Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ti pártpreferencia vagy az...

Ti pártpreferencia vagy az egyéni teljesítmény alapján szoktatok egyéni képviselőre szavazni?

Figyelt kérdés
Előfordult már valakivel, hogy például a pártjával nem szimpatizált, de magával a választói körzet képviselőjével elégedett volt és ezért újra bizalmat szavazott neki, miközben listás szavazásnál más pártra szavazott?
2013. jan. 10. 00:17
 1/6 Shai-Hulud ***** válasza:
Igen, előfordult. De hozzá kell tenni, hogy a képviselő sem csak vakon bólogatott a pártjának, hanem bizonyos dolgokban komoly ellenvéleménye volt. Én pedig úgy gondoltam, hogy mivel gondolkodni is tud a fejével, rá szavazok. :-)
2013. jan. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Komplikato ***** válasza:
100%

Láttál te választások körül, elött, után anyagot amiből ténylegesen kiderül, hogy mit tett addig ténylegesen a képviselő jelölt? Már itt Magyarországon? Én még nem.


Olyan előfordul, hogy kicsi a falu és ismeri mindenki, de még akkor és tévedhetnek egy nagyot. Fényezni meg mindegyiket fényezik a szóróanyagban, akkor is ha saját anyukáját eladná valójában 2 forintért.


Olyan képviselőt meg aki azt tette amiért megbíztak benne, egy kezemen meg tudom számolni. Igen gyorsan kitúrták őket.

2013. jan. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hiába bíznék meg egy képviselőben, csak akkor tudná képviselni a választói érdekeit, ha a pártjában a többség is egyetértene vele. A frakció törvény erősebb a képviselő véleményénél.
2013. jan. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Számomra a lista képviseli a véleményt, de egyéniben arra a képviselőre szavazok, akinek a pártja valószínűleg nyer majd. Így a városunk nagyobb eséllyel juthat majd pályázatokhoz, és egyéb forrásokhoz.
2013. jan. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Milyen egyéni teljesítményről lehet beszélni olyan rendszerben, ahol a képviselőknek szinte mindig kötelező fegyelmezetten együtt szavazni, mert különben....
2013. jan. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A képviselők lobbiznak, hogy az ő térségük több fejlesztési forrást, támogatást kapjon.
2013. jan. 16. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!