Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a megoldás, ha Ukrajna...

Mi a megoldás, ha Ukrajna nyugati fele az EU-hoz közeledne, míg a keleti rész az Eurázsiai Unióhoz?

Figyelt kérdés
Lehetséges egy országon belül kétféle külpolitika?

2014. szept. 6. 22:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ukrajna már nem egy ország, 3 részre szakadt. Krím Oroszország része, Novorosszija azaz Új-Oroszország, önhatalmúlag kikiáltott, nemzetközileg el nem ismert konföderáció Kelet-Ukrajnában. Krím már az Eurázsiai Unió tagja, Novorosszija majd csatlakozni fog valamikor (10-20-30 év múlva). Kíjevnek meg maradt a többi országrész, ami nyugati befolyás alá került.
2014. szept. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel, még talán annyit, hogy a maradék Ukrajnának nem fogja engedni a NATO tagságot(marad annyi befolyása), esetleg az EU-t. De ez nem nagy baj, több ország, pl. Ausztria sem NATO tag. Nem fogja engedni át az ukrán légteret egy lényegében amerikai katonai szervezetnek.
2014. szept. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Amerika határba kerülne Oroszországgal, szerintem ezért választották le a Krím félszigetet is nagyon gyorsan, és szerintem nagyon helyesen. Nekem nem kell a gazdag olajvállalkozók háborúja a szomszédban (akik egyébként egy kényelmes fotelből nézik, a médiát pedig szépen kihasználják, elhitetik az emberekkel, hogy van egy valós indok háborúzni).
2014. szept. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!