Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért nem hagyja az EU, hogy...

Miért nem hagyja az EU, hogy a Krím félsziget oda tartozzon ahova akar?

Figyelt kérdés
A népszavazáson a túlnyomó többség Oroszország mellett adta le a voksát.

2014. márc. 17. 13:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
3%

Krími tatárok meg elmenekülnek onnan.


Szerinted normális?

2014. márc. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A Benes dekrétumok sem voltam normálisak, mégsem hőzöngött a Zusa.

Most a ruszkik játszanak trianonosat, ez van.

2014. márc. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Mert nem oda akar ahova ok akarjak hogy tartozzon azert :)


szerinted minek robbantottak ki a kijevi puccsot? azert hogy a szegeny nyugati reszt kapjak meg a kelet meg az asvanykincseivel menjen az oroszokhoz?

2014. márc. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Visszanyal Koszovó. Mikor az a tartomány el akart szakadni, nekik minden további nélkül lehetett, a szerbek semmibevételével, szaladtunk mi is elsők között elismerni a függetlenségét. Most a Krím szakad el, népszavazás volt. Ja, nem legitim. Miért? Mert nem a Nyugat szája íze szerinti a végeredmény.
2014. márc. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%

97%-ra az nem kifejezés, hogy túlnyomó többség.

Oroszországot meg nem érdekli, mit mond az az EU, akinek talán már 1 éve sincs hátra.

Most pénteken Velence ki fog szakadni Olaszországból, az EU-ból, és a NATO-ból.

Később követi Katalónia, Baszkföld, Skócia.

Franciaországban, Hollandiában és Ausztriában pedig olyan pártok fognak választást nyerni, akik szintén ezt teszik.

Aztán pedig jön Dél-Európa( Spanyolo., Portugália, Görögo., Olaszo.)

2014. márc. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

USA 1920-ban nem volt olyan hatalmi pozícióban hogy tudta volna érvényesíteni az amúgy racionális Wilson Elveit egy békeszerződésnél, ami megakadályozhatta volna egy újabb világháború kitörését.


USA Izolacionizmust folytatott II. Világháborúig, majd ezt feladta, így max 1947-ért felelős. Bár a Magyarokat is lehet hibáztatni, nem kellett volna 1941-ben Jugoszlávia elleni támadásba beszállni.

2014. márc. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Mert hadsereggel bevonulni, majd népszavazást kiirtani arról, hogy az előbbi igazából mennyire a szuverenitásuk megvédésért volt, nem igazán etikus húzás, sőt a nemzetközi joggal sem harmonizál túlzottan. Másrészt a 97%-os igenlést akárcsak a legjelentéktelenebb kérdésekben is csak kemény diktatúrákban szoktak kihozni, demokratikus államban tartott referendumok, nincs olyan kérdés amiben ennyire maradéktalanul egyetértsen bárki is, az etnikailag megosztott Krímben (25% ukrán + 12% aktívan ellenző krími tatár őslakosok) meg a kalapomat megeszem, ha spontán összejött a dolog. Putyinnak ez a mozdulatsor arra kellet, hogy a legitimáció megkérdőjelezhetetlen legyen egy 60-40-es eredménnyel nem lehet szeparációt összehozni, ami eléggé el lett baszarintva.


Amúgy a nemzetközi támogatása a dolognak elég gyérre sikerült, a kínaiak kihátráltak mögülük az ENSZ BT alatt és Kirgizisztánon kívül eddig senki nem ismerte el a dolog érvényességét, akit azért mérvadónak ne nevezzünk nemzetközi kérdésekben : [link]

2014. márc. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mégha 10/20% ellenvélemény van, ami nem nyilvánult meg, az még mindig semmi a népszavazáshoz képest. Az ENSZ pedig egy vétójoggal rendelkező ország ellen tehetetlen.
2014. márc. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
32%

Ez a 97%-os többség ott veszti el a realitását, hogy az ott élők 40-45%-a ukrán/tatár, akik nyíltan ellenezték a szavazást. Nyilvánvalóan Oroszország egyoldalú döntéséről van szó, nem is beszélve arról hogy a nemzetközileg jogellenes az annektálás, ami egyértelműen megtörtént.

Jó példa még a szavazás "tisztaságára", hogy Szevasztopol városában elméletileg 123% volt a részvételi arány, ezúton is szeretném kifejezni elismerésem az ottani lakosság részére..

2014. márc. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Nyilvánvalóan Oroszország egyoldalú döntéséről van szó, nem is beszélve arról hogy a nemzetközileg jogellenes az annektálás, ami egyértelműen megtörtént. "


Ennél sokkal jogellenesebb dolgokat művelt a másik oldal is, amiért természetesen senki nem vonja őket felelősségre. Csak hát az az igazság, hogy azokért az országért sírnak, amelyekben érdekeltek. Nyilván ez nem volt igazságos. Hányan sírtak a mi egyoldalú, szintén teljesen jogellenes, és ennél sokkal jogtalanabb, tragédiánkon, aminek következményét az egész évszázadon át szívtuk, s amely kérdésben még népszavazást se tartottak?


A legitimitás modern értelemben a népek önrendelkezési jogától függ, nem attól, hogy más országok szerint egy konkrét dolog legitim vagy sem. Az alkotmányra nem lehet hivatkozni, mert azt úgy el lehet törölni, mint nálunk történt, még ha egy nagyhatalmi szerződés is hozzá van csatolva.


Ennyi erővel illegitim a Magyar Köztársaság, és az elfoglalt területek birtoklása, mert az ellentétes a Corpus Iuris Hungarici-vel, meg a Szentkorona-tannal, amit néhány jobboldali csoport az egyedüli magyar jogforrásnak ismer el.

2014. márc. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!