Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szlovákiai magyarok, kire...

Szlovákiai magyarok, kire fogtok szavazni?

Figyelt kérdés
A szlovákiai elnökválasztás indulói közül kivel szimpatizáltok? Bárdos vagy Hrušovsky? Vagy valaki más?

2014. febr. 18. 21:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nem azért kell elmenni szavazni, hogy befolyásolni tudjuk a végeredményt, hanem azért, hogy megmutassuk, hányan is vagyunk! Kár, hogy ezt sokan nem értik :-(
2014. febr. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Szerintem Bárdosra.. De nem a nagy szimpátia miatt. A lényeg, hogy ne Fico! :)
2014. febr. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én Kiskára szavaztam az 1. fordulóban is. Nem láttam értelmét olyanra pazarolni a szavazatomat akit tudom, hogy esélye sincs. Én azt gondolom hogy azzal hogy volt egy magyar jelölt, csak megint szitani akarták a magyar-szlovák viszonyt. Ez itt most nem a (csak) magyarokról szól, hanem hogy köztársasági elnököt válasszunk, aki már csak jobb lehet Ficonál. Az a baj itt az MKP-val,hogy ha nem rájuk szavazol (mindig, minden szavazásnál), akkor már nem vagy magyar. És bocsánat, de nekem ettől már tele van a t.köm. Aki Hidra szavazott az sem igazi magyar ugyebár. Nagyon sokunknak elege van ám már ebből, hogy mindig azzal hozakodnak elő, hogy ha nem erre vagy arra szavazol akkor nem vagy magyar. Reálisan aki nézte az nem Bárdosra szavazott (magyar), aki meg csak azt nézte,hogy ugyan már mutassok meg, hogy mekkora magyarok vagyunk és mennyien, no azok Bárdosra.

Most a 2. fordulóban viszont kicsit elbizonytalanodtam Kiskán. Ugye ő nem vette elő a magyar lapokat. Most viszont a Benes dekrétumokról nem úgy beszélt ahogy kellett volna. Sokat gondolkodtam ezen, nem tudom, hogy most esetleg ő is egy lesz a sok közül, vagy azért nem beszél úgy ahogy mi szeretnénk mert ezzel taktikázik. Hiszen 3 nappal a választások előtt nem biztos, hogy nyerő lett volna igazat adni a magyaroknak, szerintem a szlovákok bizalmát veszitette volna el.

Nem is tudom, hogy menjek-e szavazni vagy sem. Egy biztos, sz.r ha Fico nyer. Kiskát nem ismerjük, de talán ha ő nyer akkor még csalódhatunk kellemeset, Ficoval szemben...

2014. márc. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó, nem értek egyet veled. Igen is fontos, hogy megmutassuk, hogy hányan is vagyunk. Nem magyarkodásból hanem, hogy ne lehessen csak úgy a szőnyeg alá söpörni a létezésünket, jogainkat. De ha ezt nem érted, akkor hiába is magyarázom. Egyébként mire mentél azzal, hogy az első körben Kiskára szavaztál? A te szavazatod nélkül is biztosan került be a második fordulóba, ahogy a többi rá szavazó magyar nélkül is oda került volna. Viszont egy nagyobb arányú Bárdosra leadott szavazat jól jöhetett volna mindannyiunknak. Azt pedig, hogy ki mekkora magyar, nem az dönti el, hogy kire szavaz.
2014. márc. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a többi választ is!

Bár én anyaországi magyar vagyok, gondolom, hogy nem könnyű a felvidékieknek. Azt hallottam, hogy a Híd nem is igazán képviseli a magyarok jogait.

Nekem különben elég fura, hogy pont ez a Kiska jutott ennyi támogatáshoz, mikor a múltja is elég zűrös, ahogy hallottam. Bár szerintem a sikere azt mutatja, hogy a szlovákoknak/szlovákiaiaknak elegük van a politikusokból, ezért juttattak tovább egy "civilt".

Én biztos Bárdosra szavaztam volna, de persze nem ítélhetem el azokat a magyarokat, akik másra szavaztak, vagy el se mentek szavazni netán.

2014. márc. 27. 20:34
 16/16 anonim ***** válasza:

" Azt pedig, hogy ki mekkora magyar, nem az dönti el, hogy kire szavaz."


Pontosan erről van szó. Az MKP mást sem hangsúlyoz,hogy ha nem ránk szavazol akkor nem vagy magyar! Közben mit tesznek?....

És ez nem csak az én véleményem hidd el, hanem nagyon sokunknak aki igenis magyarnak vallja magát. Csak hát ha nem úgy táncolunk ahogy ők fütyülnek akkor már leszlovákoznak.. Kár hogy ezt mások nem látják. Vagy látják csak bevallani sem merik, mert eleve LELKIISMERET furdalást okoznak, pont amiatt amiket itt emlitettem.

Amúgy egyik kutya másik eb, nem érdemes rajtuk veszekedni, úgysem tesznek semmi érdemlegeset. Csak vannak olyan mellüket verő magyarok akik nekem már kicsit sok. Hát kérem szépen, ki lehet állni a parlament elé és tiltakozni. Érdekes módon ilyen szinte soha nincs Szlovákiában. És ezt nem csak a magyar problémára értem. Itt az emberek nem mernek változtatni, vagy simán jó nekik úgy ahogy van...

2014. márc. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!