Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Igaz az, hogy a skótok jövőre...

Igaz az, hogy a skótok jövőre népszavazást fognak tartani a függetlenségükkel kapcsolatban? Ha igen, akkor szerintetek a skótok nagy része a különválás mellett fog voksolni vagy pedig az együttmaradás mellett?

Figyelt kérdés
2013. máj. 30. 17:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Skótok többsége függetlenség-párti, ezért is nyerhetett a SNP a választáson.

Borítékolható a különválás.

2013. máj. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Igen, nagy eséllyel külön fognak válni. Az angolok már fenyegetik is őket, hogy akkor a fontot is felejtsék el, mint fizetőeszközt!
2013. máj. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy most kb fele-fele az esély, bár szerintem a média inkább lefelé kerekíti a független pártiakat . A saját meglátásom szerint nagy hiba lenne egy ekkora történelmi esélyt elszalasztani...

A másik amivel az angolok megpróbálják elgáncsolni, hogy csak azok a skótok tudnak majd szavazni akik skót földön is laknak(én így hallottam, de ha valaki tud valamit erről kijavíthat).

2013. máj. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
De enm hínném, hogy különválnának, mert akkor az óriási csapás lenne Nagy-Britanniának!
2013. máj. 30. 17:49
 5/18 anonim ***** válasza:
Inkább Skóciának lenne csapás, nem hinném, hogy saját lábon tudna állni egy független Skócia. A függetlenségtől még senki nem fog jobban élni, sőt.
2013. máj. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ahogy jól írja az 5-ös! Az angol ipar nélkül Skócia mit csinál?
2013. máj. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Valóban lesz népszavazás, de egyáltalán nem biztos, hogy a függetlenségpártiak sikerét fogja hozni. Az elmúlt másfél évben egy olyan közvéleménykutatás sem született, mely szerint az igennel szavazók lennének többségben. Május elején én például egy olyat láttam ezzel kapcsolatban, ahol 30% volt a függetlenség mellett, 60% ellene és 10% bizonytalan.

Plusz a nyáron jártam Skóciában és a család akiknél eltöltöttünk néhány estét azt mondták, hogy bár ők örülnének, ha összejönne a siker a népszavazáson, de szerintük esélytelen. Ez persze egyáltalán nem perdöntő információ, csak arra szeretnék rámutatni, hogy egyáltalán nem olyan egyértelmű a végkimenetele ennek a dolognak mint ahogyan azt itt néhányan gondolják.

2013. máj. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A népszavazás kimenetele kétséges, mert szintén sokan vannak azok, akik maradnának az Egyesült Királyságban. Skócia egyébként azt mondta, hogy megtartaná a királynőt. (tehát kb mint Kanada, vagy Ausztrália)

Persze az angolok fenyegetőznek, hogy akkor ugrik a font.


Skóciának van némi gazdasága, nem is gyenge, de én is kételkedek abban, hogy képes lenne-e megálni a saját lábán.

2013. máj. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy a többen lesznek a különválás mellett, mint ellen!!! Tényleg hülyén néz ki, hogy egy szigeten 2 külön ország van!
2013. máj. 30. 18:59
 10/18 anonim ***** válasza:

"Remélem, hogy a többen lesznek a különválás mellett, mint ellen!!! Tényleg hülyén néz ki, hogy egy szigeten 2 külön ország van!"


Szerintem fordítva gondoltad a második mondat fényében.

Meggyőzőek ezek az indokok, hogy hülyén néz ki 1 sziget 2 ország, és biztos összeomlana...

Sok a gáz és kőolajkészlet a skót partoknál, illetve szerbiából mikor kiszakadtak az országok azok se mentek tönkre. Ezek csak szimpla ijesztgetések, ráadásul mivel valszeg az unióban maradnának nem is lenne akkora kihatása.

2013. máj. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!