Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Románia hogy bírja kezelni a...

Románia hogy bírja kezelni a roma kérdést?

Figyelt kérdés

Romániában kb 2,5 millió cigány van, ráadásul a román lakosság hatalmas mértékben csökken.

Hogyan bírják kezelni a cigányokat, hogy ennek ellenére, kevesebb a probléma velük, mint itthon, és nincs akkora szájuk se?


V a román lakosságot a politikusaik növelni akarják? (mármint van terv Mo.-val ellentétben a népességcsökkenésre?)



2013. júl. 18. 21:59
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
24%
Romániában a székelyeken és a túristákon kívül mindenki cigány, a románok cigányok csak letagadják.
2013. júl. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

"hogy 1-2 millió hirtelen eltűnt a külföldi munkaerőpiacon - de azok visszajönnek..."


Visszajönnek? Azt hittem kb 2 millió ember lelépett véglegesen külföldre. Vagy nem?

2013. júl. 19. 08:21
 13/25 anonim ***** válasza:

"azért mégis jobb lenne ha a szomszédban románok lennének és nem cigányok..."


Hát én úgy vagyok vele, hogy egyik se kéne ide inkább akkor már a Bolgárok de te tudod ;)

2013. júl. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
69%

"Romániában a székelyeken és a túristákon kívül mindenki cigány, a románok cigányok csak letagadják"


Jaaaa, te meg etnikai zseni vagy...idióta...

2013. júl. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Románok azért fa*szagyerekek, lásd amikor felgyújtották egy faluban a cigányok házát, megtorolva a sérelmeiket.


[link]


Csak mi magyarok vagyunk ilyen tutyimutyik.

2013. júl. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Sehogy, a romák mindenhol ugyan olyanok.

A különbség, hogy ők már elkezdték exportálni a problémát nyugatra, míg Magyarország fő a saját levében, nem csinál semmit.

2013. júl. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
33%

Ugy birja kezelni, hogy az embereket nem a boruk szine alapjan iteli meg. Aki dolgozik, meg van becsulve, akar cigany, akar feher.

Emellett abban is van nemi igazsag, amit itt az egyik valaszolo irt: egy resze csoro es koldul, masik resze gazdag es jatssza a don corleonet.

Off: #9- szegyelld magad. Hany romant ismersz, hogy igy beszelsz roluk??

2013. júl. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
17-es. Valami téveset írtam volna ?
2013. júl. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Ott is annyi van, mint itthon, viszont sokkal keményebben bánnak velük. A románok nem olyan beszariak mint a magyarok. Magyarország van sajnos legjobban veszélyeztetve, erről a kormány és a nép egyaránt tehet.
2013. júl. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
51%
"Ráadásul a románok se valami árja fajta, szaporodnak, mint a nyulak. Elég a nevüket megnézni: Románia - honnan jön ? Csak nem Roma olasz főváros nevéből ? He-he-he, persze, hogy nem. A roma szó cigányul embert jelent, éppúgy mint az eszkimo szó eszkimóiul - az is embert jelent és még sok-sok nyelvben van ez így. Románia cigányországot jelent." -aaaaah, dehogy irtal teveset. Az eszmefuttatasod egyenesen rohelyes. 90%- ban biztos vagyok benne, hogy tobb romant ismerek, mint te, ugyanis Romaniaban elek, volt szerencsem latni az anyaorszagot is es jelentem, Magyarorszagon tobb ciganysag van (a szo szoros ertelmeben es atvitt ertelemben is) mint itt, ebben a "ciganyorszagban". Ugyhogy nem kellene ebben a stilusban beszelned, mert bagoly mondja verebnek, hogy nagyfeju.
2013. júl. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!