Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi is tulajdonképpen a "zöldká...

Mi is tulajdonképpen a "zöldkártya" az USAban? Mik a feltételei, és hogy lehet igényelni?

Figyelt kérdés
Előfordulhat, hogy házastársak közül csak az egyikük kapja meg?
2009. okt. 16. 08:40
1 2 3 4
 21/32 anonim válasza:
31%

sziasztok,

tudom hogy már elavult ehhez hozzászólni, de volt egy olyan hozzászólás, /2009-12-13-kor/ hogy egy buli után részegen regisztrált....majd felhívták...

Szóval csak annyit szeretnék mondani részben a védelmében is, hogy én ma 00.30perckor regisztráltam és most 11.10 perckor engem is felhívtak, tehát igen lehetséges, hogy az előző hozzászólót is felhívták, de nem azért mert nyert, hanem azért, mert szükséges volt leellenőrizni, hogy tényleg jogosult e erre. /mármint nekem ezt mondták/

szóval lehetséges ez is

köszönöm

2010. szept. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim válasza:
14%

1. én sokminden olyat mondhatok magamra amit te nem mondhatsz rám, te gyökér :D

2. én nem mondtam hogy kisorsoltak, csak azt hogy felhívtak!!! tanulj meg olvasni és értelmezni amit elolvasol !

3. ezek szerintem akkor mégis volt hozzá köze, a regisztráció miatt hívtak, de okoskodjál csak nyugodtan :D

4.hidd azt, igen vicces, meg menő akartam lenni :D:D:D:D:D te milyen ostoba vagy :D:D:D:D:D:D:D:D:D

2010. szept. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim válasza:
20%

Sziasztok!

A " részegen " regisztrált emberkéhez és mellette szólnék. Én tegnap (2011.01.14-én ) töltöttem ki a green card lottó igényléséről szóló nyomtatványt.Mé a tegnapi nap folyamán úgy 4-5 óra elteltével felhívtak az USÁ-ból. sajnos az angol nyelvtudásom elég gyenge így nem értettem, hogy mit is akarnak tőlem. ( úgy gondoltam, hogy van még időm a nyelvtanulásra, tanultam valamennyit, de sajna az nem volt elég ). Tud valaki segíteni, hogy miért is hívtak??? Köszönöm.

2011. jan. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Előzőnek:


"DV Lottery 2012: Entrants who completed online DV 2012 entries through the official website can check the status of their entries by returning to the website at [link] on or after May 1, 2011 through June 30, 2012.


Important Notice: Entry Status Check will be the ONLY means of informing you of your selection for DV-2012."



Tehát:


1. nem a hivatalos oldalon regisztráltál, ha onnan felhívtak, mert a USCIS soha nem fog telefonon felhívni


2. még papíron sem fognak értesíteni. e-mailben, SMS-ben.. CSAK A KÓDODDAL LÉPHETSZ BE MÁJUS 1-től.


Remélem nem csaptak be, nem fizettél nekik. Sok cég kínálja a jelentkezést, de ezek csalások.


Csak az eredeti .gov-os oldalon lehet erre jelentkezni, vagy ha helyetted a cég beírja.. De ezzel tudod mi a gond.


Szóval ha nincs kódod, akkor nem fogsz tudni belépni és megtudni hogy nyertél-e.


lényeg: CSAK NETEN, .GOV-os oldalon informálódhatsz erről!

2011. jan. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 haradik válasza:
83%
Ez az ócsárolónak szól. Attól mert neked nincs bátorságod elhagyni az országot hogy új életet kezdj szerintem nincs okod bántani másokat. Én 21éves srác vagyok és most akarok kimenni a nagybátyámhoz amerikába. Szeretnék zöld kártyát. És engem érdekel. Elkezdek lottózni is de akár beis házasodnék. Utálom magyarországot. És nem érzem magam magyarnak. Mindig is amerikában szerettem volna élni. Párszor voltam is kint. Ezek jó infók voltak köszönöm
2012. jan. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim válasza:
89%

Nekem is hasznosak voltak a válaszok.Nekem is minden álmom kijutni amerikába.Nem szeretem Magyarországot.Mindig csak a dicső múltal foglalkoznak,a jelennel nem.És az aki ócsároló megjegyzéseket tett a kérdezőre és az elő válaszolóra,az pedig húzzon a francba.Csak mert ő meg van elégedve a hazai helyzettel azért még másnak lehet más véleménye.


Én is lottózni fogok,vagy beházasodok valahová,de itthagyom édes kis hazánkat.

2012. febr. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
86%

Huu, most olvasgattam, hogy mit írtatok és meglepődtem, hogy ennyien ki akarnak menni.

Én is ki szeretnék menni Amerikába, utálok itt élni... Nem gondoltam volna, hogy más is...

2012. máj. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 D_Jones válasza:
100%

1. PREFACE

Ha visszahívtak telefonon, akkor nem közvetlenül a [link] -on jelentkeztél, hanem vmi közvetítőn keresztül. Ami bajnak nem baj, csak kiszóratnak veled egy kis plusz pénzt, általában feleslegesen.

Egyetlen előnyöd annyi lehet, hogy ha valamit nem vágsz pontosan, és irdatlan nagy baromságokkal töltötted ki az application formot, akkor esetleg rád szólnak majd, hogy hiányos/rossz stb...

De ezen kívül SEMMI előnyöd nem származik abból, h közvetítőn keresztül "pályázol".


2. APPLYING

Ingyenes. Teljesen. Egyetlen egy hátulütője van, de arról majd a harmadik pontban. Lényeg a lényeg, aki pénzt kér ezért, azt ne is vedd komolyan.

Form kitölt, beküld, hátradől, életet szépen tovább él...


3. SELECTION

Tudni való, hogy az ELSŐ KÖRben többet sorsolnak ki, mint amennyi a max befogadási keret az adott régióra/országra vonatkozóan. Változó, hogy melyik régióra adott évben hányszoros szorzóval csinálják.

Szóval.. Aki itt sikeres.. még nem feltétlenül nyertes. Jó nagy százaléka a későbbiekben elvérzik, mert kiderül, hogy ez nem jó, az nem jó, stb...

Itt jön be először a pénz a történetbe.. Ugyanis a továbblépés feltétele a $330 USD leperkálása, hogy egyáltalán szóba kerülj.

BTW, Here is the catch! Ha bármi okból kifolyólag mégsem szeretnél tovább menni, és még csak be sem fizeted az összeget, hogy szóba álljanak veled, MÁR AKKOR IS regisztrálnak, mint immigrant VISA appliert!

Ami azért gáz, mert ha a későbbiekben mondjuk munkából kifolyólag non-immigrant vízumot szeretnél kapni (pl a cég, ahol dolgozol kivinne melózni, akármi...),

máris jön majd az első visszakérdés az iview során, hogy hogy is van ez? Így meg úgy bizonygatod, hogy csak ideiglenesen, melózni szeretnél kimenni, közben meg végleges letelepedést ígérő programban is nyújtottál már be kérvényt korábban?!

Ebből nehéz kidumálni magad! Nem lehetetlen, de majdnem...


4. WINNIN'

Öröm bódottá'! Segítséged semmi sincs. Tényleg semmi. Felszállsz a gépre, landolsz, majd ott állsz az út szélén a járdán - de legálisan :)

Kutya nem törődik vele, van-e hova menned, van-e miből enned, etc.

Egyébként már a harmadik pontnál számíts arra, hogy üres zsebbel erősen lerontod az esélyeidet a nyerésre.

Nem eltartottakat szeretne az USA sem beutaztatni. 10-20 ezer dollár saját zseton nélkül kell a mák is, nem elég szépen kiöltözni :)

2012. jún. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:
Sziasztok! Egy kérdésem lenne. 18 éves vagyok, jövőre végzek középiskolával. Amerikai focival foglalkozok és mindenféleképpen szeretnék olyan egyetemre menni ahol amcsifocival foglalkoznak. Nos, mivel ilyenre itthon nincs lehetőség , úgy gondoltam hogy az USA-n belül kéne keresgélnem. A kérdés pedig az hogy ahhoz mi szükséges, hogy ki tudjak menni tanulni? Azon kívül hogy megfelelni az egyetem elvárásainak. Választ előre is köszönöm.
2012. júl. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
van olyan is hogy tanulói vízum, de ez ha jól tudom talán kevesebb időre szól mint ha dolgozni mennél ki.
2012. szept. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!