Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek ha 1914-ben nem...

Szerintetek ha 1914-ben nem sebesítik meg halálosan Ferenc Ferdinándot a szerb titkosszolgálat emberei, akkor mi történt volna a későbbiekben?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy ez a bűntett valójában az utolsó csepp volt a pohárban, de legalábbis olyan cselekedetnek bizonyult, ami jó alibinek bizonyult a világháború kirobbantására.


Szerintetek, ha a szerbek türtőztetik magukat, és nem követik el a merényletet, akkor mi lett volna a továbbiakban Európa sorsa?



2014. márc. 1. 00:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Honnan veszed, hogy a szerb titkosszolgálat emberei voltak ?

Egyébként ha nem követik el a merényletet, akkor kicsit később tör ki az első világháború..., az eredmény ugyanaz lett volna.

2014. márc. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"... de legalábbis olyan cselekedetnek bizonyult, ami jó alibiként szolgált a világháború kirobbantására."


(Elnézést a szóismétlésért, már fáradt vagyok.)

2014. márc. 1. 00:08
 3/6 A kérdező kommentje:
A hivatalos "mese" mellett próbáltam maradni, ellenben nem kizárt, hogy francia vagy cári piszkos kezek munkálkodtak.
2014. márc. 1. 00:12
 4/6 anonim ***** válasza:
Ugyanaz, maximum néhány héttel, hónappal később találnak valami okot.
2014. márc. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor az I. Világháború legkésőbb Ferenc József halála után tört volna ki 1916-ban (vagy 1917-ben) ugyanakkor az is kérdés, hogy hogyan alakultak volna az orosz események hiszen tudott dolog, hogy közvetlenül az I. Világháborút megelőzően már pattanásig feszült a forradalmi helyzet is amit csak megakasztott a Ferenc Ferdinánd elleni merénylet de aztán a történelmi haladás menetét az sem tudta megállítani csak késleltetni három évvel. Tehát véleményem szerint ha nincs a merénylet (és ugye Ferenc József még élt) akkor a forradalom robbant volna ki és az uralkodó osztályok azzal lettek volna elfoglalva és nem egymással. Persze ezek csak teóriák amikkel érdekes "eljátszadozni" de a tények akik számítanak.


1914-ben az uralkodó osztályok ugrásra készen álltak egymás ellen illetve megvolt a forradalmi helyzet is (Ferenc József még élt) és ebben a kusza helyzetben Gavrilo Princip öntött tiszta vizet a pohárba eldöntve, hogy merre fordul Európa.


Aztán persze a frontok és a hátországok helyzete csak megérlelte a forradalmat is.


Érdekes téma az I. Világháború és kora. Kimeríthetetlen.

2021. máj. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Milyen érdekes, hogy egyedül én vettem komolyan a fenti, egyébként nagyon érdekes kérdést nagyjából egy hónapja és talán ez is az oka annak, hogy az én válaszom az egyedüli helyes válasz. Annyit tennék hozzá, hogy Principet a "Fekete Kéz" bérelte fel akiket meg az orosz uralkodó körök a "Fekete százak". És az is érdekes, hogy végeredményben a császári Németország is az Osztrák-Magyar Monarchia is és a cári Oroszország is megszűnt úgy létezni a háború után mint ahogy létezett a háború előtt. Ez sem véletlen talán. Ők voltak a főkolomposok.
2021. máj. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!