Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lemaradtam az ukrán helyzet...

Lemaradtam az ukrán helyzet előzményeiről. Honnan indult ez az egész?

Figyelt kérdés
politika,ukrán,orosz

2014. márc. 2. 22:18
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
már megint rossz helyre írtam a kulcsszavakat,jellemző...
2014. márc. 2. 22:20
 2/13 tetro ***** válasza:
70%

Ohh, nem csak erről maradtál el. Képzeld 1984 óta már harminc év telt el. Ahol a kérdésedet most feltetted az az internet nevű dolog. Ma már ez az egyik legfőbb médium is. És képzeld! Az interneten megjelenő hírek sokáig fenn is maradnak, és visszakereshetőek.

Google a barátod.

2014. márc. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
Az ősmagyarok megkezdték Kárpát-alja visszafoglalását, az oroszok pedig Krím-félszigetét, ezért az ukránok most háttérbe szorultak.
2014. márc. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

igazából tényekre lennék kíváncsi.

tetro: kigugliztam de érdekelne mások véleménye is a témában :)

2014. márc. 2. 22:26
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Röviden:

AZ ukránok EU pártiak. ---> Folytak az egyeztetések ---> Janukovics nem írta alá az EU-s megállapodást---> fellázadtak az ukránok, és Kijev főterén (Majdan) addig tartották a "frontot" amíg ki nem kényszerítették Janukovics távozását (aki mai napi nem mondott le önként, de elmenekült) ---> Ezután elég sok minden történt egyben, de pl eltörölték a kisebbségi nyelveket, az oroszt is ---> Oroszország pedig kapott az alkalmon, és kvázi megszállta az orosz többségű Krím-félszigetet az "orosz kisebbség védelme érdekében" ---> nagy nemzetközi felháborodás, stb ---> Ukrajna is próbál fegyverkezni, most behívják a tartalékosokat is.


Kb idáig nagyon nagy vonalakban ennyi történt. Hogy ezután mi lesz, arra én is kíváncsi vagyok.

2014. márc. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Szóval Putyin nem tudja megakadályozni ukrajna eu-tagságát ehelyett inkább azt mondja hogy akkor legalább elveszem cserébe az üdülőparadicsomot.

Nekem ez jön le a történetből, ha így van akkor ez elég gyerekes.

2014. márc. 2. 22:45
 7/13 anonim ***** válasza:

Üdülőparadicsomról szó nincs.

A Krím-félszigeten Szevasztopolban van a legjelentősebb orosz Fekete-tengeri hadi támaszpont, és itt állomásoztatja Oroszország a hadiflottáját is, súlyos pénzeket fizetve Ukrajnának.

2014. márc. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Akkor ezzel akarja megőrizni a "hatalmát" hogy oroszországnak maradjon a hadiflotta. de mi a célja vele? háborúzni egy csomó hajóért amiket amúgyis csak háborúban használnak.

Elmebeteg

2014. márc. 2. 23:28
 9/13 anonim ***** válasza:

A felháborodás nem áttól van, hogy Oroszország simán megszállta a Krím félszigetet hanem attól, hogy mielőtt 1996-ban Ukrajna átadta volna a nukleáris fegyvereit (a világon harmadik atomhatalom volt akkor 1900 robbanófejjel) Oroszországnak, 1994-ben Budapesten létrejött egy nemzetközi szerződés az USA, Oroszország és Nagy-Britannia között ami tiszteletben tartotta Ukrajna területeinek integritását. A félsziget megszállásával ezt a szerződést felrúgta Oroszország.


Az egész pedig azért nagyon veszélyes, mert ugyan háborút nyerni nem tudna Ukrajna viszont elég komoly anyagi károkat tudna okozni Oroszországnak a 4000 tankjával és olyan 1 millió tartalékos katonájával.

2014. márc. 3. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Putyin pedig azért akarja elfoglalni a Krím félszigetet mert szinte csak oroszok lakják és ˝félti˝ a lakosságot az ukrainai zavargásoktól (ürügy arra, hogy teljesen az uralmuk alá vonják azt a félszigetet ahol van egy jelentős katonai bázisuk).
2014. márc. 3. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!