Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Franciaországban miért néz ki...

Franciaországban miért néz ki sok helyen az infrastruktúra olyan igénytelenül?

Figyelt kérdés

A nyáron jártam ott és egész másra számítottam.


Egy vasútállomás és környékét vettem szemügyre.


Az épületek nem voltak felújítva, tiszta koszosak voltak, rothadó, rozsdásodó forgalomból kivont szerelvények "díszítették" a környéket, a sínek között fa valami volt beton helyett.

Az egész olyan igénytelen volt.


De, több településen is hasonló igénytelenséget tapasztaltam.


Európa egyik leggazdagabb országa, nem létezik, hogy nincs pénz megcsinálni meg felújítani.


De, Ausztriában például nem láttam ilyesmit, ott nagyrészt minden igényes, újszerű.



2014. aug. 21. 10:50
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Az hagyján, de sok helyen még a műemlékek és a közparkok és közösségi terek is le vannak pusztulva. Sok a csöves és a bandázó igénytelen fiatal.

Ennyi pénz tudnak ezekre fordítani.

2014. aug. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%

Egész Franciaország ilyen, ahogy Belgium és Anglia is.


Az úgynevezett "Nyugaton" is a legtöbb országban magyar színvonalú az infrastruktúra. Ausztria, Németország és Hollandia futurisztikussága, igényessége inkább kivétel, mintsem szabály.

2014. aug. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
33%
Egész Franciaország egy nagy nyugati igénytelenség.
2014. aug. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%

Azért bármennyire is hihetetlen, ennek történelmi okai is vannak.

Hogy példát mondjak:

A parfümöt is azért találták ki a franciák az akkori nemeseknek, meg az uralkodóknak, hogy ne kelljen fürdeni, és tisztálkodás nélkül is lehessen valakinek jó illata. Olvastam, hogy a francia királyok néha legendásan igénytelenek voltak, és hamar lelaktak egy palotát. (ajtó/függöny mögé wc-zés, vagy épp ott, ahol jött, stb)

Jártak már ismerőseim Párizsban, és más francia városokban, és mind azt mondta, hogy csalódott abban, hogy rettentő koszosak, és Párizsban a kutyapiszok is nagyon sok.

A francia emberek (tiszt.kiv.) általában önmagukra igényesek, néha túlontúl is, de a környezetre nemigazán. Az egyik ismerősöm amikor Párizsba ment, átment kisebb falvakon is, és ő is mondta, mintha Magyarország rosszabb környékein járna, pl BAZ megyében.


Tehát ezt a környezetre való igénytelenebbséget nevezhetjük fura módon a kultúra részének is, mert például a németeknél, vagy Svájcban, Ausztriában pedig pont az igényesség, a tisztaság a lényeg, ők meg nagyon ügyelnek erre, persze vannak kivételek. Svájcban még az erdő széli kavicsok is sorba voltak rakva az egyik sétálós ösvény mellett.

2014. aug. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi az hogy BAZ megyében néger, de mind1 akik ezt mondják mind jártak legalább 100 baz megyei faluban és az összes főbb városban.


Egyébként tény, hogy a franciákra ez jellemző és Versaillesi palotában amíg nem volt wc külön termek voltak ahova hát szarni jártak, viszont ezek direkt messze voltak mindentől szal volt amikor nem ért oda a fenséges popó és hát akkor ugye...


Bár az is igaz hogy a Rue d'Ulmbe meg több értelem szorult mint a fél magyar népbe.

2014. aug. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!