Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ciszjordánia és a Gáza-övezet...

Ciszjordánia és a Gáza-övezet melyik országhoz tartozik? Az előbbi Jordániához, az utóbbi Egyiptomhoz? Mi Izrael fővárosa Jeruzsálem vagy Tel-Aviv-Jaffa?

Figyelt kérdés
Valahogy nem tudom elhelyezni ezt a két területet, nem tudom eldönteni, mint a Golán-fennsíkról egyértelműen, hogy Izraelhez tartoznak-e. A földrajzi atlasz kétes, vitatott határvonalakkal, szakaszosan jelöli ezeket a területeket. A fővárosokkal is ugyanez ez a helyzet, az egyik atlasz Jeruzsálemet, a másik Tel-Aviv-Jaffát húzza alá és nevezi meg. A válaszokat előre is köszönöm szépen! :)
2013. dec. 16. 01:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
96%

Akiket ma arabnak mondunk, azok eredetileg nem mind arabok, csak az arab hódítások során beolvadtak. De származásukat nézve lehetnek filiszteusok, asszírok, egyiptomiak, berberek stb. is.


Az igaz, hogy a palesztin nép egy viszonylag új, mesterséges képződmény, de ettől még ugyanúgy létezik, mint például az osztrák, moldáv, montenegrói nép.


És a saját államhoz való jogukat még Izrael is elismeri, nem akarja az egész egykori palesztinai mandátum területét bekebelezni, csak az új állam, államok kialakításában nem tudnak megegyezni.

2013. dec. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
73%

"És a saját államhoz való jogukat még Izrael is elismeri, nem akarja az egész egykori palesztinai mandátum területét bekebelezni..."


Teljesen igazad van. Nem is Izraellel van a baj, hanem azzal, hogy a palesztinok az EGESZ teruletet akarjak.

2013. dec. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
30%

"Teljesen igazad van. Nem is Izraellel van a baj, hanem azzal, hogy a palesztinok az EGESZ teruletet akarjak."


Neked viszont nincs igazad. A palesztinok a 67-es határokat tekintik tárgyalási alapnak.

A menekültek hazatéréséről, a házaik, földjeik visszaszolgáltatásáról van vita, de ez tulajdonjogi kérdés, Izrael létezését elfogadják.

Az viszont probléma, hogy a palesztin kormánynak Gázában nincs hatalma, az földrajzilag teljesen elszigetelt terület, így nem is értem, hogy miért mindig kétállami megoldásról beszélnek, amikor valójában a 3 lenne reális.

2013. dec. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
85%

Nem, elozo sajnos tevedsz.

Az 1967-es "hatarokat" ami nem volt hatar, hanem tuzszuneti vonal, a palesztinok NEM fogadjak el. Az USA es Europa beszel errol, de a palesztinok csak ELSO LEPES-nek tekintik, ideiglenes megoldasnak. Pld az elozo izraeli miniszterelnok (Ehud Olmert) felajanlotta nekik a 67-es hatarokat, meg a Siratofalat is, azert cserebe, hogy lemondanak a tovabbi harcrol, es a terulet felosztasat veglegesnek tekintik.


Abu Abbasz (vagy harci neven Abu Mazen) vezetesevel a Palesztin Hatosag nem fogadta el az ajanlatot.

2013. dec. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és elnézést kérek azoktól, akiket a kérdésemmel megsértettem. Nem ez volt a célom. Pusztán tájékozódni, biztosat akartam tudni. Nem munkál bennem gyűlölet egyik nép iránt sem, csak pusztán információkat akartam szerezni Izrael állam területeiről, mert a földrajzi atlasz nem ad rá egyértelműen választ, hogy képben legyek és tudjam, hogy az említett területek politikailag melyik állam részét képezik. A fővárosra áttérve, csak azért vettem bele a kérdésbe, hogyha, netán én felelnék Izraelből vagy a tanár megkérdezné tőlem a suliban föci órán egyértelműen rá tudjam vágni a kérdésére a helyes választ, ha felteszi, hogy mi Izrael fővárosa és ne vacilláljak a két város között vagy mondjak rosszat és kapjak egy jeggyel rosszabbat.
2013. dec. 24. 14:57
 16/16 törzsmókus válasza:
ha normális tanárod van, akkor a vacillálást jobban díjazza, mintha rávágod :) de legjobb, ha elmondod, miért nem egyértelmű.
2014. szept. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!