Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Munkahelyemen nem engedik az...

Munkahelyemen nem engedik az embereket szabadságra pedig már az év 6. hónapjában járunk. Viszont túlorázni kötelező. Ha jól tudom időarányosan kötelesek kiadni. Hol lehet ezt bejelenteni? 2000 embert foglalkoztató multi.

Figyelt kérdés
2014. jún. 7. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Multikkal nem szabad szóba állni. Azok megnyúzzák a dolgozót.
2014. jún. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

munkaügyi felügyelet

NAV

esetleg munkaügyi központban érdeklődni még egyéb érdekvédelmi szervezetek felől.

ha ügyet csinálsz belőle, előbb vagy utóbb kiderülhet ki nyomta fel őket, okosan csináld, és akkor hátha szerencséd lesz, és kiadják azt, ami törvény szerint jár/na !

2014. jún. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Mi van a szerződésben? Ha van olyan.

Mi az hogy túlórázni kötelező????? Azt kifizetik?

Én is úgy vagyok, hogy nincs szabi (vagyis lehet, de akkor az levonással jár)

2014. jún. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%
Hát nálam van szabi, csak előre meg kell csinálnom az arra az időre jutó munkát is. Így inkább önként nem megyek szabira. :(
2014. jún. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

"Multikkal nem szabad szóba állni. Azok megnyúzzák a dolgozót."


Mert aztán a magyar kisvállalkozó az babusgat, meg több százezres béreket ad, teljesen bejelentve, mi? Egy kutya mindkettő, a multi legalább bejelent teljes fizetésre.

2014. jún. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"" Ha jól tudom időarányosan kötelesek kiadni.""


Nem kötelesek időarányosan a szabadságot kiadni. De ajánlott.

Én is egy multi cégnél dolgozom viszont nálunk kiadják a szabadságot év közben ,- sőt nálunk a műszakvezető szokott szólni ha valakinek időarányosan sok a szabadsága és megkérik, hogy ha lehet vegye ki a felhalmozott szabadságokat. Ezt nálunk azért csinálják mert ha a szabadságok feltorlódnak az év végére egyszerre sokan szeretnének szabira menni.


Amit nálatok csinálnak az már rabszolgatartás.

2014. jún. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 gebasz1 ***** válasza:
6%
A felettesednek küldj emailt a szabadság megkezdése előtt 2 héttel,hogy mikkor kívánsz szabira menni. Az e-mailre várd meg a választ ha elutasítanak elfogadható indok nélkül akkor fordulj a munka felügyelethez. De legjobb ha keresel egy fittyeszes képviselőt és elküldöd neki az e-maileket , kérd meg hogy segítsen
2014. jún. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
22%
pontosan ezért találták ki a szakszervezeteket
2014. jún. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!