Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Azt nem értem, hogy Franciaors...

Davidpsp kérdése:

Azt nem értem, hogy Franciaországban csendőrség van, de Magyarországon miért nincsen csendőrség?

Figyelt kérdés
Az interneten láttam, hogy van ez a Iveco nevű furgon, és rá van írva hogy Csendőrség.

2014. júl. 6. 18:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
79%

A jobboldali ideológiának az a lényege, hogy a butaságot elég sokszor kell elmondatni fanatkus agymosottjaival.

Ez a kérdés is épp ilyen, fel lett téve 200-szor, a kérdező akkor sem érti meg, hogy miért butaság amit kérdez.

Bár valóban, nem is akar gondolkodni, csak mondja amit a fejtágítón megmondtak neki...

2014. júl. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 mustafa33 ***** válasza:
69%

Mert amit szabad Jupiternek.... azt szabad a franciáknak is. És ott van csendőrség is és rendőrség is. Ugyanúgy mint Olaszorzságban és ha jól tudom Sanyolországban is. Ausztriában 2005-ig létezett külön csendőrség.

Ahol létezik külön csendőrség és rendőrség, ott a csendőrségek feladata elsősorban a járőrözés, a prevenció a bünmegelőzés. A rendőrségé a bűnüldözés, a nyomozás, tettesek elfogása. persze ez nem egységes minden országban.

2014. júl. 7. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
56%

Igen Mustafa, ezt nálunk jelenleg polgárőrségnek nevezik.

De ha a nemzeti szupercsillagharcosoknak ez annyira fontos, akkor felőlem át lehet őket nevezni csendőrségre. Én nem sok értelmét látom, de ha nekik ennyi kell a boldogsághoz, akkor mehet.

2014. júl. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A régi szép időkben (nálunk is a háború előtt)a vidéki területeken, kisvárosokban, falvakban a hadsereg tartotta fenn a rendet (ennek szakegysége lett idővel a csendőrség. A városok - mivel a csendőrség már ehhez kevés volt önálló rendfenntartó szerveket állítottak fel ezek lettek a rendőrségek. A múlt század közepére a rendőrség a bűnüldözésben átvette a vezető szerepet, a csendőrség pedig megmaradt a régi tábori csendőri, feladatoknál.

Azokban az országokban ahol ragaszkodtak a hagyományos megevezéshez (Ausztria, Olaszország, Franciaország) ott a vidéki rendőrök a csendőr nevet viselik, névleg a hadsereghez tartoznak, azonban ma már szinte mindenütt a belügyminiszter irányítja őket.

2014. júl. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 mustafa33 ***** válasza:

A magyar királyi csendőrséget is a belügyminisztérium irányította szakmai téren, szervezetileg pedig a hadügyminisztérium.

A polgárőrséget csendőrséghez hasonlítani, olyan mintha azt mondanád, hogy a bejárati lépcsőt sepregető portásnéni is őrző védő vagyonőr. A csendőrségnek képzett profikból kell állni.

A polgárőrség egy pofon a sz.rnak. Arra szolgál, hogy látszatot keltesenek amatőrőkkel, akiket nem lehet felelőségviselésel megbízni. Semmi tényleges jogkörük (nem is lehet azt csak úgy osztogatni) csak bejelentési. Az meg minden polgárnak van. Kátrányos helyzetűék körberöhögik őket.

2014. júl. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!