Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért kell mindenféle jött-men...

Miért kell mindenféle jött-ment menekültet befogadni az országba?

Figyelt kérdés
Bakker szinte mindig az ilyen-olyan menekültek bevannak ide fogadva . . . . És nem sokára az Ukránok is jönnek! És mit hallok a Híradóból ? "Az ország felkészült egy újabb menekülési hullámra!"

2014. máj. 4. 09:11
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Látom a funkcionális analfabetizmusból még mindig nem gyógyultál ki.

De segítek nem az esetleges bűnözés létét kérdőjeleztem meg vele, hanem a jogszabály módosítás okát és az új menekülttáborok létrehozását. Azonkívül persze hogy feltehetőleg tényleg kevesebb a belső balhé, ha nem verekednek össze amiatt, hogy fekve méghozzá ágyon alhatnak-e vagy sem. De a helyiekkel való konfliktus oka nem elsődlegesen ez és erre hoztam is egy illusztris cikket a helyi sajtóból.

2014. máj. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
46%

Jól van, csak a félremagyarázásod senkit nem érdekel.

Nőtt a bűnözés a környéken függetlenül a zsúfoltságtól, az ingatlanárak meg csökkentek illetve a helyiek élete megkeseredett.

Jah és ne verekedjenek az ágyon, előtte még az volt a baj, hogy életveszélyben van, most meg már hogy nincs elég ágy.

Persze szegény bevándorlót meg kell érteni, mindenki más meg fogja be a pofáját és érezze jól magát.

és persze ezt még mindig úgy, hogy életedben még egy menekültet nem láttál.

Érdekes egy hozzáállásod van az biztos, sajnos hiányzik a gyakorlat.

2014. máj. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
49%

Kösz a tömény személyeskedést így a végére, de végezetül megsúgom, még csak járni sem jártam soha a Rózsadombon életemben és menekültekkel is volt szerencsém találkozni.


Egy élmény volt eszmét cserélni.

2014. máj. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Először is bocs, hogy helyesírási hibáidat kijavítva idézlek.

Jó, akkor tisztázzuk a kérdést.


"Miért kell mindenféle jött-ment menekültet befogadni az országba?"


"Magyarország nemzetközi szerződésekben vállalt, és a Magyar Alkotmányban nevesített kötelezettsége, hogy nemzetközi védelmet biztosítson az erre rászoruló külföldiek részére. A Magyar Köztársaság a menedékjogi törvényben meghatározott feltételek szerint menedékjogot nyújt azoknak a nem magyar állampolgároknak, akiket hazájukban, illetve a szokásos tartózkodási helyük szerinti országban faji, nemzeti hovatartozásuk, meghatározott társadalmi csoporthoz tartozásuk, vallási, illetőleg politikai meggyőződésük miatt üldöznek, vagy üldöztetéstől való félelmük megalapozott." (forrás: kormany.hu)

Mivel EU-s tagállam vagyunk, illetve egyéb nemzetközi szerződésekben is részt veszünk, azokhoz tartani kell magunkat. Ld. továbbá: [link]


"És nemsokára az ukránok is jönnek! És mit hallok a híradóból? Az ország felkészült egy újabb menekülési hullámra!"

A híradóval azért érdemes vigyázni, sokszor olyan dolgokat adnak le, amelyekkel elvonják a figyelmet a valós problémákról. Az információtömegben, amely elönti az embert, érdemes válogatni és jobban utánanézni a dolgoknak; tehát, akárki akármit mondott a híradóban, én azért mögé néznék a témának.

Először is: a legtöbb menekült számára hazánk tranzitország. Mivel tőlünk alig pár száz kilométerre nyugatra jóval szélesebb a szociális háló, nagyobb a munkalehetőség, stb. általában rövid időn belül megpattannak, hiába riogatnak a statisztikákkal. Nem gondolom, hogy tartani kellene tömeges bevándorlástól és utcán gyújtogató bűnözőktől. Ezek az emberek egy jobb élet reményében jöttek ide és ha képesek integrálódni, a nyelvet megtanulni és dolgozni, hasznos tagjai lehetnek a társadalmunknak. Szerintem az EU-s polgárok migrációja ennél aggasztóbb. (És nehogy azt hidd, hogy szállodai ellátásban részesülnek!)


Tipikus példa erre Olaszország. Minden nap ezrével érkeznek a menekültek, a sivatag átkelése után,sokszor egy gumicsónakon próbálják átszelni a tengert Észak-Afrikából. Ha van olyan szerencséjük és elérik a Olaszország partjait, gyakorlatilag börtönjellegű körülmények közé kerülnek, egy emberre kb. 1-2 nm jut, mert már annyian vannak, hogy nem tudják őket hová elhelyezni, a többi európai ország pedig nem segít Olaszországnak menekültek átvételében, így szépen lassan, € milliárdok mennek el arra, hogy Olaszország valahogy ne omoljon össze menekültkérdésben. Egy évig éltem Olaszországban és talán csak az én tapasztalataim nem mérvadóak, de a következőket tapasztaltam:

- a harmadik országbeli menekültekben óriási túlélési ösztön van és nagyon félnek, hogy vissza kell menniük. A Vöröskereszt és egyéb, humanitárius szervek által kapott ingyen (de még jó minőségű ruhákat) adják el a tengerparton pár €-ért. Van, hogy 8-an laknak egy lakásban, de nem bánják, mert örülnek, hogy olyan helyen élhetnek, ahol a háború és az éhezés nem mindennapos és kapnak lehetőséget arra, hogy új életet építsenek. Ők tényleg nagyon félnek hogy nem maradhatnak ott, ezért betartanak minden törvényt és próbálnak beilleszkedni.

- A nemrég csatlakozott Bulgária és Románia bevándorlói sokkal több problémát okoznak Olaszországban. Mivel nekik már szabadon lehet jönni-menni, sokkal könnyebb dolguk van betörés, vagy egyéb bűnelkövetés esetén és élnek is vele. Hozzáteszem, ez nem az én véleményem, hanem statisztikai adatok bizonyítják. Annak idején, amikor mi is EU-tagok lettünk, többször volt rá példa, hogy magyarok "falból" befizettek egy-két hetes mallorcai nyaralásra, aztán fakultatív programok helyett betörni jártak...


Ennek alapján kérdezem, hogy BIZTOS, hogy a menekültügy nagyobb probléma, mint a migrációval járó problémák?

Magyarország, ugye, EU-s migrációban sem célország, nálunk a probléma inkább az, hogy aki teheti, külföldre megy, a piacképes munkaerő elszivárog és amint látható, ez komoly terhet ró pl. az orvostársadalomra is.


Szóval, bocs, hogy hosszú voltam, de kérdésed stílusa már megköveteli tőlem a visszakérdezést: mi az, hogy jött-ment? Nem minden ember születik egyenlő feltételek közé a világon. Amikor 1956-ban magyarok százezrei kértek politikai menedékjogot, ők sem jött-mentek voltak, hanem önhibájukon kívül egy rendszer áldozatai voltak. Szerinted őket is vissza kellett volna toloncolni?


A fentiek tükrében nem gondolom, hogy csak feketén vagy fehéren lehet látni a menekültügyet és a bevándorlásügyet. Ez egész Európában óriási probléma és Magyarország még kicsi hányadost vállal; szerintem, az EU-hoz viszonyított alacsony életszínvonal és a munkanélküliség "garantálja" azt, hogy nem leszünk egy darabig célország. Az biztos, hogy nekünk pozitívan kell hozzájuk állni, ha bűnt követnek el, nem képesek integrálódni stb. akkor jogilag és társadalmilag kapják meg, amit érdemelnek. A lehetőséget szerintem érdemes megadni nekik, ennyi mindenkinek jár.


A külföldiek beilleszkedésével kapcsolatban javaslom, hogy keress rá a youtube-on a "Miért éppen Magyarország?" adásaira.

2014. máj. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!