Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az igaz, hogy az USA kezdi...

Az igaz, hogy az USA kezdi elveszteni a szuperhatalmi pozicióját és 20-30 éves távlatban más ország (ok) veszi át az első helye (ke) t?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor melyikek és érdemes-e az adott országok nyelvét most elkezdeni tanulni. (23/F)
2010. jan. 31. 11:48
1 2 3 4
 11/35 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
37%

Szépen lehúzták itt Kínát, Indiáról is csak a kérdező tudja, hogy mennyire fontos lesz majd. A sok USA-barát America-fun nehezen viseli, hogy ott is el lett qrva sokminden.

Javaslom megnézni pl. Kína gazdasági fejlődésének statisztikáit és lehet elámulni. Európa meg már szinte le van írva, csak nem merjük bevallani.

2010. jan. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
44%
Baromság... Van benne valami, hogy gazdaságilag a világpiac Ázsiára tevődik, hisz ott készül a dolgok 90%-a, ezért ha hirtelen az összes kínai kitalálja, hogy ő nem dolgozik, akkor könnyedén összeomolhatna a termékáramlás, ezzel pedig nyomást tudnának gyakorolni az emberekre a kínaiak, de ez nem fog előfordulni, mert a kínaiak nem akarnak éhenhalni, másrészt pedig, minden cég ott Brit vagy amerikai tulajdonban van. Kína, India szóba sem jöhet, 1+ milliárd ember él ott, akiknek a 90%a éhezik, teljesen eltérő vallások, eltérő nyelv, nem egységes az ország, és így semmiképp se tölthet be vezető szerepet a világpolitikában vagy gazdaságban. Oroszország más téma... ők eléggé keményen rámentek a hadiiparra már jó régen, és bár semmi esélye annak, hogy győzzön az USA ellen egy esetleges háborúban, a fél világot lángba tudná borítani a csatájuk... Szvsz NEM hadi úton 0,0000001 % esélye van annak, hogy bárki is átveszi az USA vezető szerepét.
2010. jan. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
34%
Akár tetszik nektek akár nem az USA kezd minél jobban eladósodni, előjöttek az USA gyengéi a válság alatt is. Kik finanszírozzák az USA-t a Kínaiak... 10 éven belül Kina lesz a világ legnagyobb gazdasága ( ez tény), elfogja venni USA-tol a gépipart. ( ez is tény) India pedig a Higtechet mivel ők olcsóbban és gyorsabban tudnak megtanulni minden uj technikai újítást ( szintén tény) . India lesz a világ 3. legfejlettebb országa. Ideje lenne felébredni. EU-nak ezért felkelletne kötnie a gatyáját. Oroszország csak egy fejlődő ország... ha elvennék az olajukat és gázukat éhen halnának... még a Top 10-ben sem lesznek a legfejlettebb országok között... Kezdhettek megismerkedni az ázsiai multikkal pl Tata, Lenovo
2010. jan. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

A 14.06-os szerint a kínai cégek zöme "Brit vagy amerikai tulajdonban van"

Ezzel szemben kis túlzással az USA van a kínaiak tulajdonában. Nézzetek utána.

2010. jan. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
Utolsó! Ne keverd a dolgokat! Az egy dolog, hogy a kínaiak terjeszkednek minden országban. Mo-n is már több kínai bolt van mint bármilyen más. De ettől nincs Kínának semmiféle tulajdona az adott országban. És Indiát szerinted ki pénzeli? Egyébként a Japánok azok akik ráhajtottak Indiára, ugyanis fele annyiért előállítják az adott terméket mint Japánban, tehát olcsóbb. De nem Japán ugrik úgy ahogy India fütyül hanem fordítva. Kínának soha a büdös életbe nem fog sikerülnie betörnie, és az USA-t letaszítania. Kína az USA-ból él többek között. Csak gondolj bele, ha az USA-ban az összes Kínai terméket betiltanák, szerinted Kínának mekkora bevételkiesése lenne??
2010. jan. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:

Nem. Az amerikai érdekszféra elég széles.

A hadiiparuk előrébb tart az orosz és a kínainál is. A kínai hadsereg még mindig többnyire tömeghadsereg. Gazdaságilag megtorpant ugyan, de nézzük meg Kína honnan jön felfelé.

2010. jan. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
Utolsó! Egy ország fejlettsége nem a sereg nagyságában mérendő... lehet hogy a középkorban számított de a 21. században már nem annyira lényeges, a háborúkat már máshol és máshogy vívják...
2010. jan. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nem, de ha mégis le akarná taszítani az USA-t Kína, akkor biztosan nem fogja az USA csak úgy engedni. És ez esetben már nagyon is számít hogy kinek milyen serege van.
2010. jan. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

"Az igaz, hogy az USA kezdi elveszteni a szuperhatalmi pozicióját és 20-30 éves távlatban más ország (ok) veszi át az első helye (ke) t?"


Nemhogy nem igaz, de egyszerűen képtelenség.


Az USA az egyetlen igazi katonai/gazdasági szuperhatalom. A második helyen az EU van, mely kifelé szintén képes egységesen fellépni. A legtöbb EU-tagállam NATO-tag, vagyis az USA szövetségese.


Az USA szövetségese a NATO-tagokon kívül a katonailag erős Japán és sok más ország (nem sorolom fel).


Egyedül a NATO és Japán a világ katonai költségvetésének 75%-át képviseli, szemben Kína 5%-os részesedésével.


Mivel Kína elmaradott ország technológiailag, ezért akkor is évtizedekig tartana utolérnie a NATO-t, ha ugyanannyit költene a hadseregére, mint az USA és szövetségesei (azaz 15-ször annyit, mint most)


Kína pontosan addig és annyira erősödik meg, ameddig és amennyire ezt megengedi neki a Nyugat (elsősorban az USA). Kína erősen függ az USA-tól.


Ami Kína jövőjét illeti, senki sem tudja, mi lesz ott 20-30 év múlva. Talán egy közepesen fejlett regionális nagyhatalom lesz. Vagy pedig egy súlyos belső válságoktól sújtott, esetleg részekre hullott válságrégió. Nem tudjuk, melyik, mindkettő mellett szólnak érvek.


"Ha igen, akkor melyikek és érdemes-e az adott országok nyelvét most elkezdeni tanulni."


Az angolt kell megtanulni, mert 20-30 év múlva is ez lesz az USA és Európa fő nyelve.


Némileg erősödni fog Oroszország, India, Brazília, Kína és Mexikó. Ezek új regionális hatalmak lesznek, a spanyol és portugál nyelv jelentősége némileg emelkedni fog, de az angol marad a legfontosabb.

2010. febr. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

tegnap 19:52


Kína sohasem fogja fenyegetni az USA-t, hiszen egy amerikai-kínai fegyvres konfliktus kb. úgy nézne ki, hogy az amerikaiak az óriási tengeri fölényüknek köszönhetően egy pillanat alatt lezárnák Kínát a tenger felől, így a tengeri exporttól és importtól függő kínai gazdaság összerogyna. Utána a szintén óriási légi fölényét felhasználva az USA sebészi pontosságú csapásokkal szépen kiiktatná a pekingi vezetést. Kína pedig hetek alatt vissza lenne tolva a harcoló királyságok korába, mert egyébként is nagy belső ellentétek feszítik.

2010. febr. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!