Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért nézi a világ azt, hogy...

Miért nézi a világ azt, hogy izrael jelenleg mit csinál a gázai-övezetben?

Figyelt kérdés
én nagyon sajnálom a Palesztinokat, főleg a gyerekeket hiszen ők nem tehetnek semmiről. Persze a zsidók ezt is megtehetik, +a szárazföldi egységek még el se indultak, nagyon sok áldozat lehet majd.Írjátok le a véleményeteket,korotokat,nemetek légyszíves.én 16/f
2014. júl. 12. 12:42
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
10%
rendben, amennyiben te sem "tanulatlanozod" "kis taknyosozod" meg "antiszemitázod" le azokat, akik nem úgy gondolkodnak, mint te.
2014. júl. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
5%
Gyermekem hallottál már az Illuminátusokról? Az ő kezükben van Palesztina, Izreal és az USA irányítása is.
2014. júl. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
56%
Rlozo, talan eszrevenned, hogy Izrael ELFOGADTA a tuzszuneti ajanlatot, a Hamasz katonai aga az, aki nem. (Ott ugyanis a katonak parancsolnak a polgari koemanynak.)
2014. júl. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
66%

"Miért nézi a világ azt, hogy izrael jelenleg mit csinál a gázai-övezetben?"

Talán ugyanazért, amiért nézte, hogy pl a hamas 15,200: rkétát illetve egyébb robbanólövedéket lõtt Gázából Izraelre 2001óta.

"én nagyon sajnálom a Palesztinokat, főleg a gyerekeket hiszen ők nem tehetnek semmiről."

Hidd el, az izraeliek is. Épp ezért ezért FIGYELMEZTETTÉK a gázai lakosságot röpcédulákon, telefonon, sms-ben, hogy melyik körzetekben vannak terroristák, tehát onnan menjenek, mert támadni fogják: [link] Ilyen röplapokon: [link] angolul [link] és persze arabul [link]

Csak sajnos néha hiába, mert a hamas tv-n azt mndják, ne törõdjenek vele: [link]

Az Izraeli Honvédség is hiába sajnálja, Te is hiába sajnálod, ha a saját vezetõik nem sajnálják õket: [link]

( Persze, ha nem megy az angol, nehezen fogod érteni, a képek azért beszédesek. A lényeg: az Izraeli Honvédség arra használja a fegyverit, hogy megvédje az ország civil lakosságát, a hamas arra használja a civil lakosságot, hogy megvédje a fegyverit.

Ezen a videon a hamas sszóivõ azt mondja, hogy "mi nem az összeroppanásba vezetjük az embereket, hanem a halálba": [link]

Ezen, hogy az emberek "meg akaják szenteljni magukat a légicsapások ellen és õ úgy gondolja, hogy ez beválik": http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=EXxAd.. ; http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=UXZEz..

"Persze a zsidók ezt is megtehetik"

Mármint azt, hogy ha megszólal a hamas rakétát jelzõ sziréna, futnak a bunkerbe, vagy aközelben lévõ más biztos helyre, ahog a lábuk bírja? Persze, hogy megtehetik. Ha elég gyorsn futnak. Mert a Gáza-közeli helyeken a szirénától a becsapódásig kb 10 mp van. Ez a Föld jeenleg leggyorsabb futóinak is csak kb 100 méterre elég. Átlagembernek inkább csak kb 70-re, vagy annyira se.

"nagyon sok áldozat lehet majd."

Attól függ, kit nevezel áldozatnak. Mert aki éppen kilõni készül egy rakétát és közben õt lövik kii, azt én nem nevezném áldozatnak, hanem legfeljebb pehhesnek, méginkább olyannak, akit megakadályoztak a gyilkolásban, hisz épp arra készült.

Viszont azok, akik a felsõ emeletein laknak azoknak a házaknak, amiknek az alsó szintjére rakétakilövõt vagy lõszerraktárt telepítettek, azok tényleg áldozatok. Az a baj, hogy a hamas terroristái nem sajnálják õket.

Ja, az, hogy a hamas terrorszervezet, nem csak az én vélleményem, hanem az EU vélménye is: [link]

73/f

2014. júl. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
79%

Ja, bocsi, elfelejtettem mondani, általában hamaséknál is a kormány ( ismail hanie, mag asszem valami mashal ) parncsol a katonáknak, cskhogy most nem, mert: [link]


( alighanem Katarba kotortak )

2014. júl. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim válasza:
Na jó most ne nagyon keverjük a vallásokat, csak hogy tudja mindenki ki kezdte a háborút a palesztinok.... hogy megöltek három zsidó fiút ezzel kezdték.... de most inkább menjünk vissza múltba a régebbi háborúban Izrael/Palesztin Izrael megnyerte a Gázai-övezetet és pontosan vissza adta a Palesztinoknak a béke jeléül és még a zsidók a hibások? Ne haragudjatok de akkor most mesélek nektek egy kicsit... Azt értem hogy te félted a gyereket ellentétben a Palesztinok nem. Ha nem lenne ez a háború akkor is megölnék hidegvérrel a gyereket a Palesztinok képesek óvodákból,iskolákból lőni Izraelt még most is azt mondod hogy szegény Palesztina? Tudjátok mit mindenkinek a tudatár adom hogy 12-éves vagyok és Zsidó! és én hiszek istenben de ha ez valakinek nem tetszik akkor őszintén sajnálom.. 12-évesen ennyit tudok ellentétben veled 16-éves vagy és ennyit nem tudsz sajnállak és kár Palesztina sajnáltatására pazarolni az időt a te helyedben én fognék egy bibliát és leülnék mert nem sok időd maradt ahogy senkinek sem ezen a világon...
2014. aug. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

hát az látszik, hogy 12 éves vagy...


"ki kezdte a háborút a palesztinok"

??? ez a "háború" (vagy inkább népirtás) évek óta tart már, az izraelieknek föld kell, ennyi. fölösleges itt "casus belli" ürügyeket keresni.


"Izrael/Palesztin Izrael megnyerte a Gázai-övezetet és pontosan vissza adta a Palesztinoknak a béke jeléül"

mivan? kinél nyerte meg? mit adott vissza? épp el akarják foglalni azt, majd azután a többi területet is.


"Azt értem hogy te félted a gyereket ellentétben a Palesztinok nem"

na ez meg sima rasszizmus, előítélet. kollektíven elítélni egy népet, ez az amiért a zsidók minden nap ajvékolnak, ha ellenük megy.


"Palesztinok képesek óvodákból,iskolákból lőni"

az izraeli hadsereg meg képes óvodákat és iskolákat lőni.


egyébként izrael nemrég lőtt ki egy ENSZ járművet, benne 2 orvossal. más esetben ilyenkor a NATO már rég beavatkozott volna, itt persze nem. azt a bizonyos tűzszünetet meg folyamatosan szegik megfele.

javaslom tájékozódj több oldalról, hírforrásból mindkét "oldalon", és ne a totál elfogult anyucinak meg apucinak higgy.

íme a világ legerkölcsösebb hadserege:

[link]

2014. aug. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
45%

Dugó Dani, nem unod már a banánt ?


Tudod, írogatni ide meg minden, várni, hogy az emberek bevegyék a sz4rságaidat...


...komolyan mondom, amint meglátok egy-egy ilyen kérdést, már előre tudom, hogy veled mindenképp össze fogok futni.


Már kizárólag csak azért olvasom a gyakorit, hogy a kommentjeidet elolvassam.

De tényleg.

Már-már vicces ahogy próbálkozol, és minden ellenérvet lesz4rsz magasról.

2014. aug. 3. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
Mert könnyebb otthon űlni, mint sereget szervezni és beavatkozni. Amúgy meg úgyis mindenhéten írtjákegymást.
2014. aug. 3. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
Dugó Dani az ki?
2014. aug. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!