minden az enyém,egyedül a ház nem-mert azt lehet bizonyítani,hogy nem az enyém,és a kocsi,ami a banké még 2014. januárig.

2012. jún. 21. 13:37
 3/9 anonim ***** válasza:
3hónapnyi részéetfizetést lehet kérni,ha elindult a végrehajtói eljárás.
2012. júl. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de már "megoldódott". Sikerült elérni a Végrehajtót telefonon,aki nagyon kedvesen végig hallgatott és 3 részletet engedett. Nem érti,hogy a Bíróságon ezt miért nem tették meg,de nem is az Ő dolga. Mi nyögjük azt is,Neki ez számít.
2012. júl. 20. 12:44
 5/9 anonim ***** válasza:
Örülök,hogy megoldódott,már csak az enyémnek kellene :) Mi most adtuk be a Markóba a kérelmet az elengedéséről,hátha.. :(
2012. júl. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Elengedés?? Úgy érted hogy lehet olyat kérvényezni,hogy tekintsenek el a bűnügyi költség kifizetésétől??
2012. júl. 20. 16:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát..megpróbálkozunk vele. Az ítéletben nem szerepel,hogy meg kell fizetnünk a bűnügyit,ami mellesleg nem volt,benne van a jegyzőkönyvben. de még is kijött 53.000ft bűnügyi. de kérdem én mire?! úgy hogy benyújtottunk egy kérelmet a bíróságra az elengedésére,enyhítésére,vagy részletfizetésére.
2012. júl. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az király! Nekünk a rendőrségi jegyzőkönyvben szerepeltek olyan dolgok,hogy majd seggre estünk... egyebek közt az is benne volt,hogy a gyerekek nem a Páromé,és hogy én gyerektartást kapok,holott csak és kizárólag családit kaptam a gyerekekre (se tgyás gyed,se gyes-pedig a legkisebb még 2-3 hónapos volt akkoriban),a bíróságon kellett felmutatnia a Páromnak az anyakönyvi kivonatokat,hogy "helló,nekem 3 kiskorúról kell gondoskodnom!" A legszebb az egészben pedig az volt,amikor kijött a bírósági papír-nem tudom mi annak a neve- hogy szerintük a bejelentett asszem 60 ezerből (vállalkozó volt a Párom,de a baklövése után a vállalkozás hanyatlott,semmi nem jött be,de a járulékokat,adót ugyan úgy fizetnünk kellett) simán fizethető a több mint 60 ezer hitel,+ a büntetés... Na,erre varrj gombot!! Tök jó ez a magyar igazság szolgáltatás...csak azt nem tudni,kinek szolgáltatnak igazságot! Ja,és az ügyész keveselte a büntetést! Tudom,neki ez a dolga...de hol van az emberség??

Ha nem vagyok túl indiszkrét,Neked mi a bűnöd?

2012. júl. 20. 21:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát a tiéd sem semmi 3kisgyerek mellett.. remélem megoldódik :( oh.. az enyém ennél sokkal "nyugodtabb". a párom volt vádlott egy súlyos testisértésben,ami annyiból állt,hogy valaki meg akart engem támadni ő az illetőt meg ellökte a közelemből,a szerencsétlen úgy esett el,hogy kettétört az alkarja amikor "letette"..na most ez 3évig ment,két tárgyalás szembesítésekügyvédet kellett fogadnunk nem kis pénzért,és akkor jöttek a hülyeségei a pasasnak,hogy ő nyomorék lett stb.. pedig voltak bizonyítékok,hogy konditerembe jár.. na most a vége az lett,hogy mégse súlyos testisértés ,mivel nem verte meg,csak megvédett engem(egészséget védett a saját testével)ezért legyen csak 37.500 ft pénzbüntetés.. a jegyzőkönyvben ennyi a büntetése 6havi részlettel.. és az a záró mondat,hogy bűnügyi költség nem keletkezett. na most mi mégis kaptunk több mint 50.000ft-ot.. még helyszínelés sem volt könyörgöm! és így az ügy benne van 3évünkben,és több mint 150ezer ft-ban.. és "önvédelem" volt.. ez a magyar Bíróság.. aki oda kerül,csak bűnös lehet.. az nem számít,hogy a "sértett" (aki igazából én voltam nem a törött karú emberke)miket hazudott össze vissza,és úgy tudtam a "hamis tanúzást" büntetik.. hát nem láttam,hogy szóltak volna-e valamit arra,hogy mindvégig hazudozott.. szóval..fújj.
2012. júl. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!