Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi a legolcsóbb megoldás...

Mi a legolcsóbb megoldás Magyarországról Ukrajnába utazásra? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Repülőt csak egyet találtam, de az döbbenetesen drága volt, meg amúgy se Pestről mennék, hanem Debrecenből. A vonatot nem találtam meg interneten, hogy mennyibe kerül, ráadásul az csak Kijevig vinne el, onnan még kellene egy ottani vonat is. Ahhoz ha valaki tud egy linket küldeni, annak nagyon hálás lennék (árral együtt).

Másrészt jól tudom, hogy kell útlevél? Amit viszont egyáltalán nem tudok, vízum kell?? Nem dolgozni mennék oda, se élni, és egy hónapnál tuti nem tovább. Augusztus-szeptember környékén.

Mindenkinek előre is köszönöm a használható válaszait :)



2012. ápr. 21. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nos, azt pont nem írtad meg, hogy melyik városba utaznál Ukrajnán belül...


Mindenesetre Kijevig a Tisza nemzetközi gyorssal tudsz utazni, Debrecenben is megáll (május 22-től 21:35-kor, de figyeld a vágányzári hirdetményeket, mert pályafelújítás miatt az elkövetkezendő hónapokban bármikor elterelhetik Miskolc felé!). Kijevbe másnap estére érkezik, 20:02-re. Budapestről 42,20 € a jegy egy irányban és nincs menettérti kedvezmény. Debrecenből néhány euróval olcsóbb. A hálókocsijegy 3 személyes fülkében 19 €, 2 személyesben 29, egyedül pedig 58 €. (Időnként meg lehet "beszélni" a hálókocsi-kalauzzal is, hogy olcsóbb jeggyel, némi baksisért cserébe magasabb komfortú fülkébe kerülj, pl. 3 személyesből 2 személyesbe, vagy akár 2 személyesből 1 személyesbe.) Ezek is egy irányra vonatkoznak.


Ezen kívül mehetsz busszal is, Budapest, Népligetből hétfő esténként 20:30-kor indul egy járat Lvovon át Kijevbe, ez már másnap délután 4-re oda is ér. Visszafelé szombat reggel 9-kor indul és éjjel 3 órára ér Budapestre. Mivel az autópályán halad, ezért legfeljebb Záhonyban tudsz rá felszállni, ott meg... hát, talád meg, ha tudod. Egy irányban 14 900 Ft, oda-vissza 25 900 Ft. Lehet, hogy nem nagy buszról van szó, csak egy mikrobuszról, fogalmam sincs. De én tuti tökön szúrnám magamat, ha ezzel kellene mennem.


További infók: vonatról www.mav-start.hu (a Nemzetközi utazás menüpontban), buszról www.volan.hu (Nemzetközi menetrend menüpont).


Ukrajnába kell útlevél, gondolom érvényesnek is kell lennie a beutazás után 90 napig (ez ökölszabály, nem ellenőriztem). Vízum nem kell.


Az ukrán belföldi menetrendet az UkrZaljiznica oldalán találod meg [link]


Fontos, hogy ez a belföldi távolsági vonatok menetrendje. (Rozklad ruhu passzazsirszkih pojizdov) Ez nálunk az InterCity és gyorsvonatok kategóriája, persze nem feltétlenül minőségben. Ezek a vonatok helyjegykötelesek, számíts rá, hogy nyáron, különösen a tengerpart felé tartó járatokon, nem mindig van hely. Ilyen járatokra érdemes előre foglalni, ami netes foglalási felület híján (bár lehet, hogy van már olyan?) nem egyszerű feladat.


Az elővárosi vonatok (az ország méretéből adódóan ez lehet olyan is, mint nálunk egy Budapest-Záhony sebes) menetrendjét mindig a regionális vasútigazgatóságok honlapján találod meg, valahol keresővel, valahol csak úgy táblázatszerűen felrakva, oszt' jónapot. Ezekre is mutat link az UkrZaljiznica honlapjáról (Rozklad ruhu primiszkih pojizdov).

2012. ápr. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

húúúúha, busz az nem jó, mert vagy csütörtök, vagy péntek lenne, amikor megyek. Cserkaszi a város, vagyis nem tudom, hogy így kell-e leírni latin betűkkel, de a Google így hozta ki :D

Amúgy NAGYON-NAGYON köszönöm a válaszodat, nagyon hasznos volt.

Erre a vonatra (Bp-Kijev) lehet venni olyan jegyet, hogy nem alvós? Mert én jól elüldögélek éjjel is egy fülkében, nekem nem számít, hogy kényelem, csak nem tudom, hogy mennyi pénzem lesz rá, és minél kevesebből akarok kijönni, ajándékra akarom költeni inkább :)))) Másrészt egyszer már utaztam Ausztriába úgy, hogy Győrben szálltam át, odáig magyar vonattal mentem, úgy jobban megérte (igaz, két átszállás Db-ből, de nem számít), szóval arra gondoltam, hogy Záhonyban szállnék fel mégis inkább, odáig elmennék Db-ből, aztán ott meg a nemzetközire. Úgy olcsóbb, ugye?

Most megpróbálom megkeresni a Kijev-Cs. ukrán vonatot, remélem sikerül.

2012. ápr. 21. 23:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Arról, hogy van-e ülőhelyes kocsi, nincs hivatalos forrásból infóm. Az biztos, hogy ha elmész Záhonyig egy korábbi vonattal, akkor tudsz egy kicsit spórolni. Namármost, Záhonyból Csapig tudsz venni úgynevezett kishatárforgalmi jegyet. Ezzel szépen át tudsz csattogni a Tiszával a határ túloldalára, van egy külön kocsi erre a célra, ez Záhonytól Csopig közlekedik a vonatban, leginkább csempészek használhatják (legalábbis ezt tapasztaltam lengyel-belarusz viszonylatban).


Csapon leszállsz, mint aki jól végezte dolgát és veszel ukrán belföldi jegyet. Nem tudom, van-e ülőhelyes kocsi Csaptól Kijevig (esetleg Moszkváig), vagy esetleg fekvőhelyes (plackartnij, gyakorlatilag 6 személyes "hálókocsi") van csak - passz. De ez ott úgyis kiderül. A lényeg, hogy az eltérő nyomtávok miatt a Tisza hálókocsijai úgyis mennek a tengelyátszerelő műhelybe, így tuti lesz legalább egy órád megvenni a jegyedet.

2012. ápr. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!