Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért bántják a magyarokat a...

Miért bántják a magyarokat a románok és a szlovákok?

Figyelt kérdés
Erdélybe megyek tanulni, de félek. Miért bántanak minket?
2008. aug. 11. 18:05
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
48%

“Itt, nálunk is van aki alulképzett: ez igaz. Amit ti MAGYAROK (román állampolgárok) a gimnázioumban (líceumban?) tanultatok azzal nem nagyon lehet dicsekedni!”


En talán székelynek mondanám magam. A Székelyföldön élek, és úgy tartom, hogy nagyon hasonló nyelvet beszélünk, de ez amit mi beszélünk, ez a saját és külön bejáratú anyanyelvünk, amit a kultúránkkal együtt, apáról fiúra, nagyon mostoha körülmények között őrizgetünk.

De őrizgetjük még akkor is, ha közben kulturálatlannak neveznek minket olyan emberek is, akik sokkal jobban kéne tudják az igazságot erről az alul képzettségről. Es olyanok is, akik nincs honnan tudják, hogy miket tanulunk közben a gimnáziumokban. Ezért mondom én azt, hogy a világon az egyik legerősebb nemzet sarja vagyok, amelyik így is még mindig él, és még mindig itt van.

Ha ti jönnétek a viskóinkba, nem olyan fogadtatásba részesítenénk, mint ti minket, mert a kulturálatlanságunkban megtanultunk emberek lenni még azokkal is, akik szegénységükben minket kezdenek lenézni.

Sőt, még azokkal is, (hogy az eredeti kérdésre is válaszoljak (ha még érdekel valakit)) akik megpróbálják nekünk megtanítani azt, hogy Mátyás király tulajdonképpen román király volt, úgy, mint ahogy Kinizsi Pál is román volt, mert (ugyanúgy mint a szlovákoknak ott) nem nagyon van történelmük ezen kívül Erdély területén. Ezt tudva a történészeik megpróbálnak kiutáltatni minket a nemzetükkel.

Egy nemzeti kisebbségnek kéne kedvezzenek a törvények, mert még úgy is elnyomva él. De mikor már segítségre szorulna, és azt gondolná hogy volna is honnan számítson rá, akkor nem hogy megtagadják tőle, hanem még ki is gúnyolják őt, alul képzetteknek, meg minden mocsoknak elnevezve.

Ismerek egypár magyarországi magyart, olyanokat, akik az ilyen honfitársaikkal szégyenkeznek. Úgy gondolom, hogy ők azért többen vannak.

Igazi magyarok!!!

2009. jún. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:
70%

Én erdélyi vagyok!Nem választ szeretnék adni,hanem ezt szeretném veletek megosztani!

13 éves vagyok és új iskolába kerültem.Az osztálytársaim megtudták,hogy Romániában születtem,és erre elkezdtek"lerománozni".Igaz kedvelnek is meg minden csak nagyon rosszul esett!

Ez minden népnél szerintem kölcsönös!

Ha olyan társaságba mész,(pl. buli)akkor ne nagyon hangoztasd hogy magyar vagy,és ne is "ordibálj"magyarul!

2009. júl. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Utolsó két kommenthez:

Ne foglalkozzatok az ilyen idiótákkal,akik lerománoznak titeket! Ugyanolyan magyarok vagytok mint bárki más. (sőt,sokszor több)

Nem ti hagytátok el a határt,hanem a határ hagyott el titeket!

Szebb jövőt!

2009. nov. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
0%

Még annyit,hogy én a legtöbb határon túli magyart nem honfitársamnak,hanem testvéremnek tekintem. Ugyanis azt vettem észre,hogy nem megfelelően bánnak velük,és igyekszek minél jobb viszonyt velük ápolni,hogy ne azt lássák hogy minden magyar honfitársuk idióta,meg lerománozza,leszlovákozza őket. Ha tehetitek gyertek el a magyar szigetre,vagy Kárpátia koncertre valamikor.

Szebb jövőt!

2009. nov. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:

Nem kell általánosítani!!!

Én erdélyi magyar vagyok.Nem ismerek sok románt,tényleg csak néhány személyt,de ők teljesen jól viszonyúlnak a magyarokhoz.

A történelem során mindig az volt a vita a magyarok és a románok között,hogy ki volt itt előbb meg hogy Erdély hova tartozzon.Talán ez megmagyarázza,hogy miért nem tudnak békében élni egymás mellett.

A románok azt mondják ránk,hogy magyarok vagyunk.A Magyarországon élő magyarok(tisztelet a kivétel)azt mondják ránk,hogy románok vagyunk.Szóval akkor miért akarják annyira Erdélyt,ha minket nem fogadnak el úgy ahogy kellene?(ezt értem a románokra és a magyarokra egyaránt)Én nem védem sem a románokat,sem a Magyarorszégon élő magyarokat.

Mindennek ellenére én magyar vagyok,mert magyarul beszélek,de legfőképpen azért,mert annak érzem magam,s mondhat bárki bármit én akkor is MAGYAR vagyok és az is maradok.Nem számít,hogy Erdély Magyarországhoz vagy Romániához tartozik,mert mindig lesznek erdélyi magyarok,akik magyarnak érzik magukat és szeretik a hazájukat(Erdélyt).Nem az számít,hogy hol élünk,hanem az,hogy hogyan.

2010. márc. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
mer elnyomott lowok
2010. ápr. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!