Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért bántják a magyarokat a...

Miért bántják a magyarokat a románok és a szlovákok?

Figyelt kérdés
Erdélybe megyek tanulni, de félek. Miért bántanak minket?
2008. aug. 11. 18:05
1 2 3
 11/26 anonim válasza:
38%
Azért bántják, mert a magyarok is naygon mocskok a többi néppel sőt szeritnem magyarország a legrasszistáb ország a világon....és ha erdélybe mész tanulni ne félj az ottani emberek naygon rendesek....tapasztalat én ott nőttem fel
2008. aug. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim válasza:
61%
Még hogy a románok bántják a magyarokat?????én eredeti székelyföldi vagyok itt dolgozok mo-n s nem gyözök veszekedni a kedves magyar emberekkel hogy én nem vagyok Román,mert szerintük az vagyok holott még a nyelvet se tudom,csak magyarul beszélek-de ez van majd lessz ez másként is s megbünhödik az a sok buta aki nem érti meg-tisztelet a kivételnek
2008. szept. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
30%

Utolsó Válaszoló!

Az első mondatodból következik, hogy a románokat szereted/véded:

"a románok bántják a magyarokat?????"

Ide jössz dolgozni és velünk veszekszel, ahelyett, hogy örülnél, hogy itt lehetsz! Egyébként nézesd meg az útleveledet valakivel aki tud románul, hogy mi van beleírva! Állampolgársága: román; ez áll benne!

"nem gyözök veszekedni a kedves magyar emberekkel hogy én nem vagyok Román"

Ha én ezt Németországban megtenném akkor egészen a határig kergetnének!

Még fenyegetőzni is van képed, holott innen kapod a kenyeret:

"lessz ez másként is s megbünhödik az a sok buta"

Ráadásul szerinted mi vagyunk a buták is.

Ezzel sajnos nem vagy egyedül, többnyire mind ilyenek vagytok. Nem úgy írok, hogy csak kitaláltam ezeket a dolgokat! Olyan helyen dolgoztam ahol kb. fele-fele arányban voltak erdélyi "kollégák", akik csak okoskodtak, reklamáltak, de semmihez nem értettek! Ha szépen el akartuk magyarázni a dolgokat(villamosságról van szó), akkor meg voltak sértődve, hogy ne nézzük őket hülyének!

Aztán ha úgy esett, hogy önállóan meg kellett volna nekik csinálni valamit(pl. leállt egy gép) akkor a legalapvetőbb dolgoknál megakadtak. Aztán mikor már nem mentek semmire, akkor (a saját munkánkat otthagyva) rohanni kellett utánuk és elhárítani(tíz perc alatt azt amivel már egy órája kínlódtak) a hibát helyettük!!! Ez nem csak néha fordult elő, rendszeres volt! Aztán fizetés után volt képük reklamálni, hogy mi miért kapunk több prémiumot és, hogy ők ennyi pénzért nem is akarnak dolgozni! Nekem ezek a tapasztalataim.

2008. szept. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
68%

"a magyarok is naygon mocskok a többi néppel sőt szeritnem magyarország a legrasszistáb ország a világon.."


Te meg egy qrv@ nagy románná nevelt f@siszta barom vagy!


Nem a mai anyaország-beli magyaroktól kellene számon kérni a múltat! Kérd ezt számon a brittektől, olaszoktól és az általatok istenített "francia testvéreitek"-től! Látszik rajtad, hogy nem tudsz semmit! Veled elérték a románok amit akartak, átneveltek! Nem mi vagyunk a "raszisták", hanem te és a hozzád hasonló "átneveltek"!

Olvastam egy könyvet(sajnos a címére és a szerző nevére nem emlékszem) amit egy román nemzetésigi(igazi)román író írt! Leírta, hogy szándékosan butították a népet, nem csak a nem román nemzetiségieket, hanem az "igaziakat" is! Te jól megtanultad a hazugságokat. Nagyon sajnállak!

2008. szept. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt nem értem minek mész olyan helyre, ahol úgy gondolod félned kell? Ne menj! Vagy menj! :)

Mitől félsz egyáltalán? Senki nem bánt senkit, ha nem adsz rá okot! Tudd, hogy hol beszélhetsz magyarul, tudd hogy hol kell románul, vagy szlovákul beszélned, tudd, hogy kinek mit mondasz és légy toleráns a másik nemzettel szemben! Ne emlegesd Tianont, az autonómiát, előbb szólalj meg a nemzet nyelvén, ha nem tudod eldönteni kivel állsz éppen szóba. Ne hagyd magad provokálni, és ha mégis megvernek, akkor legalább tudni fogod milyen egy határontúli magyar élete:D Ja! És örülj, hogy mégis van hová hazamenned, ha mégis megijednél. Igaz, az otthonod sem a régi már, de legalább Neked van OTTHONOD!

Ennyi...:D

2008. okt. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Én csupán azt nem értem, hogy miért a fiatalokat verik, akik még csak nem is szavazhattak annak a kérdésében, ami a határon túli magyarokra vonatkozott...?
2008. nov. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
67%

a tolem 4-el fennebb valaszolonak:



Mar ne haragudj,de egyaltalan nincs igazad,neked fogalmad nincs arrol,hogy mi a helyzet a hataron tuli magyarsaggal.Fogalomzavarod van.Nem tudsz kulonbseget tenni az allampolgarsag es a magyar nemzetiségû kozott.

Es igenis,az ilyen emberek,mit te, nem ismerik a sajat tortenelmuket,nem tudjak azt,hogy Erdely a mostani Magyarorszag egy jo resze volt.Sot,jo nagy resze.Tobbsegeben magyarok lakjak.Es hatalmas bunkosag volt azt leirni,hogy "ilyenek vagytok" ..marmint a "mi" ,az erdelyi magyarok,akiket te is rasszista modon ,anelkul,hogy gondolkodnal,leromanozol ,es meggyozodesed,hogy az itteniek mind,egytol egyig alulkepzettek??Vannak,persze,mint mindenhol.Ugy nalatok is.De ne altalanosits!

hat ujdonsag!! AMit itt mi 12.ik osztalyban ,liceumban mar tanulunk,es tudunk,arrol te esetleg a foiskolan,elso vagy masodevben hallasz eloszor.Es ezt nem kitalalom.Ez a valosag.

2009. jan. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:
87%

Nyugalom gyerekek.


Én is erdélyi magyar vagyok. 4 éves voltam, amikor Magyarországra költöztünk...megkaptuk az állampolgárságot is. Már az oviba meg a suliban lerománoztak, pedig egy mukkot nem tudok románul. Én is ugyan úgy érzek a románok ellen mint sok honfitársam, szóval nagyon rosszul esett mikor ilyen sértéssel illettek. Pedig egy ovis vagy alsós honnán tudná hogy mi az hogy román, hát a szüleitől. Most 22 múltam, azóta is itt élek Magyarországon, nemrég a munkahelyemen egy 50 feletti fazon (a munkatársam) a hátam mögött többször lerománozott...talán egy pillanatig rosszul esett...de aztán mély levegő és átléptem a dolgon. Akár hova is mész a világban, ha valaki utálkozni akar, az úgy is talál rá okot. Mint ez a "kedves" és kicsit sem empatikus válaszoló, aki ilyen marhaságokat ír...


Én bevallom...rasszista vagyok...utálom a hülye embereket!!!

2009. ápr. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó előtti hozzászőló!

Nincs fogalomzavarom! Tudom mi a különbség a magyar nemzetiség és a magyar állampolgárság között!!

Egy kínai(nem akarom bántani őket) is lehet magyar állampolgár! Ismerem a történelmet is. Az, hogy erdély az ország nagy része volt, tudom. Nem lakják többségben magyarok, azt is tudom (nem úgy, mint te!).Nem vagyok rasszista! (Ezt Magyarországon a CIGÁNYOK terjesztik!)Az, hogy alulképzett a többség,az igaz (tudom, hogy ez neked rosszul esik, lehet, hogy te nem ilyen vagy, ne is haragudj rám!) én nem románoztam le senkit, ha tudod értelmezni a magyar írást akkor beláthatod, hogy ez nem igaz! Itt, nálunk is van aki alulképzett: ez igaz. Amit ti MAGYAROK (román állampolgárok) a gimnázioumban (líceumban?) tanultatok azzal nem nagyon lehet dicsekedni!

Megfelel kb. a magyar általános (elemi?) iskola 4. osztályának! Tudom, hogy vannak okos román állampolgárok is, de ez nem jellemző! Hány Nobel díjas román volt? Egy se! (Maximum kettő de ők se vallották magukat románnak!)

Ne haragudj rám! Szeretlek, de ha olyan okos vagy akkor megértheted, hogy miről beszélek!

2009. ápr. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
73%
me népművészeti agyagedények
2009. jún. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!