Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek Európa...

Pro Patria kérdése:

Mi a véleményetek Európa ilyen formában megrajzolt határairól?

Figyelt kérdés

[link]


- A kis hercegségeket és városállamokat nem jelöltem be a térképen, kivéve Luxemburgot és Liechtensteint, amik elég nagyok ahhoz, hogy látszódjanak.

- Az olyan, néhányszázezres nagyságú népeknek, mint a lappok (számik), vagy a gagauzok, nem alkottam külön országot, mert úgysem lenne életképes. Ugyanígy nem tettem ezt az oroszországi vándorló uráli népek esetében.

- Az azonos anyanyelvű, de különálló országokat (mint Ausztria, Moldova, Svájc, Belgium), nem olvasztottam össze az anyaországgal, hiszen független államok lévén, más a helyzetük, mint például Baszkföldnek vagy Bretoniának, most is meglenne a lehetőségük, hogy beolvadjanak bárhova, ha akarnák, de mivel nem teszik, így ha ők maguk ekként döntöttek, akkor részemről maradjon is ez így.

- Fehéroroszország esetében tudatos a zászló lecserélése az 1991-95 között, a Szovjetuniótól való függetlenedés után használtra, amelyet aztán a kommunista diktatúra változtatott meg, ezzel kifejezve a fehérorosz állam demokratikus átalakulását.

- A térképen szerepel Kurdisztán, de a zászlók közé nem tettem be, egyfelől mert nem európai ország, másfelől mert így lett kerek 50, és nem akartam megnyitni egy újabb sort egyetlen zászlóért.

- Azon országok esetében, melyek többnyelvűek, azt az elnevezést használtam, amelyik a legtöbb lakója mond.

- Ukrajna, Fehéroroszország és Finnország, valamint a balti államok határaiban nem vagyok maradéktalanul biztos.

- Bosznia jogállása megmaradna a mai állapotokban, ugyanis ma is kétfelé, egy szerb és egy bosnyák köztársaságra van osztva a határain belül, melyeknek külön-külön önálló hadseregük, törvényhozásuk és parlamentjük van, ez eztán is így maradna, csak nem Bosznián belül lenne egy Szerb Köztársaság, hanem Szerbián belül lenne egy Bosnyák Autonóm terület. Önálló országot a bosnyákokból nem lehet alkotni, mert túl széttagoltan élnek, de etnikailag és nyelvileg egyébként is szerbek, ma már tulajdonképpen nem mások, mint a muszlim vallású szerbek vallják magukat bosnyákoknak.


Ez pedig Ázsia hasonló elgondolású módosítása:

[link]


Tudom, hogy nem olyan színvonalú, mint az előző, de sajnos nagyon nehezen találtam olyan térképet Ázsiáról, amely elég nagy, és paint-ben formázható.

- Az apróbb határáthúzogatásokat itt nem végeztem el, mert nem találtam átfogó etnikai kimutatást a kontinensről (viszonylag pontosak ma is az államhatárok, ezért legfeljebb minimális változást eredményezne. Ilyenek lennének például Kazahsztán esetében, Kambodzsa és Vietnam között, vagy Banglades esetében - ez utóbbinál volt egy népszavazás az Indiától való területátcsatolásra, de nemmel szavaztak, ezért hagytam így.)

- Kínát visszaállítottam eredeti, sok évszázad alatt kialakult természetes formájába, az általa az újabb időkben bekebelezett szomszédos államok függetlenítésével.

- Emellett zászlaját megváltoztattam a polgárháború alatt a kommunisták ellen harcoló kínai nemzeti erők zászlajára, gondolom, nyilvánvaló utalásként.

- Ugyanígy jártam el Laosz, Vietnam, és Észak-Korea zászlajával is.

- Burmánál szándékosan használtam ezt a nevet, a katonai diktatúra által kikényszerített Mianmar helyett.


2014. nov. 25. 19:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Ez egy mai sebességteszt, vidd a kurzort Magyarország fölé és figyeld meg milyen alakja van:


[link]

2014. nov. 26. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Mindenkinek joga van azzal tölteni az idejét, amivel akarja. Na és persze kötelessége elfogadni a ténykedése következményeit.

További jó szórakozást. A kérdésnek körülbelül ekkora a súlya.

2014. nov. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Kedves 23:36-os válaszoló!


Csupán egy számomra fájdalmas helyzetben való pótcselekvés, ami a tehetetlenségemből fakad. Az alkotás folyamatával bizonyos értelemben élővé is teszek valamit.


Semmilyen nagyhatalomnak nem szolgál ez útmutatóul, volt lehetőség jövőbelátó rendezésre 1918-ban, és 1945-ben is, egyik esetben sem abban a szellemiségben alakultak az ilyen irányú változtatások.

2014. nov. 26. 13:41
 14/23 progizo ***** válasza:
Kérdező, szerintem egész Észak-Erdélyt és Kárpátalját nyugodtan Magyarország részéhez tehetted volna, hiszen él ott annyi szórványmagyarság, illetve a baráti ruszinok, akik indokolttá tennék azon terület visszacsatolását hozzánk.
2014. nov. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 progizo ***** válasza:

#5.: "Jól látom, hogy Irán zászlajára visszatetted az elnyomó sah jelét, az oroszlánt?

Nem azt mondom, hogy a mai Irán egy Paradicsom, de még mindig jobb élete van a szegény embereknek, mint a sah idejében."


Mennyivel van jobb élete egy középkori teokráciában egy szegény embernek, különösen a nőknek?

Irán ma fejlettebb, stabilabb és szabadabb lenne, ha marad a császárság, és nem puccsolják meg Khomeiniék.

Persze még helyreállhatna a rend Perzsiában; bár a sah már nem él, de a feleségét, őfelsége Farah Pahlavi császárnőt még visszahívhatnátok a trónra.

2014. nov. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

A sah alatti Iránban volt egy gazdag réteg, akik úgy éltek, mint a menő amcsik, a többieknek meg alig volt mit enniük.


A mai Irán szociális piacgazdaság, van állami egészségügy, munkavédelem, más régióbeli országokhoz képest erős szociális háló és stabilitás.

2014. nov. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
#15: Tudsz olyan monarchiát ahol a házastárs örökli a trónt? Én úgy tudom hogy mindenhol csak vérszerinti rokonra szállhat át.
2014. nov. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Murmanszkot is simán hozzácsaptad Finnországhoz, az színorosz város. :D Ezzel az erővel az összes finnugor népet függetleníthetnéd. Egyébként lappok Svédországban és Norvégiában is vannak bőven.
2014. nov. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Jól van most tudjuk hogy az oroszok átvették a nácikok, Putyin meg Hitler helyét.
2014. nov. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

A nemzetállamok ugyanolyan alapépítőkövei a világnak mint a család a társadalomnak.


A nemzetállamok fellazítása ugyanazt a katyvaszt okozza, mint a válások egyszerűsítése, a melegházasságok, és a házasságon kívüli szexualitás reklámozása...


Ugyanúgy, ahogy egy falubna a szomszédok megférnek egymással, a nemzetállamok is megférhetnek ha vannak jó nemzetközi törvények, nem olyanok, miket csak az erősebb diktál.

2014. nov. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!