Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit szóltok, hogy a norvég...

Mit szóltok, hogy a norvég tömeggyilkos Breivik tanulni akar a börtönben politológiát? és ahhoz hogy csak 21 évet kapott?

Figyelt kérdés

2013. júl. 31. 10:14
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
88%

Hát hadd tanuljon, ha akar, az a legkisebb baj.

A 21 év meg a max. Norvégiában. a lejárta előtt meg szokták hosszabbítani újabb 21 évvel súlyos eseteknél, az övé meg abszolút az.


Szerintem abban reménykedik szegény bolond, hogy Norvégiában hamarosan a szélsőjobb veszi át a vezetést és őt nemzeti hősként fogják kiengedni a börtönből és akkor benne lesz majd a politikai vezetésben.

A szélsőjobbos hatalomátvétel még lehetséges, de nem hiszem, hogy szükségük lenne egy ilyen emberre...

2013. júl. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 Antimod ***** válasza:
74%

A tanulás ráfér.

21 évet pedig a norvég törvények miatt kapott, mert ennyi az ott adható maximum. Addigra majd hoznak egy törvényt, amivel meghosszabbíthatják a büntetés mértékét.

2013. júl. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
77%

Miért ne tanulhatna?

A 21 évhez meg nem tudok hozzászólni, mivel nem ismerem az ügy részleteit, sem a norvég jogot. Ez az ő dolguk.

2013. júl. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 A kérdező kommentje:

Szerintem ki kellett volna végezni. Azért nem kéne engedni, hogy tanuljon mert ez egy börtön, azért van ott mert megölt 78 ember és nem arra kéne törekedni, hogy neki minél kényelmesebb legyen ez a 21 év.

Nem hiszem, hogy bármelyik ideológia elfogadna egy ilyen embert.

Ez olyan kb. hogy aki nem bírja a cigányokat alapból, az is elítéli, ami tatárszentgyörgyön történt. Tehát szerintem egy ilyen emberre nincs szükség egyik társadalomban sem.

2013. júl. 31. 10:29
 5/59 anonim ***** válasza:
100%
De nem lehetett kivégezni, mert 21 év a max. náluk. Azon meg nem olyan könnyű változtatni.
2013. júl. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 Antimod ***** válasza:
27%

Aki kivégzi, az is gyilkos. Teljesen mindegy ebből a szempontból, hogy kit végez ki, és látszólag mi vagy ki hatalmazta fel erre.

A lényeg az, hogy nem árthat per pillanat még több embernek.

2013. júl. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
59%
Nekem nincs bajom ezzel, aki 78 embert megöl úgy, hogy ő túléli tehát nem öngyilkos robbantó az azért megsüvegelendő..na igen hát volt 78 aki elment statisztikába..de ez ilyen USÁ-ban már rég kivégezték volna Norvégoknál luxusbörtönök vannak csak és valszleg nagy tisztelet jár, majd neki kiváló eredménye tükrében, kétlem, hogy sokan ülnének 78-szoros gyilkosság miatt, politológiát meg tanuljon, ha akar, legalább nem unatkozik és csiszolódik, amúgy meg a kivégzését értelmetlennek tartom 78x nem tudod kivégezni és még akkor is csak bosszú,elégtétel lenne, esetleg a teljes szellemi leépítése lenne lehetséges ami nagyobb büntetés..de nem így döntöttek.
2013. júl. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
51%

Én úgy vagyok azzal az emberrel, hogy lényegében egyetértek a céljaival, de az őrült eszközeivel nem.

Még meg is tudom őt érteni, mert elég fájdalmas lehet neki látni, ahogy a bevándorlók szétkapják az országát, ami egyébként a világon az egyik legfejlettebb és ebbe belebolondult, tehát látom az okát az őrületének.


Szóval hosszú út vezetett addig, míg Breivik ilyen lett. Nem azt mondom, hogy nem hibás, mert tényleg egy tömeggyilkos, de annak is meg volt az előzménye, hogy ide jutott.


Ha nem lenne Norvégiában is ez a bevándorlópátyolgató politika ennyire sikeres és nem engednék be őket nyakra-főre, akkor az a szerencsétlen nem kattan meg és az a 78 ember még mindig élhetne... :(

2013. júl. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 A kérdező kommentje:
Az állam végezné ki és akkor az állam lenne a gyilkos, van olyan bűn szerintem, amiért halálbüntetés járna. Ez a norvégiai mészárlás ilyen.
2013. júl. 31. 10:54
 10/59 A kérdező kommentje:

#8-as Én sem gondolom úgy, hogy bevándorlás jót tenne norvégiának, de nem hiszem, hogy az a 78 ember tehet róla, akik ott voltak azon a szigeten.

78x tényleg nem lehet kivégezni, de legalább a családoknak megnyugvás lenne, hogy ez az ember nem él egy luxusbörtönben, hanem végignézhetik a halálát, mint ahogy Texasban is megengedik a családtagoknak végignézni a kivégzést.

2013. júl. 31. 10:57
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!