Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi is tulajdonképpen a "zöldká...

Mi is tulajdonképpen a "zöldkártya" az USAban? Mik a feltételei, és hogy lehet igényelni?

Figyelt kérdés
Előfordulhat, hogy házastársak közül csak az egyikük kapja meg?
2009. okt. 16. 08:40
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy az élettársi viszony az nem számít bele, akkor egyedülállónak számítasz és úgy nem kaphatja meg a párod. Csak törvényes házasságkötést fogadnak el az amerikai törvények értelmében.
2009. okt. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim válasza:
13%
na és én mekkora gyökér vagyok :D egy buli után másnaposan, gondoltam poénból regisztrálok erre a green card lottóra mondom úgyse történik semmi, ez csak valami kamu lehet :D erre épphogy regisztráltam 5 perc múlva felhívtak, én meg mit csinálok ? annyira megijedtem hogy letettem a telefont xD szerintem többet a büdös életben nem lesz ilyen mázlim és ezt is elcsesztem :D
2009. dec. 13. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim válasza:

Sziasztok!

Én 3 hónap múlva megyek ki az USA 12 hónapra au pair-kedni! Szerintetek van esélyem zöldkártyát igényelni eközben vagy ezután?

2010. jan. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
51%

A válasz megírásának időpontja: 2009-12-13 03:12

Hát te tényleg gyökér vagy és nem elismerésből mondom ezt!

Azt megkérdezhetem, hogy hány éves is vagy? meg akkor már azt is, hogy milyen végzettséged van. 4 általános megvan ?? :)

mivel az, hogy regisztráltál és 5 perc múlva felhívtak, az már bocsi de képtelenség maximum akkor ha ez az 5 perc csak szerinted volt 5 perc, mondjuk regisztráltál az oldalra és hirtelen kómába estél, felkeltél mondjuk pár hónap múlva és akkor hívtak fel, és nem hiszem, hogy egy ilyen komoly dolgot telefonon keresztül értesítenének, talán az hogy ön-e az a személy, de ezt szerintem hivatalos levélként küldenének ki neked.

és hogy miért lehetetlen a regisztráció utáni hívás ?? a válasz egyszerű: "A beérkezett jelentkezések közül a nyertes jelentkezõk kiválasztása véletlenszerûen, számítógépes sorsolás útján történik, az Egyesült Államokbeli Vízumlottó központban."

most írhatod persze, (nehogy aztán másnak legyen igaza) hogy ,,nem is azért hívtak engem mert nyertem, csak leakartak ellenőrizni" ez nem így megy mivel elég sok lenne a telefonszámla nekik.

Úgyhogy már bocsi de nem volt valami jó vicc amit írtál akkor már lehettél volna pontosabb is.

és csak azért is ide írom hogy 15/f, hogy tudd egy kis (ahogy te mondanád szerintem) "csíra" vagy egy serdülő kis kamasz "buktatott le" vagy mondta meg a magáét.

Én is ki akarok majd egyszer menni talán ezzel a lottó hülyeséggel vagy vmi más módon talán. :D

2010. júl. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

bocsi ha sok a szóismétlés :D

előző vagyok :D

Daint

2010. júl. 4. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

1. válaszoló hozzád lenne egy kérdésem :D

az, hogy ha az USA-ban megkapod az állampolgárságot, akkor magyarországgal mi lesz ? :D mármint akkor magyoo-n is van állampolgárságot ? vagy csak 1 országba lehetsz ? :D

bocsi ha hülye kérdés :D

2010. júl. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
11:41: ugy mukodik, hogy akkor mindket orszag allampolgara lehetsz. Minden orszagban mas a torveny erre vonatkozolag. Ilyen szempontbol az USA es Magyarorszag nagyon hasonlo, mert engedik, hogy legyen mas allampolgarsagod, nem kell lemondanod rola (ha meg ez az esku szovegeben benne is van), szoval a maganugyed, hogy hany allampolgarsagod van. Viszont mikor az USA-ban vagy, csak amerikai allampolgarnak tekintenek, mikor meg Mo-n vagy, magyarkent kezelnek, de nem veszted el a magyar allampolgarsagodat automatikusan, mikor amerikai allampolgar leszel. Viszont sok olyan munkakor van itt az USA-ban, amit kettos allampolgar nem tolthet be es ha azt a munkat akarja, akkor muszaj lemondani a tobbi allampolgarsagarol (pl. katonak nem lehetnek kettos allampolgarok).
2010. júl. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

okész köszi, a választ, én szakácsnak mennék ki, majd ha meglenne a szakma meg meglenne minden ami hozzá kell :d

és szerinted szakács szakmával melyik állam/város lenne ideális ? vagy mindenhol jó lenne ?

2010. júl. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim válasza:
5%

Hogy te mekkora egy bunkó vagy, ilyet nem mondhatsz másra hogy gyökér :O

hát lehet nem 5 perc volt hanem 10, nem tudom pontosan :D és nehogy te mond meg hogy hívhattak vagy nem :D nos engem felhívtak mert senki más olyan nem hívhatott aki angolul beszél te büdös gyökér :D:D:D csak mivel egyből leraktam most már nem fogom megtudni hogy valójában miért hívtak és ki, lehet ez csak egy tök véletlen összefüggés volt te hülye bunkó........

2010. júl. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

1. te mondtad magadra, hogy: "és én mekkora gyökér vagyok"! én csak egyetértettem veled.

2. felőlem lehetett 10 perc is, de mivel USA-ban sorsolják ki ezért minimum 1 hónap múlva lehetett a sorsolása regisztráció után, mert elhiheted, hogy nem téged vártak, hogy regisztrálj és akkor rögtön el is kezdhetik.

3. persze lehet, hogy más miatt hívtak és semmi köze sincs a zöldkártyához.

4. szerintem csak azért írtad ide ezt a "story"-t mert vicces akartál lenni, hogy "én mekkora király vagyok ilyet kitudok találni biztos bevette az összes kis csíra!"

És akkor ezt én be is fejezem.

2010. júl. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!