Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek Európa...

Pro Patria kérdése:

Mi a véleményetek Európa ilyen formában megrajzolt határairól?

Figyelt kérdés

[link]


- A kis hercegségeket és városállamokat nem jelöltem be a térképen, kivéve Luxemburgot és Liechtensteint, amik elég nagyok ahhoz, hogy látszódjanak.

- Az olyan, néhányszázezres nagyságú népeknek, mint a lappok (számik), vagy a gagauzok, nem alkottam külön országot, mert úgysem lenne életképes. Ugyanígy nem tettem ezt az oroszországi vándorló uráli népek esetében.

- Az azonos anyanyelvű, de különálló országokat (mint Ausztria, Moldova, Svájc, Belgium), nem olvasztottam össze az anyaországgal, hiszen független államok lévén, más a helyzetük, mint például Baszkföldnek vagy Bretoniának, most is meglenne a lehetőségük, hogy beolvadjanak bárhova, ha akarnák, de mivel nem teszik, így ha ők maguk ekként döntöttek, akkor részemről maradjon is ez így.

- Fehéroroszország esetében tudatos a zászló lecserélése az 1991-95 között, a Szovjetuniótól való függetlenedés után használtra, amelyet aztán a kommunista diktatúra változtatott meg, ezzel kifejezve a fehérorosz állam demokratikus átalakulását.

- A térképen szerepel Kurdisztán, de a zászlók közé nem tettem be, egyfelől mert nem európai ország, másfelől mert így lett kerek 50, és nem akartam megnyitni egy újabb sort egyetlen zászlóért.

- Azon országok esetében, melyek többnyelvűek, azt az elnevezést használtam, amelyik a legtöbb lakója mond.

- Ukrajna, Fehéroroszország és Finnország, valamint a balti államok határaiban nem vagyok maradéktalanul biztos.

- Bosznia jogállása megmaradna a mai állapotokban, ugyanis ma is kétfelé, egy szerb és egy bosnyák köztársaságra van osztva a határain belül, melyeknek külön-külön önálló hadseregük, törvényhozásuk és parlamentjük van, ez eztán is így maradna, csak nem Bosznián belül lenne egy Szerb Köztársaság, hanem Szerbián belül lenne egy Bosnyák Autonóm terület. Önálló országot a bosnyákokból nem lehet alkotni, mert túl széttagoltan élnek, de etnikailag és nyelvileg egyébként is szerbek, ma már tulajdonképpen nem mások, mint a muszlim vallású szerbek vallják magukat bosnyákoknak.


Ez pedig Ázsia hasonló elgondolású módosítása:

[link]


Tudom, hogy nem olyan színvonalú, mint az előző, de sajnos nagyon nehezen találtam olyan térképet Ázsiáról, amely elég nagy, és paint-ben formázható.

- Az apróbb határáthúzogatásokat itt nem végeztem el, mert nem találtam átfogó etnikai kimutatást a kontinensről (viszonylag pontosak ma is az államhatárok, ezért legfeljebb minimális változást eredményezne. Ilyenek lennének például Kazahsztán esetében, Kambodzsa és Vietnam között, vagy Banglades esetében - ez utóbbinál volt egy népszavazás az Indiától való területátcsatolásra, de nemmel szavaztak, ezért hagytam így.)

- Kínát visszaállítottam eredeti, sok évszázad alatt kialakult természetes formájába, az általa az újabb időkben bekebelezett szomszédos államok függetlenítésével.

- Emellett zászlaját megváltoztattam a polgárháború alatt a kommunisták ellen harcoló kínai nemzeti erők zászlajára, gondolom, nyilvánvaló utalásként.

- Ugyanígy jártam el Laosz, Vietnam, és Észak-Korea zászlajával is.

- Burmánál szándékosan használtam ezt a nevet, a katonai diktatúra által kikényszerített Mianmar helyett.


2014. nov. 25. 19:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
71%
Kíváncsi leszek mikor fajul a kérdés libber köpkölődővé egy ilyen jellegű térkép láttán.
2014. nov. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy miért kell önkényesen zászlókat változtatni, ezzel te is ugyanúgy jársz el mint a kommunista diktatúrák.
2014. nov. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 szántóvető ***** válasza:

ha ez Magyarország esetében megvalósulna akkor nem telne el 5 év és már Erdély visszacsatolásán töprengenénk.

Kína még rosszabb,a kommunizmusra szükség van a világ ideológiai egyensúlya miatt,ezt nem lehet megszüntetni.Mao Ce Tung még mindig Isten,kínaiak százmilliói imádják a mai napig.az ő szellemisége,a kínai népért tett áldozatvállalása és kitartó munkája nem halványulhat el soha,nem azért végzett emberfeletti munkát hogy most csak úgy hátat fordítsanak az eszméjének és rendszert váltsanak.

a Donyecki Népköztársaság és a Krími köztársaság melyik országé?mert nem önállóan szerepelnek.

[link]

2014. nov. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
0%
Ki kell, hogy ábrándítsalak. Egy ilyen határváltozás ma már felejtős. Az az igazság, hogy etnikai alapú, nemzetállami határok kialakítására a második világháború alatt-után lett volna lehetőség, a legközelebb pedig a tengelyhatalmak által végrehajtott határkiigazítások áltak hozzá (természetesen nem a szovjet területen létrehozott Reichskommisariatokra kell gondolni...). Ma mindegy, hogyan húzogatjuk át a határokat, a nemzetállam ma már nem életképes. A jövő a birodalmaké, az egységes nagytereké. Ezért Európának is egyesülnie kell, politikailag is, viszont nem szabad egyetlen óriás nemzetállammá válnia (mint ami felé az EU halad). És természetesen el kell vetni a liberalizmust, a multikulturalizmust és a kapitalizmust is.
2014. nov. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
23%

Jól látom, hogy Irán zászlajára visszatetted az elnyomó sah jelét, az oroszlánt?


Nem azt mondom, hogy a mai Irán egy Paradicsom, de még mindig jobb élete van a szegény embereknek, mint a sah idejében.

2014. nov. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
A Kola-félszigetet milyen jogon adnád a finneknek? Az mindig is orosz terület volt :)
2014. nov. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Cseppnyi idő telt el, és máris elég emlékeztetőt kaptam, miért szoktam le a GYK látogatásáról...


Kedves 19:49-es válaszoló!


"Nem tudom hogy miért kell önkényesen zászlókat változtatni, ezzel te is ugyanúgy jársz el mint a kommunista diktatúrák."

- Az a zászló és/vagy névcsere, ami fegyveres kényszer, erőszak hatására, adott esetben elcsalással történt meg, sosem kapott legitimitást, sosem emelkedett jogerőre, így valójában nem "zászlót cseréltem", hanem figyelmen kívül hagytam egy törvénytelenséget. Ennyi történt csupán.


-----------


Kedves szántóvető!


"Kína még rosszabb,a kommunizmusra szükség van a világ ideológiai egyensúlya miatt,ezt nem lehet megszüntetni."

- Igen, Kínára, és Oroszországra, mint _gazdasági ellenpólusra_ szükség van, kommunizmusra nincs, sőt, ha csak egy napig létezett volna, az is túl sok lenne.


"Mao Ce Tung még mindig Isten,kínaiak százmilliói imádják a mai napig."

- Ebből is látszik, hogy Kína ma is, mint évszázadokon keresztül mindig, isteni születésű császári dinasztiák vallásos áhítattal való imádásában van. Mao nem változtatott semmit ezen, csak ahogyan az már nem először esett meg a történelemben, polgárháborúban elbitorolta a trónt az előző dinasztiától. Ugyanez elmondható a "Napfényes Isteni Vezető" által, apáról-fiúra dinasztikus rendszerben örökített, mindmáig letűnt múltat idéző feudális-teokratikus-császári Észak-Korea vonásairól. Ha van pontja a Földnek, ami messzebb áll a kommunizmusban leírtaktól, akkor az ironikusan ez a két ország. Ezek az államok még mindig a középkori világban ragadtak.


"az ő szellemisége,a kínai népért tett áldozatvállalása és kitartó munkája nem halványulhat el soha,nem azért végzett emberfeletti munkát hogy most csak úgy hátat fordítsanak az eszméjének és rendszert váltsanak."

- Miközben olvasom a soraidat, a háttérben szinte hallom felzendülni a nagy szovjet férfikórusok orgánumát...!:D


"a Donyecki Népköztársaság és a Krími köztársaság melyik országé?mert nem önállóan szerepelnek."

- Hogy most mi a helyzetük? Tisztázatlan. Az általam elgondolt térképen a nyelvet vettem alapul, mely alapján Oroszország részét képeznék.


(Ettől függetlenül a mostani orosz-ukrán eseményekről többször, több helyen leírtam a véleményemet, és nem épp az előbbi fél iránti túlfűtött szimpátiában megmártva...)

2014. nov. 25. 20:20
 8/23 anonim ***** válasza:
Akkor ukrajna maradék délkeleti részét is Oroszországhoz csaphattad volna. Egyébként az ukránok pont olyan mint az oroszok, csak sokkal ótvarabbak, mert sem nemességük sem polgárságuk nem volt soha, akik előremozdíthattak volna valamit.
2014. nov. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Kedves 19:56-os válaszoló!


"Ki kell, hogy ábrándítsalak. Egy ilyen határváltozás ma már felejtős. Az az igazság, hogy etnikai alapú, nemzetállami határok kialakítására a második világháború alatt-után lett volna lehetőség"

- Amíg a nemzeti, etnikai alapok változatlanok az azóta eltelt 70 évhez képest, addig a rendezésének lehetősége is ugyanúgy változatlanul megmarad.


"Ezért Európának is egyesülnie kell, politikailag is, viszont nem szabad egyetlen óriás nemzetállammá válnia (mint ami felé az EU halad)."

- Erős, egységes célokat kijelölni tudó Európa éppen csakis akkor lesz, lehet, ha "rendezzük végre közös dolgainkat".


-------


Kedves 19:59-es válaszoló!


"Jól látom, hogy Irán zászlajára visszatetted az elnyomó sah jelét, az oroszlánt?"

- Egy, az óperzsa, sőt, egészen a babilóniai kultúrkörig, és a mezopotámiai civilizációs bölcsőig visszagyökeredző jelképről van szó, amit egy megkérdőjelezhető erkölcsiségű iszlamista puccs vetett el, vallási firkálmányokat helyébe téve, bármiféle felhatalmazás nélkül, pusztán a fegyvereikre támaszkodva.


----------------


Kedves 20:10-es válaszoló!


"A Kola-félszigetet milyen jogon adnád a finneknek? Az mindig is orosz terület volt :)"

- Azon okból, hogy egy fia orosz sem lakja, leszámítva a partvidék keskeny sávját. Ellenben a számik vándorlási területe, akik viszont önmagukban sem lélekszámukat tekintve, sem társadalmi szervezettségükben nem tudnának önálló államot alkotni, viszont, habár nem finnek, de mivel az uráli kultúrkörbe tartoznak, inkább essen ez a terület Finnország hatáskörébe.

2014. nov. 25. 21:46
 10/23 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo!

A terkepekhez nem akarok hozzaszolni, egyszeruen, mert nincs eleg ismeretem ahhoz, hogy ezt erdemben tehetnem.

Viszont nagyon erdekel, hogy miert rajzoltad meg ezeket a terkepeket. Jatek? Abrandozas? Latsz valami realis eselyt arra, hogy megvalosuljon? Esetleg kiindulasnak szanod valami nagyhatalom szamara?

2014. nov. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!