Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyan képesek emberek ekkora...

Hogyan képesek emberek ekkora veszélyben élni?

Figyelt kérdés

Találtam egy zenét, egy srác énekli egy nővel. Vidám zene, Dagesztánról, és annak szépségéről szól. (legalábbis ezt vettem ki mert nem tudok oroszul)


Elcsodálkoztam azon, hogy képesek ilyenről énekelni, MOSOLYOGVA, jókedvűen, mégis Dagesztán a legeslegveszélyesebb autonóm köztársaság a térségben. Mindennaposak szinte a merényletek, melyek sok ember életét követelik, rendszeres terrorcselekmények, egyre növekvő etnikai feszültség.

Oké, hogy nem lehet mindig depresszióban élni, de én nem tudom elképzelni, hogy mitől van az, hogy a szegénység és az életveszély ellenére rengeteg az énekes, a táncegyüttes (kulturális), hogy hiába vannak terrorcselekmények, és rendszeres halálos áldozatok, mégis úgy telnek a napjaik, mintha mi sem történt volna.



Nem tudom, lehet velem van a probléma, de ha nekem ott kéne élni, én nem mernék kimozdulni, tudván, hogy bármikor bármi robbanhat mellettem, félteném az életem, és a családom.

Bár Csecsenföld, Ingusföld is dettó ugyanilyen, fel nem fogom, hogy hogyan képesek emberek ekkora veszélyben élni. A hírek is beszámolnak róla, hogy hetente, sőt néha naponta robbantások történnek Dagesztánban, melyek sok sok ártatlan emberek életét is elveszik.



Hogyan? Oké, hogy nincs más választásuk, de el nem hiszem, hogy ez nekik természetes. Oké, hogy egyes külföldiek szerint Magyarország egyes területei is veszélyesek, na de nem ennyire....


Hogyan?



2013. aug. 17. 17:21
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Ezt a zenét néztem, ez Mahacskalában, a fővárosban van.


https://www.youtube.com/watch?v=w-137Kwa1xc

2013. aug. 17. 17:21
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hogy ha ott kell élned megszokod.
2013. aug. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Ezt megszokni?

Most a mélyszegénység 1 dolog, de az állandó életveszély, a családtagok, a robbantgatások amiből pont Mahacskalában van a legtöbb....

2013. aug. 17. 17:26
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Megszokták.

Nem mindenkinek adatik meg a szuper közbiztonság.

2013. aug. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Dzsudzsák is elvan ott.
2013. aug. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

"Dzsudzsák is elvan ott."


Ő, a mahacskalai focicsapathoz hasonlóan Moszkvában él, és csak a meccsek idejére mennek Dagesztánba.


De ennyire nem féltik a szeretteiket? Most a megszokás 1 dolog....de belegondolni h bármikor bárkit elveszíthetsz....oké, betegségben vagy balesetben is....de plusz a merénylet, a robbantások.

2013. aug. 17. 17:30
 7/20 anonim ***** válasza:
89%

Miért kérdező?

Sok magyar is megszokta a cigánybűnözést.

2013. aug. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Jó az igaz, de nem 1 olyan esetről olvastam, hogy egy egy merényletben több százan haltak meg, és az ilyen merényletek sűrűek.
2013. aug. 17. 17:31
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt megszokni? "


Ezt. A délszláv háború idején sokan csempésztünk benzint Szerbiába, de ismerek olyat is aki Koszovóban volt ápolónő. Egy idő után megszokod, hogy ha lövést hallasz ne rohanj az ablakhoz inkább onnan el. Átértékelődik az élet, természetessé válik, hogy ne állj ki sehová célpontnak. És kész.

2013. aug. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy meg lehet szokni.
2013. aug. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!